Wybór sieci komórkowej może wydawać się wielu osobom trudnym zadaniem. W dzisiejszych czasach znalezienie dobrej oferty, która będzie jednocześnie opłacalna pod względem finansowym wcale nie jest ogromnym wyzwaniem. Oczywiście podczas podejmowania ostatecznej decyzji należy przeanalizować wiele czynników. Wiadomym jest, że niemal każdy posiada inne potrzeby. Jedna osoba intensywnie korzysta z sieci, a druga często podróżuje, więc potrzebuje taniego roamingu.
Zastanawiasz się, jak wybrać mądrze? Sprawdź nasze wskazówki!
Spis treści
Mit 1: niski abonament to szereg ograniczeń
Mogłoby się wydawać, że niski abonament jest równoznaczny z ubogą ofertą, która utrudnia codzienne korzystanie z telefonu. Nic bardziej mylnego! W przedziale cenowym 20-50 zł możemy otrzymać:
-
- nieograniczone rozmowy oraz wiadomości SMS/MMS,
- pokaźny pakiet internetu,
- roaming wliczony w cenę,
- niezawodną i stabilną łączność,
- sprawną pomoc obsługi technicznej.
Wiadomym jest, że najintensywniej są promowane oferty, które tylko pozornie są tanie. Znalezienie najlepszych okazji wymaga więc większego zaangażowania. Warto jest bazować na doświadczeniu innych osób. Polecamy sprawdzanie eksperckich rankingów, takich jak na stronie Satelitarne Cyfrowe, gdzie znajdują się dokładne analizy ofert sprawdzonych niedrogich operatorów np. takich jak Nju Mobile, czy Premium Mobile.
Mit 2: im niższa cena, tym dłuższy czas trwania umowy
Nieprawdą jest, że niska cena jest równoznaczna z koniecznością podpisania umowy na 3-4 lata. Owszem – w przeszłości można było spotkać się z takimi ofertami, jednak obecnie nie mają one racji bytu. Przede wszystkim w dzisiejszych czasach użytkownicy oczekują wyższej swobody. Ich świadomość na temat ofert telefonii komórkowych stale wzrasta. Nie chcą tkwić przy operatorze, który nie zapewnia zadowalających warunków współpracy.
WARTO WIEDZIEĆ: Im dłuższy okres zobowiązania, tym gorzej. Należy więc zwrócić na to uwagę podczas podejmowania ostatecznej decyzji. Przedwczesne zerwanie umowy zwykle wiąże się z licznymi konsekwencjami np. karami finansowymi, które nie należą do niskich.
Mit 3: tani abonament generuje dodatkowe koszty
Osoby, które nierozważnie podjęły decyzję o wyborze operatora komórkowego mogą spotkać się z taką sytuacją. Nie jest jednak prawdą, że niski abonament to jedynie początek ponoszonych kosztów. Nie trzeba więc obawiać się opłat dodatkowych, które mogłyby pojawić się w trakcie trwania umowy. Warunek jest jeden – należy dokładnie przeanalizować, co zawiera interesujący nas pakiet, tak aby upewnić się, że jest on zgodny z naszymi rzeczywistymi wymaganiami.
Dodatkowe opłaty najczęściej występują w momencie wykupienia roamingu lub pakietu internetowego. Ci, którzy intensywnie korzystają z sieci powinni wziąć pod uwagę wyłącznie oferty gwarantujące kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt gigabajtów „w cenie”.
Mit 4: korzystne oferty dedykowane są wyłącznie stałym klientom
Nie od dziś wiadomo, że lojalni klienci mogą zyskać więcej. To właśnie oni otrzymują różnorodne benefity, dzięki którym mogą płacić mniej. Nie oznacza to jednak tego, że nowi użytkownicy nie mogą liczyć na atrakcyjne stawki. Wręcz przeciwnie! Ci, którzy zdecydowali się na przejście z innej sieci bardzo często „odblokowują” sobie dostęp do wyjątkowych okazji.
Warto jednak sprawdzić, czy obniżona wysokość comiesięcznych opłat nie jest wyłącznie tymczasowa (w ramach promocji obowiązującej w konkretnym terminie). Tylko wtedy unikniemy nieprzyjemnej niespodzianki w postaci wzrostu wysokości abonamentu.