techunbox logo v2

Najlepsze gry, o których zapomnieliśmy

player playing console car race videogame holding gamepad

Gry komputerowe, zwane także popularnie grami PC, to rozrywka, która kiedyś uznawana za marnowanie czasu, dzisiaj powoli jest coraz powszechniej akceptowana i stawiana na równi z innymi sposobami spędzania czasu. W dobie wielomilionowych produkcji typu AAA nie powinniśmy jednak zapominać o grach, które lata temu rozbudzały nasze emocje. Jakie są najlepsze gry, o których branża gamingowa zapomniała?

Dlaczego omijamy prawdziwe gamingowe perełki z przeszłości?

Od kilku lat zauważamy znaczny wzrost dynamiki produkcji gier przez branżę. Gry PC wychodzą praktycznie każdego dnia i prawdopodobnie ciężko jest nam się teraz odnaleźć w tym, na co warto poświęcić trochę czasu, które gry są tak zwanymi must have, a które możemy z wolnym sumieniem odpuścić.

Tak duże zaangażowanie branży, w połączeniu z ogromną konkurencją międzyplatformową i ogromnymi środkami zainwestowanymi w promocję i marketing najnowszych produkcji, sprawia, że często w tym biegu zapominamy o grach nieco starszych, które jak na swoje lata zachwycały mechaniką, grafiką i technologicznymi rozwiązaniami. Dlaczego coraz rzadziej przychodzi nam zgłębić się w starsze pozycje dostępne na PC? Z prostej przyczyny – teraz gry są ładniejsze, większe, bardziej rozbudowane i… po prostu modne. Większość z nas z trudnością jest w stanie ukończyć jedną nową grę w zadowalającym czasie. Z powodu braku czasu często selekcjonujemy tylko te pozycje, które naprawdę nas interesują. Nie ma więc tutaj absolutnie przestrzeni do tego, by dodatkowo zainteresować się grami sprzed lat, o których tak naprawdę mało pamięta.

Konsola czy pecet? Gdzie szukać dobrych gier sprzed lat?

Odwieczny spór – PC czy konsola? Rywalizacja międzyplatformowa prawdopodobnie nigdy nie zostanie rozwiązana, a nam jako klientom pozostanie wybrać, które z urządzeń najbardziej wpasowuje się w nasze potrzeby i preferencje gamingowe.

Z jednej strony zakup konsoli to nieskomplikowany proces – raz wydane pieniądze dają nam pewność, że przez co najmniej kilka lat będziemy mogli cieszyć się najnowszymi grami bez potrzeby inwestowania w dodatkowy sprzęt. To właśnie potrzeba ciągłej modyfikacji podzespołów komputerowych w celu udźwignięcia ciężaru najnowszych gier stanowi podstawowy argument przeciwko pecetowcom. Jednak to właśnie PC stanowi dla nas prawdziwą skarbnicę klasyków z każdego gatunku. Lubimy cRPG? A zatem Baldur’s Gate, Icewind Dale czy Neverwinter Nights czekają na nas. A może starsze odsłony gier wyścigowych? NFS Carbon to propozycja, która przypadnie do gustu miłośnikom ulicznego ścigania się.

Dlaczego warto postawić na starsze gry PC?

Czy gra w starsze, uznane kiedyś a dzisiaj zapomniane klasyki to strata czasu? W żadnym wypadku. Dzisiejsze gry, choć na pierwszy rzut oka wydają się najzwyczajniej w świecie lepsze, to jednak nie zapewniają nam tej samej jakości rozrywki, co pozycje nieco starsze, o gorszej specyfikacji technicznej, jednak nieco głębszych.

Kto z nas nie pamięta sprzed lat tych setek godzin spędzonych na klasykach PC-etowych. To przy okazji idealny sposób na to, by przypomnieć sobie, dlaczego kiedyś zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia w gamingu i przekonać się, że nie jest to wcale rozrywka dla dzieci.

Propozycje gamingowe na długie wieczory

O jakich grach nie możemy zapomnieć, szukając klasyka PC-etowego? Moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki gatunek gier jest nam najbliższy. Dla osób lubujących się w strategiach, oczywiście Age of Empires, The Settlers, ale też legendarne Heroes of Might & Magic. Dla fanów szybkiej rozrywki takie perełki jak Unreal Tournament, Half-Life czy CS z pewnością podniosą ciśnienie.

Dla fanów gier z przymrużeniem oka natomiast proponujemy zabawę z Plants vs.Zombies Garden Warfare 2, która bez dwóch zdań pochłonie nas na kilka wieczorów.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać