techunbox logo v2

Jak zastrzec numer?

Jak zastrzec numer?

Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której musimy wykonać telefon, a nie chcemy by nasz numer wyświetlił się na telefonie odbiorcy. Na szczęście istnieją sposoby na zastrzeżenie numeru telefonu. Dzięki temu nasz numer nie będzie się wyświetlał, a odbiorca nie zobaczy kto do niego dzwoni. W poniższym artykule znajdziecie instrukcje jak w szybki i prosty sposób zastrzec numer. Może być to jednorazowo, a może być to również na stałe.

Jak ukryć numer telefonu jednorazowo?

Jeśli nie chcemy zastrzegać naszego numeru na stałe, a chcemy by przy jednym połączeniu nie wyświetlał się numer telefonu jest na to prosty sposób. Wystarczy, że wprowadzimy specjalny kod, a po nim numer odbiorcy, dzięki czemu nie wyświetli się on na drugim telefonie Wystarczy, że wpiszemy #31# a następnie dodajemy numer, na który chcemy zadzwonić. Na wyświetlaczu odbiorcy ukaże się napis Anonimowe połączenie, ewentualnie Nieznany, zamiast naszego numeru telefonu. Opcja ta jest dobra, jeśli chcemy ukryć nasz numer jednorazowo, gdyż wpisywanie ciągle kodu może być męczące.

Zastrzeganie numeru w telefonach z Androidem

Posiadacze telefonów z system Android ma uproszczone zadanie, jeśli chodzi o zastrzeżenie numeru. Wszystko można zrobić w ustawieniach telefonu. Na początek wchodzimy w ustawienia połączeń, następnie wybieramy ustawienia dodatkowe powiązane z naszą kartą SIM, której aktualnie używamy, a następnie szukamy opcji ID rozmówcy. Ostatnim krokiem jest wybranie opcji ukryj numer. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli chcemy to zrobić musimy posiadać zasięg w telefonie, gdyż w innym wypadku nam się to po prostu nie uda. Przed wykonaniem połączenia warto zrobić połączenie nie testowe, by upewnić się, czy na pewno nasz numer jest niewidoczny. Warto zadzwonić do jakiegoś znajomego i niech powie nam, czy numer przestał być widoczny.

screenshot20210812 164948 750x1000

Zastrzeganie numeru w telefonach z iOS

Jeżeli chodzi o telefony z systemem iOS, to tutaj także nie ma największego problemu, jeśli chodzi o zastrzeganie numeru telefonu. Wystarczy wejść w ustawienia, następnie telefon, wyszukujemy opcję pokaż moje ID wywołującego i wyłączamy opcję. Dzięki temu nasz numer przestaje być widoczny. Tak jak w telefonach z Androidem warto jest przetestować połączenie, by upewnić się, że zastrzegliśmy numer.

ukrywanie numeru iphone

Zastrzeganie numeru telefonu bezpośrednio u operatorów sieci komórkowych

W Polsce mamy wielu operatorów telefonicznych i ciągle powstają nowi. Jednak tutaj skupie się na czterech najbardziej popularnych sieciach mianowicie chodzi o:

  • T-Mobile
  • Plus
  • Play
  • Orange 

Jak zastrzec numer w sieci Plus

Plus to jedyny operator w Polsce, który nie oferuje usługi zastrzegania numeru. Dlatego tutaj musimy skorzystać z opcji systemowych naszego telefonu, jeśli chcemy by nasz numer był niewidoczny. Podczas korzystania z aplikacji musimy mieć cały czas dostęp do internetu.

Jak zastrzec numer w sieci Play

Aby zastrzec numer w sieci Play, musimy pobrać specjalną aplikację mobilną ze sklepu Google. Następnie po jej zainstalowaniu i uruchomieniu, wybieramy ustawienia, następnie klikamy w interesujące nas opcję.

Jak zastrzec numer w sieci T-Mobile

Pierwsze co musimy zrobić to sprawdzić, czy mamy włączoną odpowiednią taryfę, ponieważ na stronie T-Mobile znaleźć możemy instrukcje jak ukryć numer tylko dla dwóch taryf. A mianowicie:

  • Rodzina – musimy wybrać kod *100# po czym wybrać przydatne usługi (lub wcisnąć 5) a następnie kliknąć 4,
  • Jump – musimy wybrać kod *100# po czym wybrać przydatne usługi (lub wcisnąć 5) a następnie kliknąć 3.

Warto dodać, że usługa jest bezpłatna

Jak zastrzec numer w sieci Orange

Operator w tej kwestii daje nam wybór jeśli chodzi o rozwiązanie tego problemu.

  • Pierwsze z nich to wizyta w salonie Orange. Na miejscu konsultant pomoże nam zastrzec numer (warto jest wziąć dowód osobisty, ponieważ trzeba będzie udowodnić, że numer należy do nas).
  • Drugie dużo wygodniejsze i prostsze rozwiązanie to zadzwonić do operatora na infolinie wpisując *100 jeśli jesteśmy klientem indywidualnym, *600 jeśli jesteśmy klientem biznesowym.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć sposobów na zastrzeżenie naszego numeru jest całkiem sporo. Dodatkowo jest to bardzo proste, dzięki czemu każdy użytkownik bez problemu powinien sobie z tym poradzić. Od nas już tylko zależy czy zrobimy to z pozycji telefonu, czy też będziemy korzystać z usług naszego operatora. Tak naprawdę nie ma to żadnej różnicy, a chodzi tu bardziej o naszą wygodę. Tak więc jeśli nie chcesz, aby odbiorca do którego wykonujesz połączenie nie miał twojego numeru to teraz znasz sposoby jak temu zaradzić.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać