5 sytuacji, kiedy wideoporada prawna sprawdzi się lepiej niż wizyta w kancelarii

5 sytuacji kiedy wideoporada prawna sprawdzi sie lepiej niz wizyta w kancelarii

Pandemia koronawirusa pokazała, jak wiele spraw można załatwić przez Internet. Dużą popularnością cieszą się wideokonferencje, które dają namiastkę bezpośredniego kontaktu. Rozmowa przeprowadzona za pośrednictwem komunikatorów internetowych pozwala wyjaśnić wszystkie nurtujące klienta zagadnienia natury prawnej bez konieczności wychodzenia z domu. Oto 5 sytuacji, w których porada prawna online sprawdzi się lepiej niż wizyta w kancelarii.

1. Kancelaria, z którą chcesz podjąć współpracę, znajduje się w innym mieście

Chcesz powierzyć swoją sprawę doświadczonemu zespołowi radców prawnych i adwokatów, ale wybrana kancelaria znajduje się w innym mieście? Nie musisz rezygnować z wysokiej jakości usług i szukać pomocy gdzie indziej lub tracić czas i pieniądze na dojazdy. Wideoporada prawna pozwala skorzystać z usług najlepszych specjalistów bez wychodzenia z domu. Taki model współpracy pozwala omówić nieco bardziej skomplikowane zagadnienia, których nie wyczerpałaby rozmowa telefoniczna. Z porady prawnej online możesz skorzystać także, jeśli znajdujesz się za granicą i masz problem z powrotem do kraju.

2. Przebywasz na kwarantannie lub z powodów zdrowotnych nie możesz udać się do prawnika

Problemy natury prawnej warto rozwiązywać jak najszybciej, zwłaszcza w nowej, pocovidowej rzeczywistości. Nie musisz czekać do momentu, aż skończysz kwarantannę lub odzyskasz pełnię sił po chorobie – aby uzyskać kompleksową poradę prawną, wystarczy urządzenie z dostępem do sieci. Prawnik online to rozwiązanie także dla osób z niepełnosprawnościami lub osób, które mają tymczasowy problem z poruszaniem się.

3. Potrzebujesz szybko rozwiązać problem natury prawnej związany z działalnością Twojej firmy

Nawet jeżeli kancelaria radców prawnych i adwokatów znajduje się w tym samym mieście, w nagłej sytuacji łatwiej jest uzyskać poradę prawną online. Wideokonferencja pozwala rozwiązać sprawę, która wymaga dłuższej rozmowy i szczegółowego przedstawienia problemu.

4. Chcesz, żeby porada prawna pozostała tajemnicą

Sytuacja życiowa lub zawodowa sprawiła, że chcesz, aby porada prawna pozostała tajemnicą? To Ty wybierasz termin i godzinę rozmowy. Wideoporada odbywa się za pomocą komunikatora video, który możesz zainstalować na wybranym urządzeniu stacjonarnym lub mobilnym: w domu, biurze lub w innym miejscu, które jest dla Ciebie komfortowe. Potrzebujesz jedynie połączenia z Internetem. Pamiętaj, że wszystkich adwokatów i radców prawnych obowiązuje ustawowy obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej.

5. Nie możesz opuścić miejsca pracy, a potrzebujesz pilnej konsultacji prawniczej

Kancelaria pracuje od 8:00 do 16:00, a Ty kończysz pracę o 17:00 i nie masz możliwości skrócenia czasu pracy? To Ty decydujesz o terminie rozpoczęcia wideorozmowy. Nie musisz rezygnować z codziennych obowiązków i tłumaczyć się szefowi, co było powodem szybszego zakończenia pracy. Prawnik online jest dostępny 24 godziny na dobę.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z lexsecure.pl

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać