techunbox logo v2

Jaki jest najlepszy system monitoringu GPS?

jaki jest najlepszy system monitoringu gps

Dlaczego monitoring GPS staje się coraz powszechniejszym narzędziem stosowanym przez firmy transportowe, czy działające w sektorze spedycyjnym? Powód jest prosty. Technologia ta umożliwia skuteczne kontrolowanie tego, w jaki sposób funkcjonuje tabor posiadający nawet kilkadziesiąt pojazdów. Pozostaje jedynie kwestia wyboru najlepszego systemu tego typu, dlatego w niniejszym artykule wyróżnimy elementy, na które należy zwracać uwagę w trakcie zakupu.

Lokalizator

Lokalizator zaimplementowany w systemie GPS umożliwia określenie aktualnego położenia poszczególnych pojazdów wchodzących w skład firmowej floty. Dzięki temu ją koordynująca może w razie potrzeby przekierować samochód na inną trasę, gdy wcześniejsza nie jest optymalna ze względu na korki, wypadek itd. Efektem tego jest skuteczniejsze i szybsze wykonywanie zamówień.

Odczyt eksploatacyjny

Jeśli działania przedsiębiorstwa w głównej mierze opierają się na wykorzystywaniu pojazdów, to można spokojnie założyć, że duży procent kosztów związany jest z eksploatacją, czyli zużyciem paliwowym. W jaki sposób można ją kontrolować? Dobrze jest wybierać system monitoringu GPS z zaimplementowanym modułem odczytu eksploatacyjnego. Informacje przez niego zebrane posłużą do analizy zużycia benzyny i sytuacji, gdy pojazd został „wykorzystany” intensywniej, niż mogło mieć to miejsce przy standardowym wymiarze godzin. Mowa tu o sytuacji, w której kierowca używa samochodu do celów prywatnych.

Telematyka

Celem czujników telematyczne jest gromadzenie i archiwizowanie informacji związanych z pracą samochodów wchodzących w skład firmowej floty. Za ich pomocą można ustalić, czy pojazd działa prawidłowo i bez żadnych uszkodzeń oraz to, czy kierowca siedzący za kółkiem prowadzi go w sposób optymalny. Nie od dziś bowiem wiadomo, że ekonomiczna jazda przyczynia się do redukowania kosztów operacyjnych taboru oraz zwiększa bezpieczeństwo z racji nieprzekraczania dopuszczalnych prędkości.

Podsumowanie

Opierając się na powyższych kryteriach przy wyborze monitoringu GPS do swojej firmy, można być pewnym, że zakupiony sprzęt sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego przedsiębiorcy. Dlatego w żadnym razie nie ma co się opierać na produktach podejrzanego pochodzenia, czy pochodzących od niesprawdzonego dostawcy.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać