Huawei zaczyna produkować karty graficzne (GPU)?

Huawei Zaczyna Produkowac Karty Graficzne Gpu
Huawei Zaczyna Produkowac Karty Graficzne Gpu

Huawei nie przestaje się rozwijać. Chińska firma próbuje wejść na kolejny rynek, czym im się uda?

Karty graficzne od Huaweia?

Chiński producent znany u nas głównie ze smartfonów produkuje różnego rodzaju produkty konsumenckie i rozwiązania biznesowe. W swojej ofercie ma już procesory Kirin, które konkurują na rynku mobilnym między innymi z Qualcommem czy Mediatekiem. Huawei zdecydowanie stawia na technologie przyszłości, mowa tutaj między innymi o sztucznej inteligencji. Informacje pochodzące z Korei Południowej mówią, że powstaje własnie odrębny dział, który zajmie się pracą nad układami graficznymi. Firma ma stawiać na rozwiązania grania w chmurze i sztucznej inteligencji. Ponadto krążą plotki, że Huawei próbuje rekrutować pracowników firmy NVIDIA.

GPU tylko dla biznesu

Co ciekawe Huawei już w zeszłym roku wydał chip graficzny o nazwie Ascend 910, którego moc oszacowana jest na 265TFLOP. Głównym konkurent NVIDIA Tesla V100 jest dwa razy słabsza i zużywa więcej energi. gdzie Ascend oscylował na maksymalnym zużyciu 310W. Te wyniki są zasługą własnej architektury (Da Vinci), która dzięki sztucznej inteligencji jest w stanie zwiększyć wydajność oraz efektywność zużycia energii. Według źródeł chińska firma już od dawna pracuję nad GPU, niestety nie doczekamy się ich na rynku konsumenckim a jedynie producenckim, czyli w rożnej maści serwerach (w tym także Cloud Gaming).

Czy doczekamy się w niedalekiej przyszłości kart graficznych od Huaweia?

 

Źródło: GizChina

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

Co myślisz?

Dominik Fajferek

Napisane przez Dominik Fajferek

Założyciel oraz redaktor naczelny portalu TECHUNBOX. Fan marki Xiaomi oraz chińskiej innowacji. Ciekawy nowych technologii. Informatyk z wykształcenia oraz zamiłowania. Specjalista SEO w najlepszej firmie contentowej w Polsce.

Skype Meet Now Spotkanie Wideorozmowy Na Skype Bez Rejestracji

Skype Meet Now (Skype Spotkanie) – wideorozmowy na Skype bez rejestracji!

Brama Odkazajaca Dla Szpitali Do Walki Z Koronawirusem Mozesz Pomoc

Bramy odkażające dla szpitali do walki z koronawirusem – możesz pomóc!