techunbox logo v2

Jak wybrać bezpieczny hosting reseller?

kobieta tablet

Hosting reseller to interesujące rozwiązanie dla osób, które same chcą zacząć świadczyć usługi sieciowe dla swoich klientów. Warto jednak pamiętać, że każde działania w internecie mogą być narażone na niebezpieczeństwo. Chcąc dostarczać swoim użytkownikom usługi jakościowe i przede wszystkim bezpieczne, warto wiedzieć, jak wybrać bezpieczny hosting reseller.

Bezpieczny hosting reseller z oddzielonymi stronami

Główną zaletą hostingu reseller w kwestii bezpieczeństwa, jest oddzielenie własnych stron na osobne konta. Jest to rozwiązanie korzystne, ponieważ w wypadku infekcji wirusowej jednej ze stron, zagrożenie ma mniejszą szansę rozprzestrzenienia się dalej. Bezpieczny hosting reseller w ofercie SEOhost pozwala na ochronę danych użytkowników, dzięki odseparowaniu części danych od siebie, nie dopuszczając do przypadkowego kontaktu z wirusami.

Strategia podziału całej przestrzeni sprawia, że każdy z końcowych użytkowników hostingu reseller nie jest aż tak zależny od pozostałych. Jest to tym bardziej korzystne z punktu widzenia osoby prowadzącej swój mały hosting. Oddzielenie poszczególnych stron pomaga zapewnić nie tylko faktyczne bezpieczeństwo danych użytkowników, ale stanowi to również pozytywny aspekt, który może przekonać nowych klientów do wyboru właśnie naszej oferty.

Ochrona hostingu reseller przed atakami hakerskimi

Wybierając szybki hosting reseller oprócz wydzielenia stron internetowych, warto pamiętać również o tym, że cały serwer musi być odpowiednio zabezpieczony. Właśnie dlatego, szukając rozwiązania bezpiecznego, warto zwrócić uwagę na to, czy hosting reseller posiada wystarczające zabezpieczenia przed atakami hakerskimi. Jest to istotne, ponieważ atak globalny może mieć wpływ na większą ilość użytkowników, którzy sami nie mają w takim przypadku większej możliwości ochrony danych.

Szukając bezpiecznego hostingu reseller warto więc skupić się na tych, które posiadają zabezpieczenia przeciw najpopularniejszym atakom sieciowym. Warte uwagi są więc oferty z systemem firewall oraz Anty-DDoS.

Fizyczna ochrona hostingu reseller

Nie można zapominać, że działanie hostingu dalej może opierać się na pracy maszyn fizycznych, właśnie serwerów. Oznacza to, że fizyczne naruszenie lub ingerencja w system, może mieć znaczący wpływ, na działanie i bezpieczeństwo stron internetowych. Właśnie dlatego szukając bezpiecznego reseller web hostingu, warto zwrócić uwagę na to, czy same serwery fizyczne są odpowiednio chronione.

Zastanawiając się więc, jak wybrać bezpieczny hosting reseller, warto zwrócić uwagę na kluczowe aspekty oferty, które pomagają w ochronie danych. Przede wszystkim, bezpieczny hosting reseller powinien umożliwiać oddzielenie od siebie poszczególnych stron. Dobrze również, jeśli cały system informatyczny będzie chroniony odpowiednimi zabezpieczeniami antyhakerskimi. Nie można również zapominać, że serwery to także fizyczne maszyny, które również wymagają ochrony.

Materiał partnera

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać