techunbox logo v2

Co zrobić, gdy uszkodzeniu ulegnie szybka w urządzeniu firmy Apple

laura rivera 3a7syw0h8vq unsplash

Pomimo że urządzenia firmy Apple charakteryzują się małą awaryjnością, to niestety nie są pancerne i zdarza się, że na skutek upadku pęknie w nich przednia szybka lub uszkodzeniu ulegnie bateria. W takiej sytuacji dla wielu z nas jedynym rozsądnym sposobem przywrócenia urządzenia do stanu sprzed wypadku jest wizyta w serwisie. Czy jednak samodzielne wykonanie takiej naprawy jest możliwe? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Samodzielna wymiana szybki wcale nie jest prosta!

Wiele osób nie chce oddać swojego telefonu do serwisu, bo wydaje im się, że są w stanie przeprowadzić naprawę we własnym zakresie. W teorii wszystko jest bardzo proste, ale często okazuje się, że wymiana szybki iPhone Poznań przysparza sporych problemów. Aby przeprowadzić taką operację, konieczne jest posiadanie śrubokręta pentalobe, który umożliwia wykręcenie specjalnych śrubek stosowanych przez markę Apple w swoich urządzeniach. Dodatkowo przyda się klasyczny śrubokręt gwiazdkowy o odpowiednim rozmiarze oraz sporo cierpliwości i umiejętności manualnych.

Zanim zdecydujemy się kupić wymagane narzędzia, warto zaznajomić się z budową szybki. Telefony Apple posiadają warstwę dotykową zintegrowaną z wyświetlaczem, co znacznie utrudnia zadanie i sprawia, że bardzo często samodzielna naprawa urządzenia jest mało opłacalna. Dodatkowo praca taka naraża nas na ryzyko pogłębienia uszkodzenia, co w konsekwencji sprawi, że doprowadzenie telefonu do stanu użyteczności może być niemożliwe. Czy warto zabierać się za taką pracę samodzielnie? Taką decyzję musi podjąć każdy z nas samodzielnie.

Dlaczego warto wybrać dobry serwis Apple?

Pomimo tego, że samodzielna wymiana szybki jest tańsza, naraża nas na spore niebezpieczeństwo popsucia urządzenia i poniesienia jeszcze większych wydatków. To właśnie dlatego dobrze z popsutym telefonem udać się do serwisu, gdzie wymiana baterii iPhone Poznań przeprowadzona zostanie zgodnie z najwyższymi standardami. Dodatkowo otrzymamy roczną gwarancję i będziemy mieć absolutną pewność, że wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z zaleceniami producenta.

Warto pamiętać, że nowoczesne urządzenia firmy Apple naszpikowane są bardzo delikatną elektroniką, która po ściągnięciu obudowy narażona jest na uszkodzenia śrubokrętem. Pomimo tego, że profesjonalna naprawa jest droższa, nie warto decydować się na samodzielne majsterkowanie przy telefonie. Łatwiej, szybciej i bezpieczniej oddać urządzenie do serwisu i odebrać w pełni sprawny telefon, który bezawaryjnie posłuży nam przez długi czas.

Artykuł sponsorowany

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać