techunbox logo v2

Jak pobrać film z Facebooka? – kilka sprawdzonych metod na pobieranie wideo z FB

jak pobrac film z facebooka kilka sprawdzonych metod na pobieranie wideo z fb

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób można pobrać film z Facebooka. Każdego dnia przeglądamy dziesiątki filmu, które z różnych przyczyn chcielibyśmy zapisać na swoim dysku, aby w łatwy sposób móc do niego wrócić. Mimo upływu czasu Facebook oficjalnie nie umożliwia pobierania filmów z platformy. Istnieje kilka sposobów, które pozwalają na pozyskanie filmów w takiej samej jakości, w jakiej zostały wrzucone na portal społecznościowy. Są one stosunkowo proste, ale sporo osób nadal może mieć problemy ze znalezieniem właściwych opcji, które ułatwią im pobranie filmów.

Jak pobrać własny film z Facebooka?

Pobieranie wideo z własnego konta

 1. Przejdź do swojego profilu.
 2. Wejdź w zakładkę Zdjęcia.
 3. Kliknij w opcje edycji w prawym górnym rogu materiału.
 4. W rozwijanym menu znajduje się opcja Pobierz.

Pobieranie wideo z fanpage’a

Jeżeli jesteś właścicielem danego filmu, jednakże nie masz zapisanej kopii zapasowej na komputerze, możesz w prosty sposób pobrać taki film. Kroki, które musisz wykonać:

 1. Będąc zalogowany jako administrator wejdź na swój fanpage
 2. Wybierz „Narzędzia do publikowania”
 3. Przejdź do zakładki „Filmy” i wybierz interesujący Cię materiał wideo
 4. Po odtworzeniu materiały powinny pojawić się dodatkowe opcje związane z filmem
 5. Pod odtwarzaczem wybierz „Opcje” a następnie „Pobierz film”. Zazwyczaj mamy do wyboru czy chcemy otrzymać film w jakości HD lub SD

Pobieranie z panelu reklamowego

Może się jednak zdarzyć tak, że nie korzystasz z konta reklamowego i filmy publikujesz bezpośrednio z poziomu fanpage’a. Siłą rzeczy nie będziesz widział tych filmów w miejscu, które jest wspomniane powyżej. W takiej sytuacji musisz wykonać następujące czynności:

 1. Wejdź do panelu reklamowego, w którym będziesz widział wszystkie swoje reklamy
 2. Wybierz z rozwijanego menu na górze „Wszystkie narzędzia” a następnie kliknij „Filmy”
 3. Wybierz interesujący Cię film, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Pobierz wideo”

Jak pobrać cudzy film z Facebooka?

Powyższe sposoby sprawdzają się tylko i wyłącznie w momencie, kiedy sami jesteśmy osobami publikującymi dany film. Co w przypadku, gdy chcemy pobrać materiał wideo, który nie został przez nas opublikowany?

Pobieranie wideo z gotowych witryn

Przykładami są fbdown.net lub getfbstuff.com. Wystarczy wejść na witrynę, wkleić adres URL filmu, który chcemy pobrać, a portal zrobi resztę za nas. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż nie potrzebujemy żadnych programów instalowanych na naszym komputerze. Ograniczy to ryzyku infekcji naszego sprzętu. Pamiętajmy jednak, że taki portal zewnętrzny nie do końca może być zabezpieczony. Pierwszą czynnością, którą powinniśmy zrobić po pobraniu takiego filmu, jest kontrola antywirusowa naszego systemu w celu wykrycia i zniwelowania potencjalnych szkód, które może wyrządzić wirus na naszym komputerze.

Pobieranie filmu metodą ręczną

 1. Przejdź do określonego materiału filmowego
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na filmie, a następnie wybierz opcję „Pokaż adres URL filmu”
 3. Skopiuj adres filmu do nowego okna przeglądarki i przed adresem dopisz „m.”
 4. Zostaniemy przekierowani na mobilną wersję Facebooka
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy na wideo i wybierz „Pobierz wideo”
 6. Wideo powinno pobrać się automatycznie na nasz komputer

Pobieranie wideo z Facebooka – podsumowanie

Pobieranie filmów z Facebooka w obecnym czasie jest bardzo łatwe. Wystarczy kilka kroków, aby móc pozyskać film, który chcemy wykorzystać w późniejszych celach. Oczywiście pobierane filmów jest dozwolone, ale należy pamiętać, do jakich celów chcemy go użyć. W sytuacji wykorzystania prywatnego nie potrzebujemy żadnych pozwoleń. W przypadku chęci wykorzystania materiału w celach komercyjnych potrzebujemy specjalnej zgody od właściciela filmu. Bardzo często dochodzi do tego opłata, ale wszystko zależy od tego, na jakie warunki zgodził się właściciel filmu.

Pobranie filmu z Facebooka jest bezpieczne. Portal społecznościowy posiada wszystkie możliwe zabezpieczenia przed wirusami, dlatego pobieranie filmów z tej witryny wiąże się z bardzo małym ryzykiem. Należy jednak pamiętać, aby każdy plik pobrany na nasz komputer przeskanować za pomocą programu antywirusowego. Nawet zaufane źródło może zostać zainfekowane przez wirusy, a nasz antywirus będzie mógł to wykryć w szybkim tempie. Pozwoli to na zaprzestanie rozprzestrzeniania się wirusa po naszym komputerze. Bezpieczeństwo surfowania po Internecie jest bardzo ważne i zawsze powinno to być naszym priorytetem w czasie odwiedzania setek witryn dziennie.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać