techunbox logo v2

Jaki prezent świąteczny dla fana technologii do 100 zł?

woman giving christmas gift to her boyfriend

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego też jak co roku będziemy poszukiwać prezentu dla swoich najbliższych. Szczególnie trudne może okazać się wybranie upominku dla fanów technologii, tym bardziej jeśli dysponujemy stosunkowo niskim budżetem w granicach do 100 zł. Pomimo wszystko bez większych problemów jesteśmy w stanie wskazać kilka interesujących gadżetów. Poniżej przedstawiamy ciekawe pomysły, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

Co warto kupić osobie interesującej się technologią do 100 zł?

Słuchawki nauszne / douszne

Dla prawdziwego fana technologii i elektroniki ciekawym prezentem mogą okazać się słuchawki nauszne lub douszne – w zależności od indywidualnych preferencji. Istnieją zarówno egzemplarze przewodowe, z którymi możemy połączyć się poprzez kabel lub bezprzewodowe. Te drugie są zdecydowanie bardziej praktyczne, bowiem wystarczy posiadać urządzenie do odtwarzania muzyki z modułem Bluetooth, aby cieszyć się z ulubionych utworów bez zwracania uwagi na plączące się przewody.

Transmiter samochodowy

Kolejny fantastyczny gadżet, który przeznaczony jest dla fanów muzyki w samochodzie. Wiele starszych modeli posiada dość wiekowe odtwarzacze muzyki wewnątrz pojazdu, przez co możliwe jest korzystanie tylko i wyłącznie z radia. Transmiter samochodowy sam nadaje odpowiednie fale na danej częstotliwości, a my nastrajając radio jesteśmy w stanie stworzyć własną „stację”. Transmiter umieszcza się w odpowiednim miejscu w samochodzie, a następnie korzystając z innego urządzenia łączymy się z nim. Dzięki temu jesteśmy w stanie słuchać ulubionych utworów muzycznych kiedy tylko chcemy.

Pendrive / dysk przenośny

Dla osób, które mają problemy z wolną pamięcią na komputerze lub regularnie przenoszą dane z jednego urządzenia na drugie, przydatny może okazać się pendrive lub dysk przenośny. Cena pierwszego i drugiego w większości przypadków nie przekracza 100 zł, a tego typu rozwiązanie to z pewnością doskonały prezent dla fanów technologii. Niewielkich rozmiarów pendrive jest w stanie przenieść niewielką stosunkowo małą ilość danych, jednakże ze względu na małe gabaryty, doskonale sprawdza się w praktyce. Dyski przenośne mają zdecydowanie większą pojemność, jednakże mają także większe rozmiary, przez co nie jesteśmy w stanie schować ich wygodnie do kieszeni spodni.

Powerbank

Nie da się ukryć, że dzisiejsze urządzenia elektroniczne, które działają dzięki bateriom i akumulatorom, nie są zbyt wytrzymałe. Dlatego powerbank to właściwie przedmiot obowiązkowy dla tych wszystkich, którzy korzystają z telefonów, tabletów, czytników i innych tego typu urządzeń. Wybierając powerbanka w sposób szczególny powinniśmy zwrócić uwagę na ilość mAh – im jest ich więcej, tym lepiej dla użytkownika.

Akcesoria komputerowe

W wielu przypadkach fani technologii uwielbiają przesiadywać przed komputerem. Częstym zjawiskiem jest więc regularne granie w najnowsze produkcje. Do tego typu czynności niezbędne jednak okażą się akcesoria komputerowe. Z pewnością przydatna okaże się odpowiednia myszka. Do 100 zł jesteśmy w stanie kupić wysokiej jakości urządzenie wskazujące, które sprawdzi się doskonale do najciekawszych gier, gdzie wymagana jest precyzja. Warto zastanowić się również nad klawiaturą mechaniczną- takowe również jesteśmy w stanie znaleźć w tym przedziale cenowym.

Smartwatch

Od pewnego czasu popularnością cieszą się smartwatche. Są to zegarki na rękę, jednak spośród pozostałych wyróżniają się kolorowym, dotykowym wyświetlaczem. Korzystając z tego typu udogodnień jesteśmy w stanie rozmawiać bez korzystania z telefonu. Oprócz tego smartwatche mają także wiele innych ciekawych funkcji, dzięki czemu sprawdzanie godziny to tylko drugorzędna czynność.

Szczoteczka elektryczna

Prezenty, które dbają o wygląd drugiej osoby, zawsze są trafione. Kiedy połączymy użyteczność z ciekawym wyglądem i najnowszymi technologiami możemy być pewni, że upominek będzie strzałem w dziesiątkę. Ciekawym i praktycznym pomysłem może więc okazać się szczoteczka elektryczna. Bez większych problemów jesteśmy w stanie znaleźć egzemplarz do 100 złotych. Szczoteczki rotacyjne są dość delikatne, dlatego też sprawdzą się nawet dla osób, które mają problemy z nadwrażliwością dziąseł.

Odtwarzacz MP3

Co prawda w dzisiejszych czasach funkcję odtwarzacza MP3 pełnią smartfony, jednakże wiele osób, które interesują się technologią, wolą korzystać ze specjalnie przystosowanych urządzeń. Odtwarzacz MP3 to niewielkich rozmiarów sprzęt, który posiada wejście słuchawkowe, a także moduł Bluetooth. Możliwe jest tam wgrywanie dowolnych utworów w formacie MP3. Idealnie nadaje się do biegania lub podczas wyjścia na zakupy.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać