techunbox logo v2

Pamięć ram do laptopa – gdzie kupić?

Pamięć ram do laptopa - gdzie kupić?

Dzięki pamięci ram jesteśmy w stanie otworzyć jednocześnie wiele zakładek w przeglądarce. Ten produkt umożliwia także dodatkowo – uruchomić konwersacje na facebooku, odtwarzacz muzyki. Jednocześnie przy tych działaniach, wydajność sprzętu nie spada. To właśnie RAM – pozwala na korzystanie z zainstalowanego w laptopie oprogramowania.

Jak właściwie dobrać pamięć ram do laptopa?

Zastanawiasz się, gdzie kupić pamięć ram do laptopa? Esus IT specjalizuje się w sprzedaży tego produktu. Co więcej, zatrudnieni są tu pracownicy, którzy posiadają duże doświadczenie w branży. Dlatego też możesz tu uzyskać fachowe porady dotyczące np. podzespołów do serwerów. W celu zapoznania się z ofertą, wejdź na stronę Esus-it.pl. W przypadku, gdy decydujesz się na pamięć ram do laptopa, warto przeanalizować pewne kwestie. Jedną z nich jest przeznaczenie. Musisz sobie uświadomić, że pamięć do komputerów stacjonarnych, będzie różniła się od tej, która przeznaczona jest do laptopów. Trzeba też zwrócić uwagę na technologię wykonania. DDR umożliwia zwiększenie prędkości przesyłania danych. Wydajniejsza będzie ta pamięć, która ma wyższą cyfrę na końcu. Pamiętaj, aby dowiedzieć się, czy Twoja płyta główna obsługuje daną technologię. Jest to o tyle istotne, że pamięć ram musi być z nią kompatybilna. Należy także przy wyborze – zwrócić uwagę na napięcie zasilania i częstotliwość pracy.

Co jest w stanie zapewnić Ci pamięć RAM DD4?

Pamięć RAM DD4 do laptopa jest jak najbardziej odpowiednia. Przede wszystkim zapewnia większą wydajność. Do tego również ma niższe zapotrzebowanie na energię elektryczną. Istotnym rzeczą, o której należy również wspomnieć jest to, że pozwala uzyskać większą pojemność. Przy wyborze pamięci ram do laptopów, obowiązkowo należy przeanalizować jej parametry. Pod lupę powinieneś wziąć tryb pamięci pracy.

Dlaczego warto dłużej zastanowić się nad doborem pojemności pamięci RAM?

Najważniejszym elementem, jaki trzeba zweryfikować przy wyborze pamięci ram do laptopa, jest jej pojemność. W przypadku, gdy urządzenie jest przez Ciebie użytkowane codziennie, czy też do pracy – wystarczające będzie 8GB. Jednak, gdy na laptopie często grasz w gry, warto zastosować pamięć RAM 16GB.

Czy pamięć RAM z PC będzie pasować do laptopa?

Warto sobie zdać z tego sprawę, że pamięć RAM do komputera – nie będzie pasować w żadnym wypadku do laptopa. Wynika to z tego, że kości do PC, są zdecydowanie większe od układów do notebooków. Urządzenie przenośne nie musi być bardzo wydajne. Raczej stosowane jest do podstawowych zadań. Można wybrać do tego sprzętu np. 4GB pamięci ram. Jednak też jednoczesne uruchomienie dużej ilości programów, może stwarzać problemy. Dlatego też wybór 8GB jest rozsądniejszym rozwiązaniem. Pamięć ram musi być kompatybilna z płytą główną.

Czy karty pamięci do laptopów posiadają funkcję obsługi ECC?

Pamięci RAM 8GB do laptopów posiadają to rozwiązanie. Jednak tylko niektóre  sprzęty – mogą z nich korzystać. Ta sprawa jest zależna od pozostałych podzespołów urządzenia, czyli od płyty głównej, procesora, wersji BIOS-u.

Artykuł sponsorowany

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać