w

KingDian S280 – tani dysk SSD z Chin

Jak wiadomo najprostszym sposobem na przyspieszenie każdego komputera jest dodanie do niego SSD. Ostatnio ceny znacząco spadły, a pojemności i prędkości znacząco wzrosły. Najlepsze dyski półprzewodnikowe pomimo tego wciąż kosztują dosyć sporo, może wiec warto sprawdzić co do zaoferowania maja nasi przyjaciele z Chin 0d KingDian!

Jak wygląda wydajność KingDian?

Chiński producent naprawdę się postarał. Dysk jest bardzo szybki wszelkie parametry odczytu i zapisu są zadowalające. Dla użytkownika końcowego charakteryzuje się to znacznie zwiększoną responsywnością systemu. Wszystko ładuje się w mgnieniu oka.

Dysk przetestowałem na laptopie Dell Inspiron 5558 z i5-5200u. Benchmarki przeprowadziłem zarówno gdy dysk miał zapełnione poniżej 50% pojemności jak i po 80%. Wyniki prezentują się następująco:

Przed zapełnieniem:

KingDian s280 KingDian s280

Po zapełnieniu:

KingDian s280 KingDian s280

KingDian s280 posiada 4 kanałowy kontroler Silicon Motion SM2256EN, oraz stety/niestety został oparty na pamięciach TLC. Co do stabilności pracy producent podaje że dysk może pracować ciągle przez 8 lat jeśli będziemy zapisywać 32GB na dzień, zaś parametr MTBF wynosi 1000000 godzin. Ponadto producent podaje, że dysk posiada technologie pozwalająca na wczesne wykrywanie uszkodzonych sektorów i bezingerencyjne skopiowanie danych na sektory sprawne i zablokowanie uszkodzonych sektorów.

Kwestie estetyczne

Dysk jest wykonany ze szczotkowanego aluminium z nadrukiem, z nazwą producenta i logiem przypominającym puls. Może on się podobać i pasować estetycznie do niektórych buildów wykorzystujących szary motyw. Dodatkowo wykonanie obudowy z aluminium na pewno pomoże w szybszym odprowadzaniu ciepła z dysku. Dodatkowo dysk jest cienki, ma 9,5 mm wysokości i powinien się zmieścić do każdego laptopa.

Czy warto kupić KingDian SSD?

KingDian to nie jest popularną marka w Polsce. Produkt tej marki jednak ma przystępną cenę oraz wysokie osiągi w swojej klasie cenowej. Obawę mogą budzić użyte w dysku kości TLC. Dysk nie powinien sprawiać problemów jeśli nie będziemy dziennie wykonywać operacji po 32 GB zapisu dziennie przez 10 lat. Moim zdaniem warto „zaryzykować” i dać kredyt zaufania tym dyskom, a poczujemy co znaczy responsywny system.

Dysk KingDian s280 może kupić tutaj:

Gearbest

  • [af_link id=”2686″ target=”_blank” rel=”nofollow”]KingDian 120gb GB[/af_link]
  • [af_link id=”2687″ target=”_blank” rel=”nofollow”]KingDian 240gb GB[/af_link]

[content-egg-block template=offers_list]

Zgłoś nadużycie

Co myślisz?

Napisane przez kamkom

Użytkownik Androida od samego początku jego istnienia, fan Xiaomi jak i czystego Androida. Redaktor w TechUBOX.
Pamiętajcie bez roota to nie robota.

Komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Ładowanie…

Ładowanie…

0

Komentarze

PS Vita w 2018 roku – „retro” recenzja

POCOphone F1 vs Xiaomi Mi8