techunbox logo v2

Horizon: Forbidden West – wszystko co warto wiedzieć o premierze

horizon forbidden west wszystko co warto wiedziec o premierze
Miłośnicy gier komputerowych i postapokaliptyki z pewnością siedzą jak na szpilkach. Nic dziwnego, w końcu taka premiera zdarza się raz na jakiś czas! Mowa o nowym Horizon: Forbidden West. Ta niezwykła gra przeniesie Cię w odległe krainy, byś mógł walczyć z większymi i bardziej niesamowitymi maszynami niż poprzednio! Czego możesz się jeszcze spodziewać po nowej odsłonie Horizon: Forbidden West? Sprawdź!

Epicka przygoda w stylu akcji RPG

Fabuła gry Horizon toczy się w postapokaliptycznym świecie w dalekiej przyszłości, gdzie potężne burze oraz plagi prześladują tych, którzy ocaleli. Na granicach krainy grasują śmiercionośne maszyny, które zagrażają ludzkości. Jedna tylko osoba – Aloy – jest zdolna odkryć tajemnicę zagrożeń i przywrócić porządek w otaczającym ją mistycznym świecie. Jej przygody są jak zwykle burzliwe, pełne niewyjaśnionych zagadek.

Dołącz do Aloy, która przemierza ogromy świat, zwiedzając kolejne coraz to bardziej odległe krainy, gdzie czają się nowi wrogowie, bogate kultury, ale także niesamowite postacie, których w poprzednich wersjach gry nie było. Wcielając się w postać tej epickiej bohaterki, odkryjesz bujne lasy, zatopione w oceanie miasta oraz imponujące góry, których współczesny człowiek nie zna!

horizon forbidden west

Jakich nowości możesz się spodziewać w nowej odsłownie Horizon?

Gra Horizon: Forbidden West to kolejna już superprodukcja studia Guerrilla Games i firmy Sony, kontynuacja kultowego Horizon: Zero Dawn z 2017 roku. Najnowsza wersja gry swoją premierę miała 18 lutego 2022 roku. Od tego momentu możesz kupić jedną z trzech jej wersji. Do wyboru są: Standardowa na PS4, Standardowa na PS4 oraz PS5, a także Cyfrowa Edycja Deluxe z mnóstwem dodatków. Za wersję standardową zapłacisz około 300 zł, z kolei edycja Deluxe kosztuje około 100-150 zł więcej. Jednak decydując się na ten ostatni pakiet zyskujesz dodatkowo:

  • cyfrowy soundtrack + album z grafikami,
  • cyfrowy komiks,
  • dwa elitarne przedmioty Carja Behemoth oraz Nora Thunder,
  • element Machine Strike,
  • pakiet materiałów w grze,
  • dodatki w trybie foto (specjalna poza oraz farba na twarz).

Jakie wersje Horizon Forbidden West są dostępne?

Nowa wersja gry wymaga przede wszystkim dobrego odbiornika, gdyż jej twórcy postarali się, aby grafika była jeszcze bardziej realistyczna niż uprzednio. Świat Horizon: Forbidden West to tętniące życiem osady, pełne dzikich plemion. Przygody Aloy rozgrywają się w otoczeniu pełnym starożytnych ruin, gdzie każdy szczegół buduje autentyczność Zakazanego Zachodu. Jeśli więc chcesz poddać się emocjom i przenieść do świata Aloy, przyda Ci się nowy telewizor DVB-T2.

Ale bardziej realistyczny świat, to nie jedyne, czym Horizon: Forbidden West Cię zaskoczy. Twórcy wprowadzili do gry nowe zabójcze maszyny, m. in. pancernego Rollerbacka, przepełnionego gracją Sunwinga, czy plującego kwasem Slitherfanga. Niektóre służą jako strażnicy naturalnego porządku, podczas gdy inne zostały stworzone tylko po to, by zabijać. O tym, które z nich będą pomocne, a które stanowią prawdziwe zagrożenie, Aloy przekona się dopiero w starciu z nimi.

Ale to wciąż nie koniec nowości. Zespół Guerilla Games wyposażył bohaterkę w nowe sposoby poruszania się po świecie. Od teraz może ona wspinać się czy pływać pod wodą. Dodano jej również nowe uzbrojenie, stroje i narzędzia, które czynią ją jeszcze bardziej zwinną, szybszą i potężniejszą przeciwniczką.

Nie czekaj dłużej, zamów już teraz Horizon: Forbidden West i wejdź w niesamowity świat postapokaliptycznej bohaterki!

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać