techunbox logo v2

Jak wybrać smartfon?

najlepsze smartfony w 2021 roku

Są nieodłączną częścią naszego życia. Budzą nas, wspierają w pracy, ułatwiają podróż, zabijają nudę, a nawet monitorują nasz sen. Zapomnieliśmy, iż kiedyś służyły tylko do dzwonienia. Smartfony, bo o nich mowa, towarzyszą nam w zasadzie przez całą dobą i nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Jak więc wybrać najlepszy smartfon ? Na co zwrócić uwagę kupując nowy ? W końcu, co oznaczają te wszystkie skomplikowane i złożone parametry techniczne? Poniżej krok po kroku podpowiadamy jak wybrać, spośród setek modeli dostępnych na rynku, smartfon najlepszy dla nas.

Android czy iOS – czyli który system operacyjny wybrać?

To w zasadzie jedna z ważniejszych decyzji, która determinuje dalsze kroki. Wybierając system operacyjny iOS pozostaje nam tylko jeden producent telefonów – marka Apple. To z pewnością system wysokiej jakości, bardzo bezpieczny i też szalenie intuicyjny oraz funkcjonalny. Z drugiej strony to zamknięte środowisko, która pozwala na naszym telefonie korzystać tylko z rozwiązań marki Apple lub przez nią autoryzowanych. Jeśli zdecydujemy się na system Android, możemy wybierać w większej ilości dostępnych modeli telefonów od różnych producentów. To też szansa na o wiele większą personalizację i korzystanie z aplikacji, gier i programów od różnych dostawców.

Flagowiec czy niekoniecznie topowy model?

To pytanie to oczywiście kwesta budżetu jakim dysponujemy. Flagowce, czyli najnowsze, najbardziej zaawansowane technologicznie modele, oczywiście warte są swojej ceny..   Mogą być smartfonami, które z powodzeniem posłużą nam nawet przez kilka lat i cały czas będą bardzo nowoczesnym aparatem. Jeśli jednak lubimy zmienić model co roku, nie chcemy przepłacać, warto rozważyć, któryś z popularnych modeli ze średniej półki. Często nie ustępują one w wielu parametrach flagowcom, ale ich cena potrafi być nawet o połowę niższa. Najlepsze smartfony 2021 – ranking, to to czego powinniśmy szukać chcąc wybrać najlepsze aktualnie modele.

android czy ios czyli ktory system operacyjny wybrac
 

Pamięć, rozdzielczość i bateria  – czyli o co chodzi z tymi parametrami

Technologia nie musi być skomplikowana. Jeśli dobrze określimy ile pamięci potrzebujemy, jaki aparat i jaką rozdzielczość ekranu, to szybko ograniczymy naszą listę wyboru do kilku modeli. Duża pamięć wewnętrzna pozwoli nam przechowywać sporo zdjęć, filmów i innych plików. W tej kwestii 64 GB to dzisiaj rynkowy standard poniżej, którego nie powinniśmy schodzić.  W najlepszych modelach możemy liczyć nawet na 256 GB lub więcej. Rozdzielczość aparatu podawana w Mpix odpowiada za jakość zdjęć jakie będziemy mogli robić. Im wyższa tym oczywiście lepiej. Pamiętajmy jednak, że tutaj dużą rolę odgrywają inne funkcje i możliwości jakie może mieć aparat w naszym smartfonie. W końcu coś co wiele osób ignoruje, a co jest bardzo praktyczne – pojemność baterii. Niezbędne minimum to 3000 mAh, co daje ok dwa dni standardowej pracy na smartfonie bez ładowania. Najlepsze rynkowe smartfony mają baterie o pojemności nawet 5000 mAH, co znacząco wydłuża czas pracy tych modeli.

Solo czy w duecie – warto wiedzieć co jeszcze potrafi smartfon?

Jeśli mamy natomiast szczególne potrzeby i oczekiwania względem telefonu warto wiedzieć, że różne modele potrafią naprawdę dużo. Są telefony w 100% wodoszczelne. Są takie, które można ładować indukcyjnie czyli bezprzewodowo. W końcu modele dual sim, obsłużą z powodzeniem dwie karty sim i dwa numery telefonów.

W kategorii smartfonów jest naprawdę w czym wybierać. Jeśli nie chcemy przepłacać ani tracić mnóstwa godzin na wybór warto z góry określić swoje potrzeby. I dopiero wtedy szukać idealnego dla nas modelu smartfonu.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać