Bramy odkażające dla szpitali do walki z koronawirusem – możesz pomóc!

Brama Odkazajaca Dla Szpitali Do Walki Z Koronawirusem Mozesz Pomoc

Bramy odkażające mają pomóc naszej służbie zdrowia podczas ciężkiej walki z koronawirusem. Koniecznie sprawdź jak możesz pomóc poprzez dołożenie swojego grosza!

Czym jest brama odkażająca i dlaczego jest tak ważna?

Mam wielką nadzieję, że nikt nie wątpliwości jak ważna jest służba zdrowia podczas aktualnej pandemii SARS-CoV-2. To własnie nawet 33% przypadków zakażeń zachorowań odbywa się w szpitalu bądź przychodni. Na chwilę obecną w Polsce mamy aż 15% zachorowań wśród pracowników medycznych (oczywiście według oficjalnych danych). Nie obyło się też niestety bez pierwszej ofiary wśród medyków.

Jedną z najniebezpieczniejszych procedur jest ściąganie kombinezonu i to właśnie dlatego powstała brama do odkażania. To w pełni zautomatyzowane urządzenie, które służy do odkażania kombinezonów ochronnych. Rozpylana substancja dezynfekująca dokładnie pokrywa cały kombinezon. W bramie znajduje się zbiornik na środek odkażający z odpowiednią pompą oraz zbiornik na odcieki. To niezwykłe udogodnienie dla służb medycznych, które przydałoby się w każdym szpitalu. Dzięki pełnej automatyzacji dodatkowy personel nie jest wymagany.

Za całym projektem stoi mały zespół inżynierów (WAAM) wywodzący się z Politechniki Śląskiej. Trzeba przyznać, że firma była w stanie naprawdę szybko stworzyć pierwszy prototyp, który został już przekazany do Szpitala Zakaźnego nr 1 w Bytomiu. WAAM naprawdę ciężko pracuje nad stworzeniem kolejnych bram. Na chwilę obecną informują, że są w stanie w dosyć szybkim czasie stworzyć aż 10 bram. W planach mają stworzenie bramy dla każdego szpitala w Polsce, ale jak wiadomo bez wsparcia zewnętrznego jest to wręcz niemożliwe. Inżynierowie mają dostosowywać konstrukcję do wymogów każdej lokalizacji. Mowa tutaj o samej umieszczeniu urządzenia, jak i czasu pracy. Dodatkowo ma być zapewniony serwis nawet przez rok po pandemii.

Jak możesz pomóc?

  1. Oczywiście brakuje środków na stworzenie bramy dla każdego szpitala w Polsce. Dlatego możesz dodać coś od siebie na zbiórce – https://zrzutka.pl/bramydlaszpitali.
  2. Brakuje także nagłośnienia, dlatego podziel się zrzutką bądź linkiem do tego artykułu.
  3. Jeśli w jakiś inny sposób możesz pomóc skontaktuj się z firmą – https://www.waam-machines.com/.

 

 

Na co czekasz? Podaj dalej!

 

 

Ostatnia aktualizacja 19 kwietnia 2020 przez Dominik Fajferek

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane przetwarzane są zgodnie z naszą polityką prywatności.
Przewiń do góry