techunbox logo v2

Jak działa Allegro Smart? Zalety dla kupujących i sprzedających!

jak dziala allegro smart zalety dla kupujacych i sprzedajacych

Allegro Smart to korzyści zarówno dla kupujących, jak i dla sprzedających towar w tym serwisie. Aktywując tę usługę użytkownik ma dostęp do licznych ofert specjalnych.

Troszkę o Allegro…

Allegro to bardzo popularna, internetowa platforma handlowa założona w Polsce w 1999 roku. Umożliwia wystawianie na sprzedaż produktów przez użytkowników. W Polsce, zdecydowana większość internautów kojarzy jej nazwę, korzysta z jej usług, lub za jej pośrednictwem wystawia przedmioty na sprzedaż.

Zarejestrowani użytkownicy mają możliwość korzystać z wielu opcji w tym popularnym serwisie. Mogą brać czynny udział w wielu licytacjach, korzystać z promocji w ramach programów bonusowych, błyskawicznie robić zakupy poprzez koszyk, korzystać ze wszystkich form zapłaty i co istotne na tej platformie, komentować, oceniać zawarte transakcje. Allegro co jakiś czas wprowadza też nowe, ciekawe usługi z korzyścią dla zarejestrowanych użytkowników. Strzałem w dziesiątkę okazała się usługa dla kupujących – Allegro Smart.

Jak działa Allegro Smart?

W niemal każdym serwisie sprzedażowym, czy sklepie internetowym kupując dany produkt trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami wysyłki. To kupujący opłaca wysyłkę, chyba że zakupy są odpowiednio duże, a sklep oferuje darmową dostawę. Allegro wprowadziła usługę, która m.in. umożliwia bezpłatną dostawę zakupionych towarów na tym serwisie za minimum 40 zł. od jednego dostawcy.  Allegro Smart można aktywować na miesiąc lub, co bardziej korzystne na cały rok. Opłata za 1 miesiąc wynosi 8.99 zł, natomiast przy płatności za 12 miesięcy to jedynie 49 zł. Przy pierwszym zakupie tej usług, w ciągu 30 dni można z niej całkowicie zrezygnować, gdzie serwis zwraca pełny jej koszt.

Jakie są korzyści z posiadania Allegro Smart? 

Korzyści z Allegro Smart dla Kupujących:

  • Przede wszystkim Allegro Smart umożliwia bezpłatną, ale i nielimitowaną dostawę do punktów odbioru w całym kraju, np. do paczkomatów InPost, sklepów Żabka, Ruch Allegro, Orlen oraz kurierską DPD, Kurier 48, UPS;
  • Świetną opcją jest bezpłatny zwrot zakupionych towarów, gdy nie spełniają one naszych wymagań. Na bezpłatny zwrot przesyłki jest, aż 14 dni i nawet bez podania przyczyny, uzyskując odpowiedni kod można po prostu wrzucić towar do skrzynki np. InPostu. Usługa nie dotyczy jednak listów poleconych i dostaw płatnych przy odbiorze;
  • Użytkownik przy zakupie dostaje też specjalne monety, z których po pewnym czasie może skorzystać kupując wybrany, odpowiedni towar;
  • To też przydatna, priorytetowa obsługa w Programie Ochrony Kupujących, gdzie jest wdrażany szybki zwrot pieniędzy już w ciągu 2 dni roboczych;
  • Razem z Allegro Smart jest dostęp do intratnych, prawdziwych promocji i limitowanych aukcji z wieloma atrakcyjnymi produktami znacznie poniżej cen rynkowych.

Korzyści z Allegro Smart dla Sprzedających

  • Sprzedający, dzięki wyróżnieniu za pomocą ikony – Allegro Smart mogą znacznie zwiększyć sprzedaż swoich artykułów;
  • Co istotne to Allegro pokrywa całość kosztów wysyłek do współpracujących firm kurierskich.
allegro smart oszczednosci
Allegro Smart – przykładowe oszczędności

Czy warto korzystać z Allegro Smart?

Ta oferta sprawdza się nie tylko przy regularnych, częstych zakupach na Allegro, ale nawet przy parokrotnym zakupie na portalu. Koszt usługi nie jest duży i kupując z Allegro Smart można naprawdę sporo zaoszczędzić, ale i co też nie jest obojętne, korzystać ze wszystkich, dodatkowych udogodnień.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać