techunbox logo v2

iLife V5 – tani robot sprzątający

ilife v5 tani robot sprzatajacy

iLife V5 to robot sprzątający, którego cena nie jest za wysoka. Wiąże się to z okrojoną ilością funkcjonalności, która według mnie jest i tak wystarczająca do codziennego użytkowania.

Wygląd robota iLife V5

Robot nie różni się za bardzo od jego droższego rodzeństwa. Z przodu znaudje się bumper, który przyjmuje na siebie uderzenia w obiekty. Na boku jest gniazdo ładowania (jako dodatek do ładowania ze stacji) oraz przycisk umożliwiający włączenie bądź wyłączenie urządzenia. Z góry mamy przycisk dotykowy, którym można operować urządzeniem, stan baterii i pokrywę otwierającą wnętrzności odkurzacza. Pod pokrywą jest wyciągalny koszyczek z wymienialnym filtrem HEPA (2 zapasowe w zestawie) do którego zbierane są śmieci. Na dole urządzenia dzieje się już troszkę więcej. Do poruszania robot używa 2 gąsienic wraz z przednim kołem sterującym. Z dołu znajdują się jeszcze zmiotki (2 zapasowe w zestawie) zbierające kurz, złącza do ładowania przez stację dokującą, wywietrzniki oraz dziura wciągająca to co robot zbierze. Do robota można jeszcze przyczepić mop, który będzie dodatkowo wycierał podłogę (niestety bez pojemnika na wodę).

Jak działa robot?

iLife V5 zbiera kurz do momentu, gdy bateria będzie prawie rozładowana, wtedy urządzenie próbuje wrócić do bazy. Robota można ustawić, aby sprzątał o wybranej godzinie. Niestety odbywa się to na pilocie, więc dostępna jest tylko jedna godzina do ustawienia. Nie da się ustawić rozróżnienia na dni, robot będzie codziennie włączał się o wybranej porze.

Urządzenie posiada czujniki, które dobrze wykrywają obiekty. Jeśli obiekt ma połysk bądź jest zbyt cienki, aby czujniki mogły go wykryć, to robot uderzy w niego. Dzięki temu, że z przodu jest bumper – nie stanie się nic obiektowi, jak i robotowi. Ważnym minusem jest to, że czujniki gubią się na czarnym kolorze (mocno czarnym), robot wykrywa wtedy obiekt, którego nie należy przekraczać i próbuje go ominąć. W moim wypadku dzieje się tak na czarnych pasach, na dywanie.

Bateria starcza na ponad godzinę sprzątania, ładowanie trwa około 2-3h. Robot nie jest najcichszy, ale do najgłośniejszych też bym go nie zaliczył – około 50-60 db.

Funkcjonalność pilota

Na pilocie należy ustawić aktualną godzinę oraz godzinę zaplanowanego czyszczenia. Pilotem można także sterować urządzenie, tak aby dojechać w wymagane miejsce. Dodatkową funkcjonalność jaką można włączyć na pilocie:

  • czyszczenie zataczając coraz to większe kręgi
  • czyszczenie od ścian do środka pomieszczenia
  • natychmiastowy powrót do bazy

Czy warto kupić iLife V5?

Jeśli szukasz taniego robota, który codziennie będzie sprzątał dom – to dobry wybór. Dzięki sterowaniu tylko pilotem robot jest odpowiedni dla osób mniej ogarniających nową technologię.

Natomiast jeśli szukasz robota, który będzie sterowanym aplikacją (nawet będąc w innym miejscu na świecie), poszukaj czegoś droższego. Masz możliwość ustawienia tylko jednej godziny sprzątania, nie podzielisz sobie mieszkania na strefy do sprzątania, nie zaktualizujesz do nowszej wersji – aplikacja na pewno pozwoli na więcej.

Cena urządzenie jest według mnie dosyć dobra, jest to jeden z najtańszych robotów, który spełni proste oczekiwania.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać