techunbox logo v2

Do jakich zastosowań najlepszy jest MacBook?

Do jakich zastosowań najlepszy jest MacBook?

MacBook jest jednym z najlepszych komputerów przenośnych na rynku. Dla wielu osób taka opinia może wydać się kontrowersyjna, jednak jeśli spojrzymy na jego cenę oraz możliwości, jakie oferuje, nie da się znaleźć komputera równie wydajnego i tak długo działającego na samej baterii. MacBook pracuje na swoim systemie operacyjnym, tzw. macOS, dzięki czemu system jest niezwykle szybki, intuicyjny oraz stabilny. Jakiego MacBook’a wybrać? Do jakich zastosowań najlepszy jest MacBook?

O MacBooku słów kilka

Projektując nowe MacBooki, Apple sięgnęło po swój autorski procesor z serii M. Okazało się, że czip wykonany w technologii ARM jest bardzo wydajny oraz bardzo energooszczędny. Obecnie na rynku dostępne są już urządzenia z nową generacją czipu od Apple, a otrzymał je nawet tablet giganta z Cupertino – iPadWprowadzenie nowych czipów sprawiło, że rynek laptopów został wywrócony do góry nogami, co pokazują ostatnie danie sprzedażowe. Inne firmy tracą, a sprzedaż ich laptopów spada. W przypadku Apple jest zupełnie inaczej – firma odnotowuje spore wzrosty na tym polu, co tylko potwierdza, że obecnie MacBooki są najlepszym możliwym wyborem, jeśli chodzi o zakup komputera mobilnego.

MacBook Air czy MacBook Pro?

Obecnie w sprzedaży amerykańska korporacja posiada dwa modele swoich laptopów: MacBook Air oraz MacBook Pro. Oczywiście w ciągu wielu lat wymienione laptopy są już swoimi kolejnymi generacjami, które bywały mniej lub bardziej udane. Obecnie zarówno laptopy z serii Air, jak i Pro, są wyposażone w najnowszy mózg od Apple, czyli czipy z serii M.

Apple pozycjonuje MacBooka Air jako swój podstawowy laptop dla mniej wymagających użytkowników. MacBook Pro jest najmocniejszym mobilnym komputerem w portfolio amerykańskiej korporacji, i jest przeznaczony do profesjonalnych zastosowań. W obu przypadkach mamy do czynienia z ultrabookami klasy premium.

Do jakich zastosowań najlepszy jest MacBook?

MacBook został stworzony przez Apple przede wszystkim do pracy. Oczywiście można również na nim pograć w niektóre tytuły, jednak jeśli ktoś poszukuje laptopa do grania, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie komputer z systemem Windows.

MacBook w wersji Air oraz w wersji Pro jest niezwykle popularny w branży kreatywnej. Architekci, projektanci, fotografowie, muzycy itd. – większość z tych osób pracuje właśnie na MacBookach. MacBook Air jest świetnym, bardzo długo trzymającym na baterii komputerem, który powinien zadowolić wszystkich użytkowników oprócz graczy. Praca z dokumentami, przeglądanie Internetu, podstawowa obróbka grafiki oraz plików wideo, programowanie – do tego wszystkiego Mac nadaje się świetnie. Warto również wspomnieć o tym, że wiele profesjonalnych programów jest stworzonych typowo pod komputery od Apple.

MacBook Pro jest przeznaczony dla osób, które profesjonalnie albo półprofesjonalnie zajmują się muzyką, obróbką grafiki bądź wideo. Obecnie za te pieniądze, jakie trzeba zapłacić za MacBooka, nie znajdzie się mobilnego komputera o takiej wydajności.

Czy warto inwestować w MacBooka?

Jeśli nie jesteśmy zapalonymi graczami, na laptopie głównie pracujemy i oczekujemy szybkości, stabilności systemu oraz długiego działania na baterii, kupno MacBooka będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto również wspomnieć, że jeśli posiadamy iPhone’a, jego integracja z laptopem będzie na fantastycznym poziomie. Kolejnym plusem, na który warto zwrócić uwagę, jest długowieczność MacBooków. Laptopy od Apple są wspierane bardzo długo, a przez ten czas ich wydajność nie spada. Decydując się na zakup laptopa z logo nagryzionego jabłka, możemy być niemal pewni, że przez kilka lat nie odczujemy jakiegokolwiek braku mocy komputera.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać