w ,

POCO Launcher na Xiaomi i nie tylko

poco launcher

POCO Launcher na Xiaomi i nie tylko

POCO to nowa marka od Xiaomi, wczoraj była premiera pierwszego urządzenia z tego subbrandu. Jednak tak krótki czas wystarczył, aby moderzy dorwali się do nowości wprowadzonych do tej modyfikacji MIUI. Mamy już dostęp do launchera oraz dzwonka!

oicipoco launcher

Modyfikacja nakładki oferuje lekkie zmiany w porównaniu do standardowego launchera. Pierwszą zmianą i tą, którą docenią fani czystego Androida jest tzw. Appdrawer (szuflada aplikacji) w stylu Pixela z sortowaniem aplikacji po ich tematyce. Pozwala nam to zachować porządek na pulpicie oraz sortowanie aplikacji alfabetycznie. Ponadto z „nową” funkcjonalnością pojawiły się także inne bonusy. Launcher oferuje szybkie wyszukiwanie aplikacji po nazwie i kolorze ikony! Tej ostatniej opcji nie spotkamy często w alternatywnych launcherach. Dodatkowo, jeśli posiadamy Androida 8 lub wyżej mamy dostęp do wysuwanego panelu z szybkimi akcji w aplikacji W przeciwieństwie do innych launcherow mamy tutaj także pełna integracje z systemem Xiaomi. Mamy tutaj wsparcie motywów systemowych oraz asystenta MIUI w ostatniej karcie po lewej stronie. Jedynie zabrakło animacji ikon dostępnych w iconpackach, ale może się to wkrótce zmienić!

POCO Launcher POCO Launcher POCO Launcher POCO Launcher

W jaki sposób mogę zainstalować launcher?

Są 3 sposoby. Dwa z nich wymagają roota

ROOT (metoda ta jest „pełną” pozwala na pełen dostęp do wszystkich funkcji o ile posiadamy smartfon z MIUI, czyli dostęp do sortowania przez kolory oraz poprawnie wyświetlające się nazwy aplikacji):

  • Instalujemy paczkę poprzez TWRP i cieszymy się launcherem!
  • Jeśli posiadamy Magiska możemy także zflashować paczkę nim.

BEZ ROOTA (metoda ta pozwala przetestować podstawowe funkcje launchera, lecz może mieć glitche. W moim wypadku było to blednie wyświetlane nazwy aplikacji): Instalujemy aplikację, zastąpi nam ona domyślny launcher.

Powyższy poradnik na pewno działa na telefonach marki Xiaomi (MIUI), może też działać na innych, dajcie znać w komentarzach!

Dodatki z POCO na MIUI

Co myślisz?

Napisane przez kamkom

Użytkownik Androida od samego początku jego istnienia, fan Xiaomi jak i czystego Androida. Redaktor w TechUBOX.
Pamiętajcie bez roota to nie robota.

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0

Komentarze

Jak wyłączyć aktualizacje w Windows 10?

xiaomi sneakers

Xiaomi Sneakers czyli inteligentne buty