techunbox logo v2

Serwer Minecraft (adres: klockopol.pl) – Java i Bedrock (PC, Smartfony) w jednym

serwer minecraft

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Pomimo tego, że premiera tego tytułu miała miejsce w 2011 roku, to do tej pory ta z pozoru prosta rozgrywka przyciąga wielu nowych graczy, szczególnie tych w młodszym wieku. Czym jest Minecraft? Jak połączyć się z naszym serwerem i jakie ma komendy? Na te i na wiele innych pytań odpowiada poniższy artykuł.

Jak działa nasz serwer Minecraft?

Nasz serwer Minecraft działa na wersji 1.16, ale możecie na niego wchodzić używając dowolnej wersji (Java bądź Bedrock). Oznacza to, że możesz również grać ze smartfona.

Adres naszego serwera: klockopol.pl

  1. Pomimo tego, że obsługujemy wszystkie wersje mogą się zdarzyć pomniejsze bugi wynikające z różnic klientów.
  2. Przy logowaniu się nowym kontem może być wymagana rejestracja komendą /register hasło powtórzhasło.
  3. W przypadku gdy logujesz się na serwer launcherem non-premium wymagane jest logowanie komendą /login hasło.
  4. Serwer to typowy survival, wszystko oprócz początkowego zestawu zdobywasz samemu.
  5. Posiadamy serwer Discorda, który jest synchronizowany z grą (ludzie spoza gry mogą pisać z tymi obecnie grającymi).
  6. Aby wysłać wiadomość bezpośrednią do innego użytkownika wpisz /msg.
  7. Na serwerze każdemu graczowi przysługuje jedna działka (jeden skrawek terenu).
  8. Aby uzyskać działkę stań na wolnym terenie i wpisz /land claim, a usuniesz działkę komendą /land unclaim.
  9. Aby dodać znajomego do działki wpisz /land addfriend, a usuniesz komendą /land removefriend.
  10. Jeśli coś nie działa jak należy, napisz w komentarzu bądź na Discordzie.

Wsparcie dla różnych wersji Minecrafta jest w fazie bety i nie wszystko może działać jak należy, ale ciągle staramy się poprawić tą sytuację.

Jak połączyć się z serwerem Minecraft Java Edition?

Łączenie z serwerem Minecraft jest bardzo łatwe. Na początku należy wybrać odpowiednią opcję z menu głównego. Klikamy „Tryb wieloosobowy„, a następnie „Dodaj serwer” lub „Połącz od razu„. Tą pierwszą opcje wybieramy, jeśli chcemy dołączyć serwer na listę, która znajduje się wyżej. W przypadku gdy pragniemy dołączyć do serwera bez dodawania go na listę, konieczne jest kliknięcie tej drugiej opcji. Jako iż gra nie ma wbudowanej wyszukiwarki serwerów, konieczne jest dołączenie do rozgrywki za pomocą domeny bądź IP serwera, w naszym przypadku jest to klockopol.pl.

Jak połączyć się z serwerem Minecraft Bedrock Edition (Windows 10 Edition / Pocket Edition)?

Należy wybrać odpowiednią opcję z menu głównego. Klikamy „Graj„, a następnie „Serwery„, zjeżdżamy na sam dół i klikamy w „Dodaj serwer„. W naszym przypadku adres serwera to klockopol.pl.

Czym jest Serwer Minecraft?

Serwery Minecraft umożliwiają grę z innymi graczami, za pomocą połączenia internetowego. Możemy wyróżnić kilka typów, w zależności od tego, co oczekuje gracz. Jedne w sposób szczególny nakierowane są na walkę między graczami albo współpracę zespołową. Inne natomiast umożliwiają rozbudowaną ekonomię, a także urozmaicające rozgrywkę wbudowane minigry. Aby zapewnić dodatkowe funkcje, część serwerów wykorzystuje niestandardowe oprogramowanie, czyli wersje plików, które stworzone są poza Mojang (jest to spółka odpowiedzialna za rozwój gry Minecraft). Można do niego zaliczyć chociażby edytory map i zewnętrzne generatory. Każdy użytkownik może stworzyć swój własny serwer Minecraft. Jedną z możliwości jest oficjalne oprogramowanie, które to dostępne jest zupełnie bezpłatnie na stronie gry. Innym sposobem są niestandardowe serwery lub opcja „Udostępnij w LAN”. Wówczas udostępniamy świat osobom, które podłączone są do tego samego routera. Jest to idealne rozwiązanie dla paczki znajomych, którzy spotykają się w jednym mieszkaniu i chcą się zrelaksować. Alternatywnym rozwiązaniem może okazać się hosting serwerów Minecraft, który oferuje gotowe serwery. Niestety jest to płatna możliwość, co nie zmienia faktu, że oferowane są nam profesjonalne usługi, ze wsparciem technicznym.

Jakie są zalety grania w Minecraft?

Oprócz tego, że Minecraft jest świetną formą spędzania czasu, to ma także wiele innych zalet. Przede wszystkim rozwija kreatywność architektoniczną, a także bardzo ważną wyobraźnie przestrzenną. Badania potwierdziły również, że gra usprawnia motorykę, a także w znaczny sposób poprawia zręczność i refleks. Z pewnością produkcja studia „Mojang” pobudza do myślenia i poprawia pamięć, bowiem gracz często zmuszony jest zapamiętać niektóre kombinacje elementów, aby móc szybko stworzyć najbardziej istotny przedmiot.

Czy są jakieś ciekawostki związane z grą Minecraft?

Cena Minecrafta na dzień dzisiejszy wynosi około 100 zł, jednak na portalach aukcyjnych możemy znaleźć Minecraft premium, który umożliwia granie na specjalnych serwerach, za co zapłacimy znacznie mniejszą kwotę. Doba w grze trwa 20 minut. W 2017 roku aktywnych było 74 milionów graczy. Twórcą tego tytułu był jeden człowiek: Markus Persson (Notch). Kolejną ciekawostką jest to, że na świecie sprzedano około 100 milionów sztuk Minecraft. W grze nie istnieje grawitacja, a budowle mogą latać w powietrzu. Warto wiedzieć także o tym, że podczas skoku na innego gracza zadajemy 50% więcej obrażeń, a z osadnikami można handlować.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać