techunbox logo v2

Outsourcing IT – na czym polega i dla kogo jest skierowany?

businessman and businesswoman making handshake for successful bu

Jeśli interesuje Cię obniżenie kosztów w firmie, wsparcie techniczne, skalowanie przychodów oraz skupienie się na głównej działalności to outsourcing IT jest rozwiązaniem dla Ciebie. Sprawdź, na czym polega oraz kto na tym skorzysta.

Outsourcing IT to nic innego, jak oddelegowanie zadań informatycznych zewnętrznej firmie. Dzięki temu możesz ominąć konieczność tworzenia działu IT w swojej działalności, a do tego zyskać dostęp do specjalistycznej wiedzy i doświadczenia firmy IT, zadbać o przyspieszenie czasu wdrożenia, a także skalować swoje zasoby. Outsourcing zazwyczaj dotyczy usług chmurowych, rozwoju oprogramowania, wsparcia technicznego oraz zarządzania infrastrukturą.

Co można delegować?

Prowadzisz firmę i interesuje Cię it outsourcing? W ten sposób możesz delegować zewnętrznemu dostawcy między innymi: usługi telekomunikacyjne, dotyczące bezpieczeństwa IT, przeniesienie infrastruktury do chmury, rozwój oprogramowania zgodnie z potrzebami firmy, a także helpdesk i wsparcie techniczne dla pracowników. W zależności od potrzeb firmy i jej aktualnego poziomu rozwoju, te usługi outsourcingu mogą się różnić. Dzięki temu korzystając z outsourcingu, nie ma konieczności otwierania i wdrażania działu IT w firmie, co przekłada się na oszczędność zarówno czasu jak i środków. Działalność może skutecznie się rozwijać, a przy tym odzyskane zasoby czasowe jak i finansowe można przeznaczyć na działania strategiczne dla przedsiębiorstwa.

Dla kogo jest outsourcing IT?

Outsourcing usług informatycznych to rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb klienta, niezależnie od tego, czy dotyczy on małych przedsiębiorstw, dużych korporacji czy organizacji sektora publicznego.

Usługi outsourcingu IT sprawdzą się w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza gdy są one na etapie rozwoju i dostęp do bardziej zaawansowanych usług i doświadczenia pomoże im skuteczniej skalować przychody i docierać do nowych klientów. Duże przedsiębiorstwa skorzystają na outsourcingu IT w sytuacji, gdy zechcą skupić się na strategicznych aspektach działalności, przy pozostawieniu zadań IT zewnętrznym dostawcom. Outsourcing to także wybór dla organizacji sektora publicznego, które dzięki niemu mogą wykorzystywać najnowsze rozwiązania, jednocześnie mając ograniczony budżet.

Artykuł sponsorowany

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać