techunbox logo v2

Android Auto – czym jest i jakie funkcje oferuje Google dla kierowców?

android auto – czym jest i jakie funkcje oferuje google dla kierowcow

Będąc kierowcą szczególnie cenimy sobie różne udogodnienia. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z nawigacji, słuchanie muzyki itd. Jednym z tego typu pomocy jest rozbudowana aplikacja Android Auto gogle, stworzona z myślą właśnie o nich. Pozwala ona na uzyskanie korzystnych udogodnień i poprawę podstawowych opcji, które z pewnością zostaną docenione. Wszak wszelka pomoc na trasie może okazać się na miarę złota. Czym jest Android Auto i jak jej używać? Odpowiadamy.

Czym tak właściwie jest Android Auto?

Android Auto to aplikacja na smartfona z pomocą której uzyskujemy dostęp do różnych aplikacji pomocnych podczas korzystania z auta. Dostęp do nich uzyskujemy na ekranie naszego samochodu bądź wyświetlana jest ona na telefonie. Dodatkowo mamy możliwość wykonywania połączeń i otrzymywania powiadomień z telefonu. To duże udogodnienie szczególnie podczas dłuższej trasy, kiedy nie mamy możliwości obsługiwania telefonu.

Jak włączyć i używać Android Auto?

Aplikacja Android Auto nie jest oficjalnie dostępna w polskim Google Play, jednak możemy ją pobrać między innymi na stronie APKMirror. Jak zainstalować Android Auto? Najpierw należy pobrać plik. Następnie trzeba uruchomić go na telefonie i zainstalować. Jeżeli nie możemy tego zrobić musimy sprawdzić czy mamy opcję instalacji aplikacji z nieoficjalnych źródeł. Po skończonych czynnościach możemy zacząć korzystanie z Android Auto.

Aby móc używać aplikacji na ekranie samochodowym potrzebny będzie nam kabel USB lub połączenie za pomocą WIFI. Aplikacji możemy używać na dwa sposoby, pierwszym z nich jest użycie jej na ekranie samochodu. Działanie apki ograniczone jest do korzystania z określonych aplikacji, które możemy obsługiwać poprzez ekran w samochodzie lub przyciski. Drugi tryb pozwala na obsługiwanie ich z poziomu smartfona, dzięki czemu sprawdzi się w przypadku wszystkich użytkowników każdej marki samochodu. W obu przypadkach możemy skorzystać z pomocy głosowych komend Asystenta Google w języku polskim.

Jaka jest kompatybilność samochodów z Android Auto?

Aplikacja Android Auto dostępna jest w praktycznie każdym aucie poprzez wyświetlenie go na telefonie. Jeżeli chodzi o przeniesienie jej na ekran samochodów, jest to możliwe w przypadku aut, takich jak między innymi: Audi, Citroën, Fiat, Ford, Hyundai, Mazda, Kia, Mercedes-Benz, Peugeot, Volvo i inne. Jest on w pełni kompatybilny w zasadzie z każdą marką samochodu, jednak nie każdy model będzie odpowiedni. Pełną listę kompatybilnych modeli samochodów znajdziemy na stronie https://www.android.com/auto/compatibility/.

Jakie funkcje Android Auto pomagają kierowcy?

Android Auto Polska to przede wszystkim wygodny sposób obsługi nawigacji GPS poprzez np. Google Maps. System ten również ułatwia wykonywanie połączeń, odbierania wiadomości bez używania smartfona (poprzez przeczytanie ich) czy wygodne słuchanie muzyki na Spotify. To o wiele więcej przyjaznych funkcji dla kierowców niż w przypadku korzystania z innych pomocy. Dodatkowo wszystkie z nich mamy zebrane w jednej wygodnej aplikacji i możemy się nią posługiwać w wygodny i bezpieczny sposób podczas jazdy autem. 

Najpopularniejsze funkcje Google Auto to między innymi:

 • pomoc Asystenta Google w języku polskim,
 • nawigowanie podczas trasy, pomoc Google Maps czy Waze,
 • odbieranie połączeń, czatów i wiadomości z aplikacji WhatsApp, Messenger; 
 • odtwarzanie muzyki, książek audio itd.

Z jakich aplikacji można korzystać w Android Auto?

Aplikacje na Android Auto:

 • Google Maps
 • WhatsApp, 
 • Waze,
 • Messenger,
 • Spotify,
 • Skype,
 • Deezer,
 • Asystent Google,
 • Kalendarz,
 • Youtube itd. 
udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać