techunbox logo v2

Gdzie zamawiać artykuły i teksty SEO na stronę? W jakim miejscu zlecić content do dobrego copywrittera?

attractive woman is working on computer

Publikowanie treści na stronie www to jeden z najlepszych sposobów na przyciągnięcie nowych użytkowników oraz pozycjonowanie strony internetowej. Bardzo często jednak nie mamy samodzielnie czasu lub umiejętności, aby tworzyć content i chcemy kupić gotowe treści, by dodać je tylko na naszą stronę, bloga czy serwis. Ogólnie jest to dobre rozwiązanie i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Poniżej prezentujemy przydatne miejsca, gdzie możemy zlecać lub kupować różnego rodzaju treści pisane. Odpowiadamy też, na co zwrócić uwagę przy dodawaniu contentu.

Na jakich portalach zlecić artykuły i teksty SEO?

Pierwszym miejscem, gdzie możemy zamawiać teksty i treści pisane są portale dla copywriterów. Są to serwisy internetowe, które zrzeszają copywriterów. Na portalach tego typu możemy dodać zlecenia i będą one realizowane przez copywritera, który pierwszy podejmie się zlecenia. Na takich serwisach możemy akceptować lub odrzucać teksty i nie musimy płacić za napisany tekst w ciemno. Najpopularniejszymi serwisami tego typu w sieci są GoodContent, TextBroker czy WhitePress. Aby skorzystać z serwisów z copywriterami, należy jedynie stworzyć konto klienta. Samo zlecanie polega jedynie na opisaniu tekstu, który ma powstać, określeniu jego długości czy stawek. Pierwszym plusem tego rozwiązania jest możliwość płacenia niskich sum za zlecenia. W połączeniu z akceptacją jakości możemy pozyskiwać materiały w bardzo niskiej cenie i tylko takie, które nas zadowalają. Przeważnie na portalach dla copywriterów pracuje wielu copywriterów i nie powinniśmy mieć problemów również z szybką realizacją zlecenia. Plusem jest też możliwość oznaczenia copywriterów czarnymi lub białymi flagami. Oznacza to, że na przyszłość możemy proponować zlecenia copywriterom, którzy napisali jakościowe teksty oraz unikać tych, z których nie byliśmy zadowoleni.

Czy przez agencje interaktywne można zamówić content?

Treści pisane na naszą stronę internetową możemy zamawiać również w agencjach interaktywnych czy SEO. Są to agencje, które posiadają bardzo rozbudowaną ofertę tego typu i umożliwiają zamawianie tekstów SEO, wpisów blogowych, artykułów eksperckich czy wielu innych rodzajów tekstów. Rozwiązanie to jest niezwykle profesjonalne, gdyż agencje dokładają wszelkich starań, aby teksty były wysokojakościowe, poprawne i merytoryczne, gdyż wpływają na opinie całej agencji. W makrach tego typu najczęściej zatrudnieni są profesjonalni copywriterzy, którzy wykonują teksty na potrzeby agencji, jak i na zamówienia niezależne klientów. Ceny zamówienia tekstu w agencji mogą wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za tysiąc znaków ze spacją. Proces zamawiania jest bardzo podobny i polega jedynie na kontakcie z agencją oraz uzgodnieniu wszystkich szczegółów. Współpracując z agencją, która dostarczać będzie nam teksty regularnie, możemy liczyć na rabaty czy preferencyjne warunki.

pleased woman sitting indoors using laptop computer
Artykuły i teksty SEO na stronę

Jak znaleźć copywritterów w wyszukiwarce?

Sposobem, który możemy wykorzystać do zlecania tekstów oraz wyszukiwania usług copywriterskich jest użycie wyszukiwarki Google. Wbrew pozorom ten prosty i banalny pomysł ma wiele zalet. Z pewnością znajdziemy wiele ofert copywriterów i witryn specjalistów, którzy zajmują się pisaniem contentu. Dzięki temu będziemy mogli porównać ich ceny, jakość tekstów czy zakres usług. Na stronach www znajdziemy też wszystkie informacje, które pozwolą podjąć nam decyzje o zamówieniu treści. W porównaniu do portali ze zleceniami gdzie nie wiemy o copywriterze prawnie nic, jest to dużo bardziej komfortowe rozwiązanie. W sieci możemy także wyszukiwać copywriterów lokalnie z danego miasta czy regionu. Bardzo często prowadząc projekty, chcemy osobiście omówić dane zagadnienie, czy spotkać się przynajmniej na chwilę osobistej rozmowy, co znacznie ułatwi zadanie. Google oferuje również dostęp do bardzo dużej bazy stron www copywriterów, a dzięki temu wybór jest bardzo duży.

Czy są gotowe banki / giełdy tekstów stron?

Jednym z najciekawszych miejsc w sieci gdzie możemy poszukiwać treści pisanych na naszą stronę, jest Giełda Tekstów. Jest to portal, który umożliwia z jednej strony dodawanie gotowych tekstów przez copywriterów a z drugiej strony kupowanie przez klientów gotowego contentu. Ma ona formę giełdy, gdzie sam serwis w zamian za stworzenie platformy handlu pobiera prowizje. Cały zakup odbywa się legalnie z wystawieniem faktury vat. Rozwiązanie to jest niezwykle proste. Polega jedynie na stworzeniu konta na portalu oraz przeglądaniu kategorii czy wyszukiwaniu tekstów po słowach kluczowych. Przed zakupem należy jedynie wpłacić środki na konto giełdy oraz kupować z nich teksty. Największym plusem tego rozwiązania jest możliwość pozyskania tekstów od ręki w ciągu kilku minut. Jest to idealne rozwiązanie sytuacji awaryjnej, gdzie musimy opublikować treść w krótkim czasie lub gdy nie mamy czasu na zlecanie napisania treści.

gdzie szukac copywritterow
Copywritter

Gdzie znaleźć copywritterów na mediach społecznościowych?

Miejscem, gdzie zajmiemy bardzo dużo ofert i bezpośrednich namiarów do copywriterów są grupy na Facebooku bądź Linkedinie. Jest to centralne miejsce w sieci gdzie możemy nawiązać kontakty biznesowe i zawodowe oraz skorzystać z wielu grup tematycznych dotyczących pisania tekstów. Jeśli chcemy zamówić treści pisane, wystarczy dodać ogłoszenie lub korzystać z już istniejącego wystawionego przez copywritera. Sposób ten jest bardzo prosty, szybki i skuteczny. Minusem może być brak możliwości weryfikacji takiego copywritera. Oprócz dostarczonego przez niego portfolio nie mamy jednak pewności, co do jego doświadczenia, rzetelności czy dostępu do opinii i ocen, które znajdują się np. na portalach ze zleceniami.

Czy istnieją portale dla freelancerów copywritterów?

Ostatnim i pośrednim miejscem pomiędzy Facebookiem, a profilami dla copywriterów są portale dla freelancerów. Znajdziemy na nich wielu copywriterów, którzy mają swoje portfolio, oceny i możliwość skontaktowania się z danymi osobami. Możemy na nich wyszukiwać freelancerów i kontaktować się z nimi lub samodzielnie wystawiać ogłoszenia, na które będziemy otrzymywali odpowiedzi. Najczęściej są to tylko portale, poprzez które możemy nawiązać kontakt, a nie rozliczać się. Jednym z wiodących portali tego typu jest Useme.eu który daje dostęp do bardzo dużego grona freelancerów w bardzo komfortowy sposób, gdzie z pewnością przebywa wielu specjalistów oraz wysoko ocenianych freelancerów.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać