techunbox logo v2

W poszukiwaniu budżetowego smartwatcha: ile przeznaczyć, aby był funkcjonalny?

man watching smart watch while working

Niejedna osoba zastanawia się, czy tani smartwatch również może być dobry. Faktem jest, że znalezienie ekonomicznego modelu, który będzie funkcjonalny, a zarazem wytrzymały nie jest proste. Nie ma sensu inwestować w słaby gadżet, ponieważ najprawdopodobniej nie będzie on nadawał się do użytku. Czasami lepiej wstrzymać się z zakupem, aż do zgromadzenia większej ilości gotówki. Ci, którzy zastanawiają się, jaki budżet należy posiadać, aby zakupić godny polecenia zegarek, powinni zapoznać się z dalszą częścią artykułu. Dzięki poniższym wskazówkom racjonalne zainwestowanie gotówki stanie się prostsze!

Smartwatch za 100 zł – czy to dobry pomysł?

Z inteligentnymi zegarkami za 100 zł (lub mniej) można spotkać się nawet w supermarketach. Dużym zainteresowanie cieszą się tanie modele oferowane na portalach aukcyjnych.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że zwykle są to chińskie urządzenia nieznanej marki. Jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Bateria może rozładowywać się już po kilku godzinach użytkowania. Korzystanie z aplikacji także jest problematyczne, ponieważ nierzadko gadżet zacina się i odmawia współpracy. Nie można również zapomnieć o wysokiej podatności na negatywny wpływ wilgoci lub czynników zewnętrznych.

  • Za 100 zł nie można kupić nowoczesnego smartwatcha, który będzie posiadał precyzyjne czujniki. Jest to opcja dla tych, którzy chcą przetestować urządzenie, a za pewien czas wymienić je na lepszy model.
  • Zegarki z najniższej półki cenowej często wybierane są dla dzieci, które nie posiadają zbyt dużych oczekiwań. W zdecydowanej większości przypadków nie są one zbyt delikatne i ostrożne, a uszkodzenie akcesorium o niskiej wartości jest mniej dotkliwe.
  • Wybierając tani gadżet, należy zwrócić uwagę na producenta. Rozsądniej jest postawić na smartwatch znanej marki, nawet jeśli jego funkcjonalność jest mocno okrojona.

Czy warto postawić na zegarek za 200-300 zł?

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup inteligentnego zegarka za kilka tysięcy złotych. Niektórzy potrzebują smartwatcha z kilkoma praktycznymi funkcjami, który będzie starannie wykonany, mocny i wygodny w obsłudze. W takiej sytuacji 200-300 zł powinno wystarczyć! Oczywiście budżetowe akcesorium nie spełni oczekiwań osób wymagających (np. profesjonalnych sportowców), jednak sprawdzi się ono podczas normalnej eksploatacji.

Warto zajrzeć do specjalistycznych rankingów, na przykład na stronie: https://smartwatchranking.pl/do-300-zl/, gdzie znajduje się zestawienie rekomendowanych modeli. Pochodzą one od uznanych producentów, co zwiększa bezpieczeństwo zakupu.

  • Opisywany budżet jest wystarczający, aby zakupić smartwatch zapewniający podstawowe funkcje np. licznik kroków, monitor snu, czy też spalonych kalorii. Nie należy jednak oczekiwać, że w tej cenie znajdziemy zaawansowane modele z licznymi czujnikami o nieprzeciętnej dokładności pomiarowej.
  • Za 200-300 zł można kupić zegarek wykonany z wysokojakościowych materiałów, który przez długi czas pozostanie w nienagannym stanie.
  • Decyzji nie należy podejmować zbyt pochopnie, gdyż w sprzedaży znajduje się wiele słabych urządzeń. Należy odpuścić akcesoria, które pochodzą z niesprawdzonych źródeł.

Ekonomiczny smartwatch – krótkie podsumowanie

Każdy użytkownik inteligentnego zegarka ma zupełnie inne wymagania wobec urządzenia. Właśnie dlatego nie można jednoznacznie powiedzieć, jaki budżet należy posiadać, aby zakupić dobry model. Osoby, którym zależy jedynie na podstawowych funkcjach, chętnie wybierają modele za 200-300 zł. W przypadku większych oczekiwań warto przeznaczyć na zakup minimum 400-500 zł. Dobrze jest polować na promocje oraz kody rabatowe.

To skuteczny sposób na to, aby sporo zaoszczędzić!

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać