techunbox logo v2

Jak przywrócić stary wygląd Facebooka? Prosty sposób na powrót do starego wyglądu FB

jak przywrocic stary wyglad facebooka prosty sposob na powrot do starego wygladu fb

W świecie rewolucji cyfrowej nie da się uciec od postępu. Pewne zmiany mogą jednak zaburzać nam codzienne korzystanie z niektórych aplikacji, funkcji i programów. Najnowsza aktualizacja Facebooka i przeniesienie portalu społecznościowego do nowej wersji nie spotkało się z aprobatą wielu użytkowników. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na powrót do starej wersji serwisu. Podpowiadamy, jak z nich skorzystać. 

Czym różni się nowa wersja Facebooka od poprzednich? 

Dla wielu użytkowników Facebooka nowy wygląd nie jest zaskoczeniem. Część internautów korzystała z wersji testowej już od kilku miesięcy. Większość z nas dopiero niedawno miała możliwość zapoznania się z nowym wyglądem popularnego serwisu społecznościowego i trzeba przyznać, że budzi on wiele kontrowersji. Co dokładnie się zmieniło? Na pierwszy rzut oka możemy dostrzec przede wszystkim nowy layout strony oraz możliwość przejścia na tryb ciemny, czyli wyświetlać cały portal w czarnej wersji kolorystycznej. Dodatkowo wprowadzono możliwość podglądu aktualizacji grup, do których należy użytkownik. 

Chociaż aktualizacja była wdrażana stopniowo, od 25 września 2020 roku znalazła się na wszystkich pulpitach i ekranach. Oficjalnie nie ma możliwości powrotu do starej wersji serwisu, jednak deweloperzy umożliwili nam kilka sztuczek, które pozwalają na zmianę wyglądu Facebooka. 

Jak przywrócić starą wersję Facebooka na przeglądarce Chrome?

Jednym z rozszerzeń, które pozwalają na zmianę wyglądu Facebooka spowodowaną aktualizacją jest pochodzące ze sklepu Chrome Web Store Old Layout for Facebook. Rozszerzenie to jest dostępne w przeglądarce Chrome oraz we wszystkich innych, które bazują na silniku Chromium. Możemy więc wykorzystać je także w Microsoft Edge, Vivaldi, Opera czy Brave. Instalacja rozszerzenia jest niezwykle prosta – wystarczy wybrać opcję „dodaj do Chrome”. 

W prawnym głównym rogu przeglądarki znajduje się panel rozszerzeń, który oznaczony jest ikoną puzzla. Wystarczy wybrać zainstalowany Old Layout for Facebook, a wygląd portalu będzie przypominał ten sprzed aktualizacji. 

wtyczka old layout for facebook chrome
Wtyczka Old Layout For Facebook na Chrome

Jak przywrócić starą wersję Facebooka na przeglądarce Firefox?

Chociaż przeglądarka Firefox nie działa na silniku Chromium, jej użytkownicy także mogą przywrócić Facebooka do poprzedniego wyglądu. Przychodzi im z pomocą rozszerzenie od tego samego dewelopera. W celu jego zainstalowania należy odwiedzić Firefox Browser Add-Ons i tak znaleźć narzędzie Old Layout for Facebook. Jego działanie opiera się na identycznym mechanizmie, jak w przypadku Chroma, jednak Firefox wymaga zresetowania całej przeglądarki. Dopiero potem możemy korzystać z takiej wersji Facebooka, jaką pamiętamy jeszcze sprzed kilku miesięcy. Rozszerzenie działa szybko i bardzo skutecznie. 

wtyczka old layout for facebook firefox
Wtyczka Old Layout For Facebook na Firefox

Czy warto wracać do starej wersji Facebooka? 

Wygląd Facebooka po aktualizacji jest szczególnie męczący dla użytkowników komputerów. Wiele osób zwraca uwagę na to, że szczególnie niekomfortowe jest korzystanie z serwisu na dużych monitorach.  Obecny Facebook sprawia wrażenie, jakby twórcy dostosowali go wyłącznie do urządzeń mobilnych. Nic więc dziwnego, że aktualizacja budzi kontrowersje, a rozszerzenie Old Layout for Facebook zostało pobrane już ponad sto tysięcy razy. Chociaż z czasem nowy layout na pewno się przyjmie a użytkownicy po prostu się do niego przyzwyczają, obecnie można korzystać z prostej propozycji deweloperów, która pozwala na szybkie i proste przywrócenie starej wersji wizualnej tego najpopularniejszego portalu społecznościowego we współczesnym internecie. 

Oficjalna strona wtyczka Old Layout for Facebook – https://oldlayout.com/

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać