POCO Launcher na Xiaomi i nie tylko

poco launcher

POCO Launcher na Xiaomi i nie tylko

POCO to nowa marka od Xiaomi, wczoraj była premiera pierwszego urządzenia z tego subbrandu. Jednak tak krótki czas wystarczył, aby moderzy dorwali się do nowości wprowadzonych do tej modyfikacji MIUI. Mamy już dostęp do launchera oraz dzwonka!

Modyfikacja nakładki oferuje lekkie zmiany w porównaniu do standardowego launchera. Pierwszą zmianą i tą, którą docenią fani czystego Androida jest tzw. Appdrawer (szuflada aplikacji) w stylu Pixela z sortowaniem aplikacji po ich tematyce. Pozwala nam to zachować porządek na pulpicie oraz sortowanie aplikacji alfabetycznie. Ponadto z „nową” funkcjonalnością pojawiły się także inne bonusy. Launcher oferuje szybkie wyszukiwanie aplikacji po nazwie i kolorze ikony! Tej ostatniej opcji nie spotkamy często w alternatywnych launcherach. Dodatkowo, jeśli posiadamy Androida 8 lub wyżej mamy dostęp do wysuwanego panelu z szybkimi akcji w aplikacji W przeciwieństwie do innych launcherow mamy tutaj także pełna integracje z systemem Xiaomi. Mamy tutaj wsparcie motywów systemowych oraz asystenta MIUI w ostatniej karcie po lewej stronie. Jedynie zabrakło animacji ikon dostępnych w iconpackach, ale może się to wkrótce zmienić!

W jaki sposób mogę zainstalować launcher?

Są 3 sposoby. Dwa z nich wymagają roota

ROOT (metoda ta jest „pełną” pozwala na pełen dostęp do wszystkich funkcji o ile posiadamy smartfon z MIUI, czyli dostęp do sortowania przez kolory oraz poprawnie wyświetlające się nazwy aplikacji):

  • Instalujemy paczkę poprzez TWRP i cieszymy się launcherem!
  • Jeśli posiadamy Magiska możemy także zflashować paczkę nim.

BEZ ROOTA (metoda ta pozwala przetestować podstawowe funkcje launchera, lecz może mieć glitche. W moim wypadku było to blednie wyświetlane nazwy aplikacji): Instalujemy aplikację, zastąpi nam ona domyślny launcher.

Powyższy poradnik na pewno działa na telefonach marki Xiaomi (MIUI), może też działać na innych, dajcie znać w komentarzach!

Dodatki z POCO na MIUI

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry