Priority Line Gearbest

Dostawa metodą Priority Line z serwisu Gearbest jest jedną z szybszych metod dostawy, która dodatkowo pomija wszelkie dodatkowe płatności. W przypadku Europy paczki idą przez kraje Unii Europejskiej.

Jak wygląda droga paczki?

  1. Zamówienie wysyłane jest z magazynów w Chinach, Hongkongu itp. zbiorczo do magazynu na terenie Europy. Najczęściej jeśli chodzi o Polskę to Anglia jest najwygodniejszym magazynem do którego wysyłane są paczki ponieważ to dobry kraj pośredniczący gdyż paczki do Polski wysyłane są stamtąd w dużych ilościach.
  2. Z magazynu w Europie przesyłka kierowana jest do Polski kurierem (najczęściej DPD, DHL…) bądź bardzo rzadko za pomocą lokalnych oddziałów pocztowych (Royal Mail, Hermes…).
  3. Kiedy paczka trafi już do naszego kraju, kurier bądź poczta dostarcza ją do domu.

VAT i Cło na Priority Line?

Po pierwsze Cła na elektronikę nie ma ale jest VAT. Chiny są krajem z którego wysyłana jest paczka ale paczki idą pośrednio przez Unię Europejską a krajem nadawczym na etykiecie jest Wielka Brytania także problemu z dodatkowymi opłatami nie ma. Jeśli w przypadku droższego sprzętu jest możliwość wysyłką tą drogą, to jak najbardziej trzeba z tej opcji skorzystać. W zamian za małą dopłatę bądź często nawet za damo mamy szybką wysyłkę (okolice 14 dni), brak dodatkowych opłat a co za tym idzie brak formalności. Firma Gearbest nie gwarantuje w pełni, że opłat celnych nie będzie ale osobiście jeszcze nie spotkałem się z takowym problemem.

Śledzenie paczki

Zamówienia zazwyczaj można śledzić dopiero od dotarcia do magazynu europejskiego.

Polecam stronę alipaczka do śledzenia paczki: AliPaczka.pl

Paczkę można też śledzić na oficjalnie stronie DPD UK ale informacji jest tam troszkę mniej: DPD UK

Na stronie alipaczka znajdują się także aktualne statytyski odnośnie czasu doręczenia paczek w usłudze Priority Line: Statystyki Priority Line

Przykładowe śledzenie paczki:
priority line gearbest

Śledzenie paczki na oficjalnej stronie DPD UK

priority line gearbestŚledzenie paczki w serwisie AliPaczka

A więc nie czekaj, kupuj na Gearbest już dziś 🙂

 

 

Zobacz ciekawe produkty na Gearbeście:


Jeśli podoba Ci się wpis podaj dalej :)

Dominik Fajferek
Fan marki Xiaomi. Ciekawy nowych technologii. Informatyk z wykształcenia oraz zamiłowania. Twórca i założyciel TechUNBOX.

Komentarze

Send this to a friend