techunbox logo v2

Najlepsze akcesoria do konsoli Xbox Series X / S – pady, ładowarki, słuchawki, kierownice, dyski

najlepsze akcesoria do konsoli xbox series x pady ladowarki sluchawki kierownice dyski

Każdy gracz wie, że konsola to nie wszystko. Ogromny komfort grania zapewniają przede wszystkim dodatki. Każdy z nich ma swoje określone zadanie, aby umilić czas w trakcie rozgrywek. Microsoft i inne firmy zaprezentowały fanom konsoli Xbox Series X akcesoria, a my w dzisiejszym artykule chcemy przedstawić Wam najlepsze z nich oraz ich funkcje!

Jakie akcesoria warto dokupić do konsoli Xbox Series X?

  • Pady te mniej i bardziej unikalne
  • Ładowarki i baterie do padów
  • Słuchawki
  • Kierownice
  • Dyski

Jakie pady do Xbox Series X / S?

Pierwszym dodatkiem, na którym się skupimy, jest oczywiście pad do grania. Może nie jest w nim nic nowego i oryginalnego, bo bez niego nie bylibyśmy w stanie poruszać się na swojej konsoli, jednak Microsoft wprowadził urozmaicenie tego przedmiotu. Obecnie pady do konsoli Xbox Series X występują w różnych kolorach. Firma stwierdziła, że nie chce ograniczać kolorystyki swoich padów do czerni i bieli (do Xbox Series X oryginalnie dołączany jest czarny pad). Zamierzają oni kontynuować produkcję różnych wariantów kolorystycznych, jednak na razie wprowadzili oni swój pad w jeszcze jednym kolorze. Jest to mianowicie niebieska edycja – Shock Blue. Pewne jest to, że przykuje on uwagę graczy, ponieważ jest to ogromna nowość w świecie konsoli. Wszystkie trzy warianty kolorystyczne nie są również drogie, a na pewno da to wielką radość podczas rozgrywek!

pady do xbox series x
Pady do Xbox Series X

Microsoft ma także w zanadrzu limitowane i specjalne wersje swoich kontrolerów. Są to, np. limitowane wersje Cyberpunk 2077, czy Fortnite Special Edition i wiele innych. Jest to wspaniała inicjatywa dla fanów konsoli, ponieważ co jakiś czas mogą „polować” na nowe warianty kontrolerów do swojej ulubionej konsoli.

pad do xbox one cyberpunk 2077
Pad do Xbox One Cyberpunk 2077

Warto również wspomnieć, że w sprzedaży pojawią się pady, które wyposażone będą w dongle USB do PC. Nie jest on wymagany, ponieważ pady do konsoli posiadają funkcję Bluetooth, co daje im automatyczne połączenie się z komputerem, jednak dzięki temu dodatkowi komputer z padem będą mogły porozumiewać się przez protokół Xbox Wireless. Ta funkcja redukuje do minimum opóźnienie sterowania. 

Kolejnym, bardzo przydatnym dodatkiem do konsoli jest Xbox Adaptive Controller. Jest to rodzaj koncentratora, który powstał głównie z myślą o graczach z ograniczoną zdolność poruszania się. Kontroler przystosowany jest do współpracy z całą gamą różnych urządzeń. Urządzenie to możemy podłączyć do przełączników, joysticków, przycisków itd. Stworzymy dzięki temu unikatowy kontroler, który w pełni dostosowany będzie do naszych indywidualnych potrzeb podczas ulubionej rozgrywki. Sterowanie gałką, spustami i przyciskami odbywać się będzie za pomocą urządzeń dodatkowych. Urządzenia te podłączyć można za pomocą wtyczek 3,5mm (minijack) oraz złączy USB. 

xbox adaptive controller
Xbox Adaptive Controller

Microsoft zaoferuje nam również funkcję grania w gry na naszym PC dzięki swoim kontrolerom Xbox. Odbywać się to będzie dzięki zakupieniu adaptera bezprzewodowego do urządzeń z systemem Windows 10. Jest on o 66% mniejszy od swojego poprzednika. Oferuje bezprzewodową transmisję dźwięku stereo i pozwala na podłączenie do ośmiu kontrolerów jednocześnie, co daje nam gwarancję wrażeń z grania w pełni! Jesteśmy pewni, że każdy prawdziwy gracz chciałby zagrać w swoje ulubione gry na PC za pomocą kontrolera. Z pewnością sprawi to, iż rozgrywka będzie łatwiejsza, a także bardziej emocjonująca!

Jaka ładowarka i baterie do padów Xbox Series X / S?

Zapomnij o bateriach AA i konieczności wymieniania ich podczas gry! Kolejnym, ważnym wynalazkiem, wprowadzonym przez Microsoft jest ładowarka Play&Charge do naszego pada. Zapewni ona długą żywotność kontrolerowi, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się stanem jego naładowania w trakcie rozgrywki. Firma zapewnia, że już nie będziesz musiał stresować się, że pad zawiedzie w trakcie wykonywania ważnej misji.

xbox series x play and charge
Xbox Series X Play&Charge

Jakie słuchawki do Xbox Series X / S?

Firma oferuje także ułatwienia dla graczy, którzy wolą rozgrywki drużynowe, podczas których warto komunikować się ze swoją drużyną. Zestaw słuchawkowy SteelSeries Arctis 9X daje doskonałą jakość dźwięku oraz jego pełen zakres, dzięki czemu idealnie usłyszą swoich znajomych podczas wspólnej rozgrywki. Kiedy zaopatrzysz się w ten dodatek już nie będziesz musiał martwić się zakłóceniami ze strony słuchawek podczas rozgrywki!

steelseries arctis 9x do xbox series x s one
Steelseries Arctis 9x do Xbox Series X/S i One

Jaka kierownica do Xbox Series X / S?

Do kierownic obsługujących Xbox Series X można zaliczyć między innym nową kierownice Logitech G923. W zestaw wchodzi metalowa kierownica pokryta skórą oraz polerowane pedały. Technologia Trueforce łączy się z silnikami w grze i przetwarza dane nawet do 4000 razy na sekundę. Niewątpliwie tego typu akcesorium zwiększy jest bardziej imersję z dostępnych symulatorów.

kierownica logitech g923 xboxpc
Kierownica Logitech G923 Xbox Series X/S i One

Jaki dysk do Xbox Series X / S?

Nowa generacja konsole niewątpliwie zachwyca swoją wydajnością dysków SSD NVMe. Dzięki partnerstwu z firmą Seagate powstała karta rozszerzeń – Seagate Storage Expansion Card 1TB. To rozwiązanie zapewnia taką samą szybkość odczytu i zapisu danych jaka jest dostępna natywnie w konsoli. Dobra informacją jest także kompatybilność z funkcją Xbox Velocity, która pozwala ba szybkie wznawianie gry. Oczywiście do konsoli można podpiąć dysk przez port USB 3.0, ale nie zapewni to takich prędkości jakie może wymagać konsola.

Seagate Storage Expansion Card Do Xbox Series X
Seagate Storage Expansion Card Do Xbox Series X

Czy warto kupić akcesoria do Xbox Series X / S?

Microsoft i partnerzy oferują wszystkim swoim fanom wysokiej jakości dodatki do konsoli, aby ich rozgrywka była łatwiejsza i ciekawsza. Firmy oczywiście dają od siebie gwarancję na każdy produkt, więc nie będziesz musiał się martwić, kiedy coś nie pójdzie tak, jak powinno podczas korzystania z dodatków do konsoli. Jeśli chcesz, aby Twoja rozgrywka stała się jeszcze bardziej fascynująca, warto zaopatrzyć się w chociaż jeden z wyżej wymienionych dodatków do konsoli Xbox Series X!

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać