techunbox logo v2

Czy warto kupić pancerne etui do telefonu?

processed with vscocam with c1 preset

Pancerne etui na telefon to gadżet doskonale znany m in. pasjonatom wycieczek wysokogórskich, motocyklistom oraz fanom sportów wodnych. Umożliwia bowiem bezpieczne zabranie ze sobą telefonu, dzięki czemu nie tylko można w razie potrzeby wezwać pomoc, ale także zrobić kilka zdjęć na pamiątkę. Niemniej pancerne etui przyda się również podczas pracy w trudnych warunkach, np. na hali produkcyjnej lub budowie, gdzie o uszkodzenie sprzętu niezwykle łatwo.

Etui pancerne – co to znaczy?

Co tak naprawdę oznacza określenie “etui pancerne”? Jest to rodzaj pokrowca na telefon wykonany z materiałów o podwyższonej wytrzymałości na uszkodzenia. Charakteryzuje się specyficznym designem, kojarzącym się nieco z bieżnikiem opony. Nie jest to jednak przypadek. Taka struktura ułatwia trzymanie telefonu w mokrej lub pokrytej tłustą substancją dłoni. Co więcej, pozwala bezpiecznie odłożyć urządzenie na śliskiej bądź nieco pochyłej powierzchni. Telefon nie zsunie się, jak ma to miejsce w przypadku klasycznego, gładkiego etui.

Tego typu etui jest też nieco inaczej skonstruowane niż standardowe. Składa się bowiem nie z jednej, ale z dwóch elementów. Część miękka, wykonana z silikonu ma za zadanie dokładnie przylegać do telefonu, przez co pełni funkcję amortyzacyjną. Dlatego bardzo ważne jest, aby dla konkretnego modelu telefonu dobrać oryginalne etui. Samsung A51 stanowi jeden ze smartfonów, do którego również można znaleźć tego typu dedykowany case. Pancerny pokrowiec nie spełni swojej funkcji, jeżeli będzie zbyt ciasny lub luźny. Druga część etui ma za zadanie zapewnić ochronę w ekstremalnych warunkach. Jest wykonana z plastiku o podwyższonej wytrzymałości lub z metalu.

Montaż, jak i demontaż tego typu etui nie różni się jednak niczym od zasad, jakie obowiązują w przypadku standardowego pokrowca. Przed założeniem case’a telefon warto dokładnie wyczyścić i odtłuścić, np. za pomocą dedykowanych chusteczek nasączonych specjalnym płynem.
Bardzo ważnym elementem takiego etui są podwyższone, a przez to bardziej widoczne ranty, które mogą w niektórych modelach nachodzić na boki, dół oraz górę ekranu. Wyższe krawędzie to dodatkowa ochrona dla wyświetlacza, co przyda się np. podczas pracy na budowie, gdzie telefon służy do robienia zdjęć na potrzeby dokumentacji dla inwestora. Obecnie etui pancerne można kupić w różnych wersjach kolorystycznych, nie tylko w klasycznej czerni. Niemniej nie pełni przede wszystkim funkcji dekoracyjnej, a ochronną.

Co daje etui pancerne?

Jest to bez wątpienia etui do zadań specjalnych. Spełnia oczywiście funkcje standardowego pokrowca na telefon, czyli zapewnia ochronę przed zarysowaniem czy zabrudzeniem obudowy, ale to nie wszystko. Etui pancerne ma zadanie ochronić smartfon w razie upadku z dużej wysokości czy przypadkowego przygniecenia. Zmniejsza ryzyko uszkodzeń w przypadku wypadnięcia z kieszeni lub torby podczas jazdy na rowerze albo motocykla, uderzenia o skałę w górach bądź podczas silnych wstrząsów, które są groźne nie tylko dla obudowy, ale i podzespołów smartfonu.

Dodatkowo etui pancerne chroni przed kapryśną pogodą lub uciążliwymi warunkami pracy. Telefon nie ulegnie uszkodzeniu zarówno w wysokiej, jak i niskiej temperaturze. Tego typu pokrowiec stanowi bardzo dobrą inwestycją dla wszystkich, którym zależy na ochronie telefonu podczas uprawnia sportów ekstremalnych lub pracy w nietypowych warunkach. Dzięki niemu nie trzeba wymieniać części lub całego telefonu, a przy tym tracić czas na kopiowanie kontaktów, zdjęć i notatek.

Często zdarza się również, że uszkodzenia smartfona są na tyle poważne, że jakiekolwiek odzyskiwanie danych z urządzenia nie wchodzi w grę. Wówczas przepadają one bezpowrotnie, jeżeli użytkownik odpowiednio wcześniej nie zrobić kopił zapasowej na własnym komputerze lub w tzw. chmurze. Zdarza się, że sama utrata ważnych danych może pociągnąć za sobą zdecydowanie większe straty, aniżeli samo urządzenie. Nie bez znaczenia jest też fakt odcięcia od możliwości wykonywania połączeń telefonicznych. Zamiast inwestować w telefon awaryjny, lepiej wybrać pancerne etui. Najlepsze akcesoria komórkowe znajdziesz na stronie etuo.pl

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać