techunbox logo v2

Waza bt-70 dobry transmiter w przystępnej cenie

waza bt 70

Transmitery FM są jedyni z przydatniejszych gadżetów w starszych autach o budowie niepozwalającej na zmianę radia. Tym razem testowałem cos spoza stajni Xiaomi. Waza bt-70 to dosyć znana już konstrukcja transmiterów FM, dolna część to sama ładowarka zaś górna to transmiter znajdujący się na giętkim ramieniu.

Jak wygląda budowa tego urządzenia?

Waza bt-70 wykonany jest z plastiku średniej jakości, a ramie z metalu. Sam w sobie transmiter jest na prawdę dużym urządzeniem jednym to będzie przeszkadzać innym nie. Wygoda korzystania z transmitera zależna od budowy wnętrza auta, a dokładniej położenia gniazda zapalniczki w stosunku do skrzyni biegów. Przyciski maja przyjemny i wyczuwalny skok i co ważne nie łapią wibracji podczas jazdy. Nie można tego jednak powiedzieć o potencjometrze, ma on dosyć specyficzny skok i czasem potrafi dziwnie wyłapywać nasze akcje.

Jak jest z jakością dźwięku?

Jak na sprzęt o takiej cenie to transmiter ten gra na prawdę dobrze. Transmiter gra na prawdę czysto nie słychać szumów ani zakłóceń, transmiter generuje tak mocny sygnał ze jest w stanie zagłuszyć inne stacje nie wpływając, na jakość muzyki. Jakość przypomina tą na płytach CD, a w jednym z testowych aut (Honda Accord z radiem Kenwood), jakość była porównywalna do Jacka, (chociaż nie polecam korzystać z dołączonego do transmitera przewodu Jack). Nie czuć dużych różnic pomiędzy źródłami dźwięku.

Jakie są wady tego transmitera?

Jego wady są podobne do wad RoidMi od Xiaomi link tutaj.Ponadto transmiter posiada dodatkowa wadę, z która się nie spotkałem w żadnym innym transmiterze. Jego budowa powoduje występowanie specyficznego zjawiska. W zależności od modelu jak wcześniej wspomniałem w zależności od budowy wnętrza auta, może występować problem z wrzucaniem biegów. Przykładowo w Hondzie jest to 1 a w BMW E46 jest to bieg wsteczny i należy mieć to na uwagę przy zakupie transmitera. Jeśli posiadasz automatyczna skrzynie biegów w sumie nie masz się, czym przejmować posiadając wspomniane wyżej modele aut. Na YouTube można zobaczyć wideo gdzie niektórzy ludzie korzystają z tego transmitera i nie maja wyżej wspomnianego problemu (przykładowo Nissan Xtrail).

Jakie źródła dźwięku obsługuje transmiter?

Transmiter obsługuje Bluetooth w wersji 4.2, gniazdo Jack 3.5 mm oraz posiada slot na kartę SD. W przypadku braku wykrycia połączenia bluetooth lub Jacka 3.5 automatycznie po paru sekundach rozpoczyna się dotwarzanie muzyki z karty SD. Po wykryciu połączenia lub podłączeniu 3.5 mm Jacka natychmiastowo transmiter przełącza się na dane źródło dźwięku. Należy wspomnieć o tym ze podczas polaczenia bluetooth działają przyciski funkcyjne i możemy obierać polaczenia, przełączać utwory (następny poprzedni) oraz pauzować i odpauzowywać muzykę.

Jak jest z ładowaniem przy użyciu tego transmitera?

Transmiter posiada 2 porty do ładowania jeden standardowy 2,4 A oraz drugi wyposażony w technologie Qualcomm QuickCharge 3.0 korzystająca z 3 A. Napięcie prądu jest stabilne nawet, gdy podłączone są pod niego dwa urządzania, które maja duże zapotrzebowanie na prąd. Ponadto ciekawostka jest to, że gdy transmiter wykryje zakłócenia w naszym ładowaniu z alternatora wyświetli stosowny komunikat symbolizujący akumulator i obecnie napięcie w akumulatorze.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać