techunbox logo v2

Najczęstsze usterki w iPhone 11

najczestsze usterki w iphone 11

Premiera iPhone 11 od Apple była wydarzeniem na skalę światową. Wielu fanów marki z zapałem przyjęło wiadomość o tym modelu. Okazuje się jednak, że nawet stosunkowo nowy smartfon może się popsuć. Przyglądamy się temu, jakie są najczęstsze usterki w jednym z polecanych modeli z logo popularnego jabłuszka.

Uszkodzenia ekranu

Podobnie jak poprzednie modele Apple, tak samo iPhone 11 ma wysokiej jakości wyświetlacz. Niestety, wykonano go z czułych na dotyk materiałów, które jednocześnie są niezwykle delikatne. Przy przypadkowym uderzeniu twardym przedmiotem lub upadku z wysokości, może dojść do rozbicia szybki i uszkodzenia dotyku. W takiej sytuacji konieczna będzie wymiana ekranu iPhone 11, przeprowadzona przez wykwalifikowanego serwisanta. Nie warto oszczędzać na podzespołach – najlepszym rozwiązaniem są oryginalne części zamienne, które doskonale współpracują z procesorami Apple.

Zużycie baterii

Komponentem iPhone 11 szczególnie narażonym na zużycie, jest bateria. Smartfony Apple wyposażono w wydajne akumulatory litowo-jonowe. Niestety, po kilkudziesięciu lub kilkuset cyklach ładowania, ich wydajność może spadać. W takiej sytuacji warto odwiedzić renomowany serwis iPhone i poprosić o wymianę baterii na nową. To niewielki koszt, ale znacznie poprawia komfort korzystania z urządzenia. Naładowany iPhone z powodzeniem służy przez długi czas, a użytkownik nie musi nosić ze sobą ładowarki ani powerbanka.

Zalanie iPhone’a

Chociaż iPhone 11 cechuje się wysoką klasą wodoszczelności (IP68), może się zdarzyć, że ulegnie uszkodzeniu przez zalanie. Długotrwały kontakt z cieczą sprawia, że obudowa ulega rozszczelnieniu, a woda dostaje się do środka. Jeżeli iPhone 11 został zalany, warto odwiedzić dobry serwis Apple, żeby sprawdzić, jak rozległe są uszkodzenia. Nie zawsze smartfona można naprawić, ale bardzo często jest to możliwe. Zamiast zwlekać, lepiej jest jak najszybciej skontaktować się z fachowcami.

Uszkodzony układ Face ID

W niektórych przypadkach, iPhone 11 zaczyna mieć problemy z wykrywaniem twarzy w ramach usługi Face ID. Za usterkę często odpowiedzialna jest przednia kamera TrueDepth. Serwis Apple może wtedy bardzo pomóc. Wykorzystując nowoczesne narzędzia diagnostyczne sprawdzi przyczynę, dla której Face ID nie działa. Jeżeli konieczna będzie wymiana przedniej kamery lub innego podzespołu, przeprowadzą ją doświadczeni serwisanci. Bardzo ważne jest, żeby wykorzystywać wyłącznie oryginalne części zamienne. Należy przy tym zaznaczyć, że naprawa Face ID nie należy do najłatwiejszych, ale jest możliwa.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać