techunbox logo v2

Powerbank Redmi 10000mAh – recenzja, test i opinia. Tani i porządny powerbank.

powerbank redmi 10000mah – recenzja test i opinia tani i porzadny powerbank

Powerbanki to bardzo specyficzna nisza, która do dziś ma swoją grupę odbiorców. Urządzenia te rozwinęły się znacząco pod względem pojemności ogniw, designu, złączy, technik ładowania, zawartych technologii itp. Z tego powodu są świetnym dodatkiem dla naszych smartfonów. Podczas wyboru odpowiedniego nie powinniśmy kierować ceną ze względu na bezpieczeństwo nasze, jak i naszego urządzenia. Nie chcesz przecież nosić bomby w kieszeni prawda?

Wygląd Powerbanka Redmi

Powerbank Redmi jest konstrukcją wykonany z przyjemnego w dotyku plastiku. Design powerbanka jest naprawdę miły dla oka. Przód oraz tył wykonane są z delikatnie gładkiego matowego plastiku zaś ramka dookoła z błyszczącego białego plastiku. Na jednej z bocznych krawędzi znajduje się również, wyczuwalny pod palcem, obły przycisk. Został wykonany z tego samego materiału co ramka. Plastik znajdujący się na przodzie i tyle urządzenia ma jednak małą wadę. Dosyć mocno zbiera kurz oraz ma tendencje do zbierania rys. Urządzenie kształtem przypomina smartfona (dosyć grubego smartfona z minionej epoki), ale jest dosyć kompaktowy. Wymiary urządzenia to:

  • Wysokość: 150.5 mm
  • Szerokość: 73.6 mm
  • Grubość: 15.1 mm

Porty i funkcje Redmi Powerbank

Powerbank wyposażony jest w ogniwo litowo-polimerowe o pojemności 10000 mAh 3.7V (34 Wh).
Redmi ma dwa porty USB typu A do ładowania urządzeń (2,4 A oraz 5,1 V). Na środku znajdują się dwa porty służące do ładowania powerbanka, jedno to micro USB a drugie jest typu C. Maksymalna moc, z jaka możemy ładować powerbanka to 10W. Jest to dosyć wygodne w trakcie podróży, bo wystarczy jeden przewód, by móc ładować wszystkie urządzenia z powerbankiem włącznie. Nad portami do ładowania urządzenia znajdują się 4 białe diody wskazujące stan naładowania urządzenia oraz tryb, w jakim działa bank energii.

Urządzenie potrafi naładować dosyć szybko smartfona (około 2h). Niestety nie wspiera on technologii Qualcomm QuickCharge. Z funkcji które wspiera urządzenie to:

  • Automatyczne wykrywanie podłączonych urządzeń i dostosowywanie odpowiedniego napięcia i natężenia prądu do danego urządzenia;
  • 9 zabezpieczeń dotyczących ochrony twojego urządzenia w trakcie ładowania;
  • Obsługa ładowania niskonapięciowych urządzeń typu smartbandy, słuchawki bezprzewodowe, lampki LED itp.
powerbank redmi systemy bezpieczenstwa
Powerbank Redmi systemy bezpieczenstwa

Ogniwo ma całkiem przyzwoitą pojemność, która pozwalała naładować mój smartfon (Mi 8) około 2 razy i końcówką energii doładować do około 20-30% (gdy nie korzystałem ze smartfona).

Redmi 10000 powerbank

Czy warto kupić Redmi Powerbank 10000 mAh?

Redmi Powerbank to świetny wybór dla ludzi, którzy szukają w dosyć niskiej cenie (59 zł) powerbanka, który będzie rozsądnym wyborem (lepszym niż powerbank z chińczyka). To urządzenie kompaktowe, o przyzwoitych parametrach jak na swoją cenę. Na pewno wadą tego jest brak technologii QC oraz to że może zbierać dużo rys. Patrząc jednak przez pryzmat ceny wady te nie są tak dotkliwe. Jestem w stanie w pełni go polecić.

Ocena: 4/5

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać