techunbox logo v2

Statyw do smartfona – podstawowe informacje o mobilnym nagrywaniu i fotografii

statyw do smartfona podstawowe informacje o mobilnym nagrywaniu i fotografii

Nowoczesne smartfony są wyposażone w niezwykle zaawansowane aparaty, których liczba jest uzależniona od konkretnego producenta i modelu. Użytkownicy mają do wyboru np. aparat szerokokątny, makro, teleobiektyw, a także precyzyjny moduł odpowiedzialny za pomiar głębi ostrości. Choć praktycznie każdy producent wyposaża swoje urządzenia w systemy stabilizacji, to jednak statyw na telefon znacząco poszerza ich możliwości. Przede wszystkim możliwe jest robienie perfekcyjnie ostrych, nieporuszonych zdjęć z długim czasem naświetlania. Co jeszcze warto wiedzieć o akcesoriach tego typu?

Statyw do nagrywania telefonem – stabilne ujęcia w każdych warunkach

Na odczucia płynące z oglądania materiału wideo ma wpływ kilka elementów. Jednym z nich jest jakość zarejestrowanego obrazu, drugim dźwięk i kolejnym płynność. Niestety smartfony, m.in. ze względu na niewielkie rozmiary, wyróżniają się średnim poziomem stabilizacji. Wykorzystując statyw na telefon, nagrane ujęcia będą zdecydowanie bardziej przyjazne dla oka widza.

Kluczową kwestią jest stabilne i przede wszystkim bezpieczne zamocowanie urządzenia do statywu. Choć na pierwszy rzut oka większość telefonów charakteryzuje się podobną konstrukcją, to w praktyce różnią się od siebie m.in. szerokością. Uniwersalny uchwyt na telefon do statywu to najlepsze rozwiązanie, które zapewnia wszechstronne wykorzystanie. Przed wyborem konkretnego modelu, warto jednak dokładnie sprawdzić, jakiej wielkości urządzenia można dzięki niemu zamontować na statywie.

Uchwyt na telefon do statywu – kluczowe kwestie dla użytkowników

W asortymencie sklepu GearPro można znaleźć szeroki wybór uchwytów przeznaczonych do stabilnego zamocowania urządzeń mobilnych. Na szczególną uwagę zasługują gripy, które w znaczny sposób poprawiają stabilizację zarejestrowanych ujęć. Ich konstrukcja wymusza trzymanie uchwytu obiema rękami. Na jedną z nich zakłada się specjalne zabezpieczenie, które w razie wyślizgnięcia się uchwytu, chroni przed upadkiem.

Statyw do smartfona jest zazwyczaj wyposażony w złącza z gwintem ¼”. Jest to najpopularniejszy standard, dlatego uchwyty w sklepie GearPro są w pełni kompatybilne z tym połączeniem. Wybrane modele zapewniają pełną regulację pozycji smartfona. W praktyce oznacza to, że użytkownik może nagrywać ujęcia z różnych perspektyw i tym samym wzbogacać swój materiał.

Statyw do nagrywania telefonem z jednej strony powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów, natomiast z drugiej, wyróżniać się jak najniższą wagą. Takie połączenie sprawia, że można go wykorzystywać w praktycznie każdych warunkach.

statyw na telefon
Statyw na telefon

Statyw na telefon z dodatkową funkcjonalnością

W ofercie sklepu GearPro dostępne są m.in. uniwersalne uchwyty, dzięki którym można jednocześnie nagrywać i ładować telefon. Rejestrowanie filmów, szczególnie w wysokiej rozdzielczości, wymaga dużej ilości energii. Statyw do smartfona z uchwytem indukcyjnym umożliwia zdecydowanie dłuższe nagrywanie. Przed wyborem takiego rozwiązania należy upewnić się, czy posiadane urządzenie obsługuje funkcję ładowania bezprzewodowego.

Dużą popularnością cieszą się także uchwyty z wbudowanym modułem Bluetooth. Rozwiązanie tego typu idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które wykorzystują smartfon do robienia zdjęć. Akcesorium łączy się z telefonem, dzięki czemu użytkownik może wykonywać zdjęcia za pośrednictwem migawki wbudowanej w uchwyt. Antypoślizgowy materiał ogranicza ryzyko wyślizgnięciu się akcesorium do minimum. Oczywiście uchwyt można szybko zamontować na statywie za pomocą gwintu ¼”. Urządzenie jest w pełni kompatybilne zarówno ze smartfonami pracującymi na systemie operacyjnym Android, jak i iOS. Ponadto jego waga to zaledwie 53 gramy. W każdym momencie przycisk można oddzielić od uchwytu i wykorzystać go jako bezprzewodowy pilot. Ma to zastosowanie w przypadku gdy użytkownik chce wykonać zdjęcie z kilku metrów.

Statyw do nagrywania telefonem jest używany nie tylko przez twórców internetowych, ale również przez wszystkie inne osoby, które cenią stabilny obraz i jednocześnie minimalistyczne podejście do rejestrowania materiału.

Uchwyt na telefon do statywu – wysoka jakość i precyzyjne wykonanie

Aby dane akcesorium w 100% spełniało swoje zadania, musi być odpowiednio wykonane. Połączenie wysokiej klasy materiałów z precyzyjnym dopasowaniem elementów gwarantuje, że uchwyt spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. W ofercie sklepu GearPro można znaleźć m.in. profesjonalne akcesoria, wykorzystywane przez osoby zawodowo zajmujące się mobilnym nagrywaniem i fotografią. Szeroki wybór uchwytów sprawia, że każdy może dopasować konkretny produkt do swoich potrzeb.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać