w ,

Xiaomi Sneakers czyli inteligentne buty

xiaomi sneakers

Xiaomi Sneakers to buty biegowe ze strukturą „fishbone”. Do butów można wsadzić chip, który odpowiada za „inteligencję” butów.

Xiaomi Sneakers / Smart Shoes

Moje sneakery są w kolorze szarym (dostępnych jest także kilka innych kolorów i fasonów), który najbardziej mi odpowiada, ale jak wiadomo jest to kwestia indywidualna. Górna część butów jest wykonana z przewiewnego materiału, który niestety szybko przemaka. Stawiano głównie na przewiewność, bo są to buty biegowe. Co nie zmienia faktu, że naprawdę dobrze sprawdzają się podczas zwykłych codziennych aktywności.

xiaomi sneakers

Po bokach widać paseczki, to struktura „fishbone”, której zadaniem jest lepsze przyleganie do stopy. Podeszwy są odpowiednio wyprofilowane, a do tego warto dodać, że ich spód jest antypoślizgowy. Do tego mamy jeszcze antybakteryjne wkładki, które są odpowiednio grube, aby zapewnić wygodę podczas użytkowania. Małym minusem jest kolor tej gumy, która trzyma sznurówki i odpowiada tak naprawdę za strukturę „fishbone”.

xiaomi sneakers

Co do czyszczenia butów to wystarczy zwykła mokra szmatka z dodatkiem mydła, brud naprawdę łatwo schodzi.

Funkcje smart od Amazfit

Buty same w sobie nie są inteligentne, ale mają miejsce na chip, który odpowiada za funkcję liczenia kroków. W teorii jeśli znajdziesz buty do których wsadzisz taki chip – staną się inteligentne. Xiaomi Sneakers mają w obu butach miejsce na chip i preferencją osobistą jest w którym bucie ma się on znajdować

Xiaomi Mijia Smart Chips miejsce na Xiaomi Mijia Smart Chips

Chip zasilany jest baterią CR 2032, która powinna wytrzymać spokojnie na kilka miesięcy, a może i nawet rok użytkowania (jest w zestawie z chipem). Warto dodać, że urządzenie ma certyfikat IP67, który pozwala na bezproblemowe korzystanie nawet w deszczowe dni, czego nie polecam ze względu na materiałowe wykończenie. Urządzenie można kupić bez butów, ale polecam szukać zestawów: buty + chip, gdyż tak wychodzi najkorzystniej cenowo.

Urządzenie można połączyć z aplikacją MiFit, znaną użytkownikom wag, smartopasek i smartwatchy od Xiaomi. W aplikacji musimy wskazać pod którą nogą jest chip (preferencja osobista, w obu butach jest miejsce na urządzenie) oraz skalibrować. Aplikacja po połączeniu z butami (przez bluetooth) pokażę nam odbyty dystans wraz z przeliczeniem na zaoszczędzone paliwo, spalone kalorie z dopiskiem ile gram tłuszczu zostało spalone oraz jakiego rodzaju było to wyjście czyli spacer, bieg i tym podobne. Dane aktualizowane są po potrząśnięciu buta, warto to robić najrzadziej co 60 dni, gdyż powyżej tego okresu dane są resetowane tak jak to zdarzyło się to u mnie.

Kilka miesięcy temu dało się też połączyć chip z aplikacją MiHome (tylko w regionie chińskim), niestety ta funkcjonalność już zniknęła.

xiaomi smart shoes mifit

Jaki rozmiar dobrać?

Rozmiarówka butów zgadza się z tym co mamy u nas. Oczywiście polecam zmierzyć stopę i dobrać swój rozmiar według poniższej tabelki (taka tabelka powinna też znajdować się na stronie produktowej). Z drugiej strony Xiaomi Sneakers dosyć mocno przylegają do stopy, także rozmiar więcej nie powinien robić problemów.

rozmiarowka butów xiaomi

Podsumowanie, czy warto kupić Xiaomi Sneakers?

Xiaomi Sneakers to buty biegowe, ale z powodzeniem można używać ich do codziennych obowiązków typu praca, szkoła, sklep. Materiałowe wykończenie, które jest niezwykle przewiewne to zarówno plus i minus. Plusem jest to, że stopa się tak mocno nie poci. Minusem jest zaś brak wodoodporności, wystarczy lekki deszcz czy rosa aby stopa była przemoczona. Komfort użytkowania oraz smart funkcję czynią te buty naprawdę ciekawym wyborem w swojej cenie (ja kupiłem w okolicach 45 USD).

Buty zdecydowanie polecam, używam ich codziennie od kilku miesięcy i nie zawiodłem się.

Warto też dodać, że to nie jedyny wzór, który jest dostępny. Coraz więcej modeli jest produkowanych, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

Możesz kupić tutaj:

Gearbest:

 • [af_link id=”2631″ target=”_blank” rel=”nofollow”]Xiaomi Sneakers Light Gray[/af_link]
 • [af_link id=”2627″ rel=”nofollow” target=”_blank”]Buty Xiaomi[/af_link]
 • [af_link id=”2641″ target=”_blank” rel=”nofollow”]Xiaomi Mijia Smart Chips[/af_link]

Banggood:

 • [af_link id=”2639″ target=”_blank” rel=”nofollow”]Xiaomi Sneakers Light Gray[/af_link]
 • [af_link id=”2632″ rel=”nofollow” target=”_blank”]Buty Xiaomi[/af_link]
 • [af_link id=”2642″ target=”_blank” rel=”nofollow”]Xiaomi Mijia Smart Chips[/af_link]

AliExpress

 • [af_link id=”2633″ target=”_blank” rel=”nofollow”]Xiaomi Sneakers Light Gray[/af_link]
 • [af_link id=”2635″ target=”_blank” rel=”nofollow”]Buty Xiaomi[/af_link]
 • [af_link id=”2645″ target=”_blank” rel=”nofollow”]Xiaomi Mijia Smart Chips[/af_link]

Co myślisz?

Napisane przez Dominik Fajferek

Fan marki Xiaomi. Ciekawy nowych technologii. Informatyk z wykształcenia oraz zamiłowania. Twórca i założyciel TechUNBOX.

Komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Ładowanie…

  0

  Komentarze

  poco launcher

  POCO Launcher na Xiaomi i nie tylko

  PS Vita w 2018 roku – „retro” recenzja