techunbox logo v2

Jak pobrać film lub muzykę z Youtube? – kilka sposobów

jak pobrac film lub muzyke z youtube kilka sposobow

W naszym życiu zdarzają się sytuację, że mamy ograniczony dostęp do internetu. Bardzo często dzieje się tak podczas podróży, dlatego warto mieć na swoim telefonie lub komputerze kolekcję filmów czy muzyki, z których będzie można skorzystać będąc offline. Największą bazą multimedialną dysponuje obecnie serwis YouTube. W tym poradniku pokażę, w jaki sposób można pobrać z niego pliki na swój telefon lub komputer.

Jak oficjalnie pobierać wideo z YouTube? – Youtube Premium

Pierwszą możliwością, która umożliwia pobieranie z YT filmów lub teledysków, jest wykupienie płatnego abonamentu w usłudze YouTube Premium. Co dzięki niej zyskujemy? Możemy ściągać z YouTube filmy, jednak z pewnymi ograniczeniami. Z pobranych materiałów będzie można korzystać offline jedynie przez 48 godzin. Nie ma również możliwości pobierania z YouTube plików mp3, ani w innym formacie audio (od tego jest YouTube Music). Dodatkowo nie ściągniemy na swój komputer filmików – będą one dostępne jedynie w wersji offline w aplikacji YouTube. To wszystko sprawia, że powyższe rozwiązanie nie cieszy się zbyt dużą popularnością.

youtube premium pobieranie w aplikacji

Jak pobierać filmy i muzykę z YouTube za darmo w konwerterach online?

Co więc zrobić w sytuacji, gdy nie zamierzamy płacić za ściąganie z YouTube różnych materiałów? Najprostszym i najszybszym sposobem jest skorzystanie z kilku stron internetowych, które umożliwiają darmowe pobieranie z YouTube mp3, mp4, a czasem nawet innych formatów. Wystarczy w odpowiednim polu podać adres URL i po kilku sekundach plik będzie gotowy do zapisania. Minusem tego rozwiązania jest to, że niektóre z witryn często ulegają awarii. Do stron, które umożliwiają takie usługi należą:

Jak pobierać filmy i muzykę z YouTube na smartfony z Androidem?

Jeżeli interesuje nas ściąganie z YT na telefon, to możemy skorzystać z wymienionej na samym początku usługi YouTube Premium. Została ona opracowana głównie z myślą o użytkownikach mobilnych – jednak jest to rozwiązanie płatne. Co więc zrobić, gdy chcemy to zrobić bez ponoszenia zbędnych kosztów?

Skorzystanie z powyższych stron, które umożliwiają pobieranie z YouTube powinny zadziałać na smartfonach, ale nie jest to wygodne. I dlatego można skorzystać z kilku dostępnych aplikacji, jednak trzeba przy tym bardzo uważać, ponieważ mogą one pochodzić z nieznanych źródeł. Jedną z godnych zaufania jest TubeMate. Po zainstalowaniu tej aplikacji należy znaleźć interesujący nas film, rozpocząć jego odtwarzanie i następnie kliknąć na czerwoną ikonkę pobierania.

pobieranie z youtube tubemate

Jakie pobrać filmiki bądź muzykę z YouTube na Windowsa?

Inną możliwością na pobieranie z YouTube jest skorzystanie z usługi zaawansowanego i niezawodnego programu 4K Video Downloader. Niezbędne jest jednak jego pobranie i instalacja. Kiedy uda nam się to zrobić, wystarczy skopiować link do interesującego nas filmu oraz wkleić go do odpowiedniego okna programu. Następnie wystarczy wybrać format i preferowaną jakość i wskazać miejsce do zapisania pliku.

4k video downloader pobieranie z yt

Można też użyć programu  YouTube Downloader. Formaty plików jakie można dzięki niemu ściągnąć z YT to mp4 i flv. Wystarczy uruchomić program i skopiować adres URL do wybranego filmu z YT i wkleić do programu. Aplikacja dostępna jest na Windowsa, Maca i Linuxa.

youtube downloader hd jak pobierac filmy z yt

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również dodatek do przeglądarki, jakim jest YouTube Downloader Lite. Jeżeli chcemy skorzystać z tej opcji, to musimy dokonać instalacji. Następnie należy pobrać rozszerzenie na Firefox oraz włączyć interesujący nas film. Przy łapkach do głosowania znajdziemy dodatkowy przycisk pobierania, który należy kliknąć. Po wybraniu jakości filmu rozpocznie się automatyczne pobieranie.

youtube downloader lite jak pobierac filmy z yt

Jak pobrać film bądź muzykę z YouTube na komputer Mac?

Aby ściągnąć film z YouTube na komputer Mac można skorzystać np. z narzędzia MacX YouTube Downloader. W pierwszej kolejności należy pobrać i zainstalować program. Następnie trzeba skopiować link do filmu i wkleić go we właściwym oknie. Po wybraniu odpowiedniej jakości rozpocznie się pobieranie.

macx youtube downloader pobieranie z youtube

Czy pobieranie z YouTube jest legalne?

Jedyna w pełni legalna opcja, która umożliwia pobieranie filmów z YouTube to YouTube Premium. Trzeba natomiast pamiętać, że zawsze pobierasz treści na własną odpowiedzialność. W przypadku używania ich tylko do celów prywatnych nie powinno być problemów, ale platforma oczywiście oficjalnie nie pozwala na takie czynności.

Podsumowanie

W poradniku jest wiele sposobów na które możesz ściągać treści z YouTube. Najszybszym sposobem, dzięki któremu pobierzesz wideo z YouTube są konwertery online bądź dodatki do przeglądarek (ze względu na politykę Google wszystkie dodatki do Chrome są usunięte, ale prezentowany dodatek do Firefoxa działa dosyć dobrze). Natomiast jeśli bardzo dużo ściągasz treści to zainstalowanie stałego programu w systemie będzie najszybszym i najbardziej pewnym rozwiązaniem.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać