techunbox logo v2

Kto dzwonił – jak sprawdzić czyj to numer oraz czy nie jest to telemarketer bądź oszust?

Kto dzwonił – jak sprawdzić czyj to numer oraz czy nie jest to telemarketer bądź oszust?

Połączenia od nieznanych numerów to zmora wielu osób. Nic w tym dziwnego, ponieważ częste telefony od telemarketerów mogą być denerwujące. Co gorsza, mogą też być wynikiem oszustwa. Rozwiązaniem może być rezygnacja z odbierania tego typu połączeń, jednak w ten sposób mogą nas ominąć ważne telefony, których oczekujemy. Istnieją jednak pewne sposoby na to, by mieć większą kontrolę nad tym, kto do nas dzwoni i świadomie decydować, czy takie połączenie odebrać.

Dlaczego warto sprawdzać kto dzwonił?

Powodów, dla których warto sprawdzać kto dzwonił jest wiele. Jednym z nich jest możliwość unikania telefonów od telemarketerów, które często są bardzo irytujące, głównie ze względu na ich natarczywy charakter. Nie brakuje też oszustów, którzy wykorzystują tego rodzaju połączenia, aby wyłudzić od nas pieniądze. Pomysłowość oszustów stale rośnie, a często już samo odebranie połączenia może generować spore sumy. Z tego powodu, warto znać proste sposoby na ustalenie czyj to numer. Są nimi aplikacje i serwisy internetowe.

Jakie są aplikacje do sprawdzania numeru telefonu?

Aplikacje „sprawdź numer” to jeden ze sposobów na identyfikację rozmówcy. Można je pobrać na swój telefon z systemem operacyjnym Android lub IOS, dzięki czemu połączenia są rozpoznawane na bieżąco.

Truecaller: ID

Zadaniem tej aplikacji jest rozpoznawanie numeru i blokowanie spamu, zarówno w postaci połączeń, jak też i wiadomości tekstowych. Aplikacja zapewnia działanie na podstawie aktualnej listy spamu. Umożliwia też korzystanie z komunikatora oraz nagrywanie rozmów telefonicznych w wersji premium.

Czyj to numer

Aplikacja to wyszukiwarka, która umożliwia sprawdzanie numeru telefonu z połączenia, bądź wiadomości SMS. Zaletą tej aplikacji jest możliwość wyszukania numeru, bez udzielania dostępu do kontaktów, za co ceni ją wielu użytkowników.

Odebrać telefon

Ta aplikacja sprawdza numer podczas połączenia, a jeśli został on zarejestrowany na liście spamu, wyświetli taką informację. Z jej pomocą możemy też ustawić automatyczne odrzucanie tego typu połączeń.

Jakie są serwisy do ustalania numeru telefonu?

Innym sposobem na to, by sprawdzić czyj to numer telefonu są serwisy internetowe. Pozwalają one na wyszukiwanie zarejestrowanych przez użytkowników numerów uznanych jako spam lub połączenia niebezpieczne. Należą do nich między innymi:

Jak zgłosić spam, który do nas dzwoni?

Działanie serwisów i aplikacji typu „znajdź numer telefonu” możliwe jest głównie dzięki zgłoszeniom użytkowników. Serwisy i aplikacje tego rodzaju to nie tylko sposób na to jak sprawdzić kto dzwonił, ale również możliwość zgłoszenia numeru jeśli nie znajduje się on jeszcze w bazie. Im więcej zgłoszeń znajdzie się w bazie danych, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś zostanie oszukany, dlatego warto reagować, kiedy nasz rozmówca wydaje nam się podejrzany.

Czy da się namierzyć numer telefonu?

Wraz ze wzrostem natarczywości telemarketerów i pomysłowości oszustów rośnie również świadomość użytkowników telefonów komórkowych, a zarazem możliwość obrony przed tego rodzaju atakiem. Wiele osób zadaje sobie pytanie „kto do mnie dzwonił”, szczególnie jeśli zdarzyło im się odebrać dziwne, nietypowe połączenie. Odpowiedź na to, czy da się namierzyć numer telefonu zależy oczywiście od tego, czy został on wcześniej zgłoszony przez innych użytkowników. Zarówno aplikacje, jak i serwisy internetowe dokładają jednak wszelkich starań, aby baza numerów była codziennie aktualizowana, a część z nich umożliwia rozpoznanie rozmówcy już na etapie trwającego połączenia.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać