techunbox logo v2

Dlaczego warto kupić konsolę do grania w gry?

hong kong, 19 may 2017 :woman holding a nintendo switch video game system
Konsole do gier przejmują świat wirtualnej rozrywki. Choć osoby przywiązane do stacjonarnego komputera wciąż twierdzą, że prawdziwi gamerzy grają tylko na PC, to jednak coraz większa liczba osób skłania się ku wygodzie i praktyczności, jaka wiąże się z zakupem konsoli. Chcemy kupić konsolę? Świetny pomysł! Czas na podjęcie decyzji, która konsola będzie dla nas najlepsza.

Dlaczego konsola jest lepsza od zwykłego komputera do gier?

Odwieczna walka pomiędzy konsolowcami a miłośnikami tradycyjnego komputera stacjonarnego trwa od zawsze i nic nie wskazuje na to, by miała się niedługo skończyć. Każda grupa ma swoje racje, my jednak postaramy się przedstawić argumenty, które zachęcają nas do zakupu konsoli.

Przede wszystkim komfort i wygoda korzystania z urządzenia. Pierwszą rozgrywkę możemy rozpocząć już chwilę po otrzymaniu paczki ze sprzętem. Wystarczy, że podepniemy go do zasilania oraz telewizora, wsuniemy płytę z grą i już! W przypadku PC przed uruchomieniem pierwszej gry czeka nas wiele godzin konfiguracji, instalacja gry, często dodatkowe ustawienie sterowników.

To jednak nie wszystko, za co tak bardzo kochamy konsolę. Kolejna zaleta to jednorazowy wydatek. Gdy kupimy konsolę, będzie ona służyła nam przez wiele lat. Bez dodatkowych zakupów, usprawniania aspektów technicznych i tego typu inwestycji. A jak wygląda to w PC? Każdy doskonale wie. Karta graficzna, która po roku nie jest w stanie udźwignąć ciężaru nowoczesnych gier. Procesor, który po kilku latach ma zbyt małe taktowanie. Komputer i uruchomienie najnowszych gier to ciągłe inwestycje w coraz to nowsze podzespoły. Decyzja zapadła? Kupujemy konsolę? Czeka nas niemały dylemat. Sprawdźmy, co do zaproponowania mają 3 najwięksi producenci. 

Konsola PlayStation

Porównanie zaczniemy od lidera rynku, jakim jest Sony wraz ze swoim sztandarowym produktem – PlayStation. Od ponad roku możemy cieszyć się dostępnością najnowszej generacji konsoli Sony, tym razem sygnowanej nazwą PlayStation 5. Czym cechuje się to urządzenie?

Przede wszystkim doskonałymi parametrami technicznymi, które pozwolą nam cieszyć się najlepszymi szczegółami w grach przez najbliższe kilka lat. Dodatkowo warto wspomnieć o polityce Sony, która chce nagrodzić swoich klientów, wypuszczając najwyższej jakości gry w postaci tak zwanych Exclusivów. Co to znaczy? To gry, które są wydane jedynie na platformę Sony. Kto nie zna takich produkcji jak The Last of Us, seria Uncharted czy God of War? To gry, które dostępne są jedynie na platformie PlayStation, i to jeden z tych argumentów, który przekonuje zdecydowaną większość graczy.

Konsola Xbox

Na przeciwległym biegunie znaleźć możemy największą konkurencję konsoli Sony. Xbox, w najnowszej generacji oferowany w dwóch wersjach Xbox Series X oraz Xbox Series S to konsola wydana przez popularny Microsoft. Pod względem technicznym sprzęt w żadnym wypadku nie odstaje od sprzętu wydanego przez japończyków. W jaki więc sposób dokonać wyboru spośród tych dwóch konsoli? Sony broni się grami ekskluzywnymi ciężkiego kalibru. Xbox wprawdzie też posiada kilka gier na wyłączność, jednak są one znacznie mniej zachęcające. Co zatem może nas zachęcić do zakupu tej konsoli? Popularny abonament o nazwie Xbox Game Pass. 

To subskrypcja, która w ramach jednej, miesięcznej, niskiej opłaty daje nam dostęp do setek gier dostępnych od zaraz. Dzięki abonamentowi nie musimy już wydawać więcej pieniędzy na pojedyncze gry, co czeka nas w przypadku zakupu konsoli PS5. Xbox stale zwiększa bibliotekę gier, czasem zaskakując nas darmowym dostępem nawet do gier premierowych.

Konsola Nintendo

Nintendo Switch to konsola, która raczej kieruje swoją ofertę do innego segmentu klientów. Jednak rewolucyjne rozwiązanie, wykorzystane w przypadku konsoli Nintendo Switch znalazło miliony miłośników. Czym cechuje się Nintendo Switch? To konsola, która może być podłączona do telewizora, jednak możemy jej również używać jako standardowej konsoli przenośnej, wyposażonej w ekran o wielkości 6.2 cala.

To właśnie na konsoli Nintendo Switch możemy zagrać w przeboje takie jak Legend of Zelda, Pokemon czy Mario. Nintendo to doskonała alternatywa na wyjazdy lub dłuższe godziny poza domem.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać