techunbox logo v2

Gdzie naprawiać urządzenia Apple?

gdzie naprawiac urzadzenia apple

Nie raz w pośpiechu zdarza się, że w drodze do pracy czy na autobus upuścimy swojego iPhona, tłukąc przy tym cały ekran. Czasem też zalejemy kawą naszego MacBooka przy śniadaniu albo po prostu bateria wysiada nam po paru godzinach użytkowania, a smartfon wręcz błaga nas o zastąpienie jej na nową. Wtedy potrzebujemy miejsca, w którym ktoś zaopiekuje się naszym drogocennym produktem Apple.

Czy warto naprawiać urządzenia Apple w autoryzowanym serwisie?

Na myśl przychodzi od razu gwarancja producenta. Jeśli jeszcze okres gwarancji trwa, to już jest całkiem niezły sukces, ponieważ odpadają nam koszty naprawy, a opieką nad naszym sprzętem zajmie się sam producent. Jeśli chodzi o autoryzowane serwisy Apple, sprawa jest prosta – koszty naprawy są nieproporcjonalnie wysokie. Oczywiście mamy pewność, że urządzenie będzie sprawne, dostajemy też gwarancję, ale nie raz może się okazać, że naprawa naszego produktu Apple zwyczajnie się nie opłaca, bo kupno takiego samego, nowego urządzenia będzie w niewiele droższej cenie.

Czy warto naprawiać urządzenia Apple w nieutoryzowanym serwisie?

Jeśli gwarancja przepadła to pojawia się problem –  w jakim miejscu najlepiej oddać naszego iPhona? Możemy oddać go do pierwszego lepszego serwisu w budce za rogiem, który często rzuca się w oczy przez wystawę różnych smartfonów widocznych przez przednią szybę. Jakieś rozwiązanie to jest, możliwe nawet, że cenowo będzie całkiem przystępnie, ale wiąże się z tym kilka różnych problemów. Przede wszystkim problem w takich małych, lokalnych serwisach jest z dostępnością części, a dokładniej z jakością zamienników wykorzystywanych do naprawy elektroniki. Najczęściej są to bardzo tanie zamienniki, produkowane na zasadzie „ilość, a nie jakość”, w efekcie czego po wymianie wyświetlacza w iPhonie czy baterii w MacBooku może się okazać, że po miesiącu użytkowania padnie nam urządzenie na dobre. Tani zamiennik może uszkodzić więcej niż byśmy chcieli w naszym urządzeniu, a to może przynieść dopiero ogromne koszty naprawy lub nawet kupna nowego sprzętu. Dodatkowo, jeśli mamy do naprawy coś nowszego i bardziej zaawansowanego, jak chociażby Apple Watcha, to często nieobyci z takimi urządzeniami serwisanci naprawiają na zasadzie prób i błędów, co również w ostatecznym rozrachunku może mieć różny skutek, albo po długim czasie oczekiwania skontaktuje się ktoś z nami z informacją, że niestety nie udało się naprawić sprzętu, przez co zmarnowaliśmy swój czas zamiast od razu znaleźć odpowiednie do tego miejsce.

Dlaczego warto wybrać dobry nieautoryzowany serwis Apple?

Warto jest pofatygować się trochę dalej lub zrobić szybkie rozeznanie w internecie, aby znaleźć odpowiedni serwis dla naszego sprzętu. Zdecydowanie najlepsze są takie, które specjalizują się w naprawie sprzętow Apple. W serwisach tego typu przede wszystkim mamy pewność, że nasze urządzenie będzie naprawione na oryginalnych częściach Apple lub na bardzo dobrych zamiennikach. Po wymianie wyświetlacza ma się poczucie, jak gdyby sprzęt był nowy. Potwierdzeniem jest najczęściej 12 miesięczna gwarancja dawana w przypadku wymiany na oryginalną część. W przypadku zamienników jest to zazwyczaj krótszy okres 3 miesięcy. Ponad to, w takich serwisach często zdarza się, że naprawa jest błyskawiczna, zamiast oddawać swojego iPada czy iPhona na kilka tygodni, gdzie nie raz nasze urządzenia są niezbędne do pracy, naprawa może odbyć się w ciągu 15 minut! Fachowcy w mig potrafią uporać się z naprawą, a nasz problem, który zazwyczaj pojawia się niespodziewanie, potrafi być rozwiązany jeszcze tego samego dnia. A co ciekawe w większości dużych polskich miast takich jak: WarszawaKraków czy Katowice nie trzeba się fatygować do serwisu, ponieważ firmy oferują dojazd po sprzęt.

Nie raz martwimy się również o to, aby zawartość naszego sprzętu nie była dostępna dla osoby, która dany sprzęt będzie naprawiać. Martwiący jest widok, że zostawiamy MacBooka z bardzo cennymi danymi obcej osobie w serwisie, do której zaufania nie da rady zbudować w ciągu kilku minutowej rozmowy. Również tutaj na przeciw wychodzą dobrej jakości nieautoryzowane serwisy Apple, w których naprawa odbywa się na naszych oczach, bez zbędnego zabierania urządzenia na magazyn, czy odsyłania klienta, aby wrócił za kilka dni na gotowe. Oczywiście zostaje też kwestia kosztów naprawy w takich miejscach. Ceny są jednak relatywnie niskie jak na fakt, że naprawa jest bardzo szybka i przede wszystkim na oryginalnych częściach Apple. Można się czasem miło rozczarować, że wymiana na oryginalny wyświetlacz będzie kosztować tyle samo co zamiennik w mniejszym serwisie.

Niewątpliwie ważną kwestią jest, aby sprawdzić opinie danego serwisu – często mówią same za siebie, czy serwis, który znaleźliśmy jest warty oddania naszego iPhona czy lepiej jednak poszukać czegoś innego.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać