techunbox logo v2

Nowoczesna księgowość online – jaką wybrać oraz na co zwrócić uwagę?

nowoczesna ksiegowosc online – jaka wybrac oraz na co zwrocic uwage

Co roku na rynku pojawia się wiele nowych firm i małych przedsiębiorstw. Dzięki łatwemu dotarciu do klientów umożliwionemu przez Internet dużo osób decyduje się na otworzenie biznesu. Podstawą jest oczywiście produkt, jego reklama oraz sprzedaż. Kiedy już udało się osiągnąć cel, jakim jest zysk, przychodzi czas na rozliczenia podatkowe. Mimo, że wciąż istnieje tendencja do zatrudniania księgowych, to coraz więcej małych firm skłania się ku księgowości online. Czy jest to dobra opcja?

Czym jest księgowość online?

Kiedy mówimy o prowadzeniu księgowości małych przedsiębiorstw, mamy na myśli fakturowanie i księgowanie oraz prowadzenie rejestrów. Właściciele małych działalności gospodarczych często rozliczają się z podatku od usług i towarów (VAT), a w tym celu istotne jest prowadzenie rejestru zakupów. Oprócz tego każda firma, nieważne jak mała, musi rozliczać się z ZUS-em. Wiadomo, że czynności te zajmują czas i niekiedy są stresujące, ponieważ wymagają skupienia i precyzji. Nikt nie chciałby się pomylić w tego typu rachunkowościach, warto wówczas skorzystać z fachowej pomocy. Z drugiej strony, nie wszystkich stać na zatrudnienie profesjonalnego księgowego, zwłaszcza jeśli biznes dopiero się rozkręca, a do wypracowania pewnych zysków czeka nas jeszcze długa droga. Dzięki rozwojowi Internetu powstaje wiele aplikacji i stron, które rozwiązują nasz problem i proponują atrakcyjne dla nas oferty rozliczania firmy. Zalety takiej opcji są na pewno przemawiające za tym, żeby zacząć z niej korzystać.

Jakie są opinie na temat księgowości online?

Księgowość internetowa cieszy się powszechnie bardzo dobrą opinią wśród korzystających z niej właścicieli mikroprzedsiębiorstw. To pierwsze rozwiązanie, które jest szybkie i wygodne – nie trzeba robić nic poza wystawieniem faktur w specjalizującym się w rozliczaniu serwisie, wszystkie potrzebne dokumenty typu PIT-5, DRA, czy ZUS są gotowe do wydrukowania. Aby to się stało możliwe, należy wprowadzić dane swojej firmy. Czołowym w tej dziedzinie systemem jest inFakt – księgowość online, dzięki której możesz o każdej porze załatwić rachunkowość. Dostępna jest także w wersji mobilnej, co ułatwia przedsiębiorcom poruszającym się z miejsca na miejsce sprawdzenie swoich rozliczeń.]

Jakie są cechy dobrej księgowości online?

Czym charakteryzuje się księgowość online? Przede wszystkim dostępnością dla każdego. Rejestracja jest prosta, wystarczy podać adres e-mail i utworzyć hasło, później pozostaje tylko wprowadzenie danych dotyczących naszej firmy. Poza tym jest to również niezwykle ekonomiczny sposób na prowadzenie księgowości. Płacimy stały abonament, nie przejmując się wzrostem kosztów korzystania z konta przy wzroście rozliczanych faktur. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku kiedy przychód istnieje na podstawie sporej ilości dokumentów prezentujących małe kwoty pieniężne, ponieważ możemy zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy – biura księgowe najczęściej dyktują swoje ceny zależnie od liczby dokumentów. Kolejną i jedną z najważniejszych zalet prowadzenia księgowości internetowej jest bezpieczeństwo. Wszystkie dokumenty możemy zapisywać na swoich nośnikach danych, dodatkowo administracja serwisu archiwizuje je, więc w razie utraty, nie ma problemu z ich odzyskaniem.

Czy warto skorzystać z księgowości online?

Podsumowując zlecanie księgowości serwisom internetowym, jest to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale również pieniędzy. InFakt oferuje wiele istotnych dla naszego rozliczania usług, które ułatwiają nam pilnowania rachunkowości. Wśród nich są: wystawianie faktur, rozliczanie składek ZUS, księga Przychodów i Rozchodów, deklaracje podatkowe, rejestry VAT, jednolite Pliki Kontrolne, środki trwałe i amortyzacja, wysyłanie eDeklaracji, faktury z płatnością online, skanowanie faktur kosztowych, aplikacja mobilna oraz wbudowany faktoring. Wszystko, co jest potrzebne i więcej za stałą kwotę, która jest kilka razy niższa od proponowanej przez tradycyjne biura księgowe. Ze swojego doświadczenie mogę powiedzieć, że korzystając z inFakt, będziesz prowadzić swoją firmę ze spokojem i komfortem.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać