techunbox logo v2

Mi vs Redmi. Jaki smartphone Xiaomi wybrać?

mi vs redmi jaki smartphone xiaomi wybrac

Smartfony od chińskiego producenta to przede wszystkim połączenie dobrej jakości z przystępną i niską ceną. Nie dziwi więc nikogo ich rosnąca popularność. Xiaomi wypuszczane są w dwóch liniach, Redmi oraz Mi. Czym się od siebie różnią i jaki smartfon Xiaomi wybrać?

Seria Xiaomi Redmi – niskobudżetowe smartfony

Xiaomi Redmi to linia, którą wprowadzono na rynek już w 2013 roku. Od tego momentu, z roku na rok zdobywa nowych zwolenników. Nic dziwnego. Telefony z tej linii charakteryzują się przede wszystkim bardzo niską i przystępną cenę. Najtańszy model kosztuje zaledwie 400 złotych. Natomiast te najnowsze, nieco lepszej jakości, rzadko przekraczają 1200 złotych. Decydując się na zakup smartfona z serii Redmi, musisz liczyć się z tym, że w środku znajdziesz nieco starsze podzespoły. Co prawda są one całkiem dobre, ale daleko im do tych, które zastosowano w najnowocześniejszych telefonach. Ponadto pamięci RAM też jest tu mniej niż w modelach Mi. Nie ma też co liczyć na świetnej jakości zdjęcia. Oczywiście aparat mamy, spokojnie uwiecznisz nim chwile. Jednak nie spełnią one oczekiwań fotografów czy miłośników cykania fotek. Wiele modeli z linii Redmi jest naprawdę świetna np. Xiaomi Redmi Note, a przede wszystkim Pro. Świetnie nie tylko do użytkowania na co dzień, ale także do oglądania filmów, grania w gry czy robienia zdjęć

Xiaomi Mi – doskonały smartfon w niskiej cenie

Xiaomi Mi to linia będąca odpowiedzią na potrzeby klientów. Flagowe telefony chińskiego producenta przez długi czas stanowiły konkurencję dla modeli ze średniej półki cenowej. Natomiast Xiaomi chce, aby były one także konkurencyjne dla liderów. Pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu marka zrobiła, wypuszczają Xiaomi Mi Note 10. Choć nie ma tak dobrych podzespołów jak topowe smartfony, to innymi funkcjami wcale nie odstaje od najlepszych urządzeń w tej branży. Linia Mi to telefony, które mają świetne podzespoły, bardzo dobre aparaty oraz innowacyjne rozwiązania. Są droższe od linii Redmi, ale mają o wiele więcej zaoferowania. Tak samo jak i modele z serii Redmi, pracuje na specjalnej wersji Androida z nakładką MIUI i posiada dual SIM.

Mi vs Redmi – jaki smarton Xiaomi wybrać

Mi czy Redmi? Który smartfon wybrać?  To pytanie stawia sobie każda osoba, która chce kupić telefon chińskiego producenta Xiaomi. Odpowiedź zależy przede wszystkim od tego, w jakim celu kupujesz telefon. Czy ma on służyć do wykonywania podstawowych czynności? Czy ma pełnić funkcję aparatu? Jeśli Twoje wymagania nie są wygórowane i szukasz po prostu dobrego telefonu do dzwonienia i pisania, postaw na Redmi. Masz dość spory wybór. Nawet jeśli chcesz nieco lepsze parametry, to wystarczy wybrać najnowsze modele, które cechują się naprawdę dobrymi parametrami. Jeśli jednak szukasz alternatywy dla liderów z branży, koniecznie wybierz modele z linii Mi. Nowsze podzespoły, więcej RAM, gwarantują świetną wydajność oraz szybką i płynną pracę. Ponadto w serii Mi znajduje se o wiele lepszy aparat, który zapewni dobrej jakości fotografie.

Artykuł powstał we współpracy z mimarkt.pl

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać