techunbox logo v2

Jak działa Priority Line na Gearbest? – przesyłki bez VAT i cła

jak dziala priority line gearbest

Dostawa metodą Priority Line z serwisu Gearbest jest jedną z szybszych metod dostawy, która dodatkowo pomija wszelkie dodatkowe płatności. W przypadku Europy paczki idą przez kraje Unii Europejskiej.

Jak wygląda droga paczki?

  1. Zamówienie wysyłane jest z magazynów w Chinach, Hongkongu itp. zbiorczo do magazynu na terenie Europy. W przypadku polski anglia jest najwygodniejszym magazynem, do którego wysyłane są paczki, ponieważ to dobry kraj pośredniczący, gdyż paczki do Polski wysyłane są stamtąd w dużych ilościach.
  2. Z magazynu w Europie przesyłka kierowana jest do Polski kurierem (najczęściej DPD, DHL…) bądź (bardzo rzadko) za pomocą lokalnych oddziałów pocztowych (Royal Mail, Hermes…).
  3. Kiedy paczka trafi już do naszego kraju, kurier bądź poczta dostarcza ją do domu.

VAT i cło na Priority Line?

Po pierwsze cła na elektronikę nie ma, ale jest VAT. Chiny są krajem, z którego wysyłana jest paczka, ale paczki idą pośrednio przez Unię Europejską, a krajem nadawczym na etykiecie jest Wielka Brytania (bądź inny kraj z którego europejski) także problemu z dodatkowymi opłatami nie ma. Jeśli w przypadku droższego sprzętu jest możliwość wysyłki tą drogą, to jak najbardziej trzeba z tej opcji skorzystać. W zamian za małą dopłatę bądź często nawet za damo mamy szybką wysyłkę (okolice 14 dni), brak dodatkowych opłat a co za tym idzie brak formalności. Firma Gearbest nie gwarantuje w pełni, że opłat celnych nie będzie, ale osobiście jeszcze nie spotkałem się z takowym problemem.

Śledzenie paczki Priority Line

Zamówienia zazwyczaj można śledzić dopiero od dotarcia do magazynu europejskiego. Polecam stronę alipaczka do śledzenia paczki: AliPaczka.pl. Paczkę można też śledzić na oficjalnej stronie DPD UK ale informacji jest tam troszkę mniej: DPD UK. Na stronie alipaczka znajdują się także aktualne statystyki odnośnie czasu doręczenia paczek w usłudze Priority Line: Statystyki Priority Line

Przykładowe śledzenie paczki:

A więc nie czekaj, kupuj na Gearbest już dziś 🙂

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać