techunbox logo v2

NVIDIA GeForce NOW już na Chromebookach! – najnowsze gry na Chromeboku

nvidia geforce now juz na chromebookach najnowsze gry na chromeboku

Chromebooki to urządzenia, które skierowane są głównie do korzystania z internetu, a właśnie do takiego typu urządzeń idealnie pasują wszelkie usługi chmurowe.

Najnowsze gry na Chromebooku dzięki GeForce NOW?

GeForce NOW to usługa chmurowa skierowana do graczy. Wszelkie obliczenia związane z odtwarzaniem gry dzieją się po stronie zewnętrznych serwerów. Tak naprawdę wystarczy komputer, który jest podpięty do szybkiego internetu oraz przeglądarka bądź aplikacja, która połączy gracza z usługą. Usługa GeForce NOW pojawiła się właśnie w wersji beta na urządzenia z system operacyjnym Chromebook.

Jak odpalić NVIDIA GeForce NOW na Chromebooku?

Aby zagrać nawet w najnowsze tytuły na Chromeboku, wystarczy przejść na stronę GeForce NOW i zalogować się do konta NVIDIA. Całe granie odbywa się w przeglądarce. Mamy do wyboru darmowy i płatny abonament. Darmowy ma oczywiście duże limity, ale jest idealny do przetestowania usługi. Można bez problemu grać w gry, które znajdują się na platformach takich jak: Steam, Epic Games Store, Ubisoft Uplay. Dzięki funkcji Steam Sync jesteśmy nawet w stanie zsynchronizować własną bibliotekę gier z chmurą.

Wszelkie usługi chmurowe są idealne pod proste urządzenia, jakimi są Chromebooki. Dzięki GeForce NOW można pograć w najnowsze tytuły nawet na starszym urządzeniu. Popularność Chromebooków mocno wzrosła przez aktualną sytuację związaną z lekcjami online oraz home office, to na pewno świetny krok dla rozwoju usług gier w chmurze.

Źródło: XDA, Twitter

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać