techunbox logo v2

Lodówki Samsung – najpopularniejsze modele. Który wybrać?

Lodówki Samsung

Chcesz kupić niezawodną lodówkę, która posłuży ci przez wiele lat? Dobrze oceniane są urządzenia marki Samsung. Odznaczają się nie tylko ciekawym wzornictwem i innowacyjnymi technologiami, ale również bezawaryjnością. Zobacz, które modele są polecane najczęściej!

Jak wybrać dobrą lodówkę? Najważniejsze kwestie

Zacznij od tego, czy wolisz lodówkę wolnostojącą, czy może do zabudowy. To drugie rozwiązanie prezentuje się estetycznie – jednak zwykle wiąże się z kosztownym i czasochłonnym remontem kuchni. Modele wolnostojące są bardziej uniwersalne i łatwo je ustawić – zwłaszcza, gdy kuchnia nie należy do przestronnych. Minęły też już czasy, gdy lodówka była dużą, białą bryłą przytłaczającą wnętrze. Dzisiejsze modele prezentują się atrakcyjnie pod względem wizualnym – bez problemu dobierzesz odpowiednie urządzenie wystroju pomieszczenia. Istotnym atutem lodówek wolnostojących jest ich łatwiejszy montaż i ewentualna naprawa. Masz również większy wybór modeli niż w przypadku sprzętów do zabudowy.

Gdy zdecydujesz, że lodówka wolnostojąca to opcja dla ciebie, pora określić, czy kupisz klasyczną chłodziarko-zamrażarkę, czy zdecydujesz się na model side by side. Ta ostatnia propozycja jest popularnym wyborem do przestronnych kuchni. Nie zawsze będzie jednak uzasadnionym zakupem. Większa lodówka oznacza bowiem większe zużycie prądu – szybko znajdzie to odbicie w rachunkach. Lepiej więc dobierać rodzaj lodówki do rzeczywistych potrzeb i zwyczajów zakupowych, nie kierując się wyłącznie wolną przestrzenią w kuchni.

Na jakie parametry zwracać uwagę, kupując lodówkę? Przede wszystkim przyjrzyj się takim elementom, jak:

 • pojemność chłodziarki i zamrażarki;
 • rzeczywiste wymiary;
 • zastosowane technologie, w tym No Frost;
 • łatwe sterowanie;
 • udogodnienia w przechowywaniu określonego rodzaju żywności;
 • klasa energetyczna;
 • generowany hałas;
 • atrakcyjny design urządzenia.

Ile trzeba zapłacić za dobrą lodówkę Samsunga? To zależy, czego oczekujesz. Wiele ciekawych sprzętów kupisz poniżej 3000 zł. Jeśli zależy ci na bardziej zaawansowanych propozycjach, możesz przyjrzeć się także droższym modelom!

Polecane modele Samsung – jakie są najchętniej wybierane?

Istotnym etapem przy kupowaniu lodówki powinna być uważna lektura opinii użytkowników na temat modeli, które wpadły ci w oko. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak sprzęt sprawdza się długo po zakupie. Zobacz dobrze oceniane propozycje marki Samsung!

 • SAMSUNG RB33B612FBN/EF – eleganckie urządzenie za ok. 2500 zł. Pojemność chłodziarki to 230 l, zamrażarki – 114 l. Generowany hałas to 35 db, klasa energetyczna tego modelu to F. Jedną z najważniejszych technologii Samsunga jest Space Max – lodówki tego producenta są bardziej pojemne niż sprzęty konkurentów o tych samych wymiarach zewnętrznych. Docenisz też All-Around Cooling, czyli równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza. Nie brakuje tutaj technologii No Frost oraz wygodnej szuflady na warzywa i owoce.
 • SAMSUNG RB38T600EB1/EF – dobrze prezentujący się sprzęt za ok. 2900 zł, który odznacza się klasą energetyczną E. Pojemność chłodziarki wynosi 276 l, zamrażarki – / 114 l. Generowany podczas działania hałas to 35 db. Znajdziesz tutaj No Frost, Space Max, a także All-Around Cooling. Docenisz również funkcję szybkiego chłodzenia i zamrażania.
 • SAMSUNG RB38T635ES9/EF – sprzęt za ok. 3400 zł z dystrybutorem wody. Klasa energetyczna to E, generowany hałas – 35 db. Chłodziarka ma pojemność 272 l, zamrażarka – 114 l. Nie zabrakło tu wcześniej omówionych technologii – z No Frost, Space Max i All-Around Cooling na czele. Spodoba ci się specjalna komora Optimal Fresh+, w której możesz ustawić dwie strefy o zróżnicowanych warunkach termicznych! Warzywa i owoce możesz przechowywać w szufladzie Humidity Fresh+.

Chcesz poznać inne modele koreańskiego producenta? Sprawdź lodówki Samsung w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, która trafi do twojej kuchni!

Materiał sponsorowany.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać