techunbox logo v2

Popularne usterki iPhone – na co się przygotować?

kostiantyn li fi nhg5itcw unsplash

Planując zakup iPhone dobrze wiedzieć o wadach zgłaszanych przez użytkowników. Podobnie jak inne smartfony, także urządzenia Apple ulegają awariom. Na jakie problemy się przygotować i czy niektóre z nich są możliwe do uniknięcia?

Kłopot z baterią i możliwości wymiany

Typową usterką smartfonów Apple są kłopoty z baterią. Po dłuższym okresie użytkowania znacznie skraca się czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu, co utrudnia normalne korzystanie z telefonu. Zarówno bateria iPhone 11jak i starszych modeli smartfonów Apple ma ustaloną kondycję. Spadek maksymalnej pojemności wymagać będzie częstszego ładowania, przez co wiele osób decyduje się odwiedzić serwis. Profesjonalna wymiana baterii iPhone SE oraz w innych modelach pozwala całkowicie pozbyć się problemu. Nowy akumulator o pełnej pojemności przywraca komfort związany z używaniem urządzenia i wydłuża czas pracy na jednym ładowaniu. Informacja o kłopotach z baterią nie powinna być więc przeszkodą w zakupie telefonu od Apple. Wiele serwisów oferuje naprawę usterki i wymianę zużytego akumulatora na oryginalny zamiennik.

Co z wadliwością ekranów w iPhone?

Nieco inaczej kształtuje się sytuacja w przypadku wyświetlaczy, które cieszą się lepszą opinią wśród użytkowników. Smartfony Apple stosunkowo dobrze radzą sobie z amortyzowaniem wstrząsów powstałych podczas upadków. Obudowa przejmuje część energii towarzyszącej zderzeniu z ziemią, zmniejszając ryzyko pęknięcia. Ekrany cechuje umiarkowana odporność na zarysowania, a dodatkowe bezpieczeństwo podzespołów gwarantuje wodoszczelna obudowa wybranych modeli. Wytrzymałość telefonów nie wyklucza jednak w całości ryzyka uszkodzeń wyświetlacza. Rozlany ekran, pęknięta szybka lub niedziałający panel dotykowy nie pomijają właścicieli iPhone.

Co zrobić w takim wypadku? Z pomocą przychodzi profesjonalny serwis. Naprawa odbywa się zwykle przy użyciu precyzyjnych narzędzi, które nie uszkadzają podzespołów telefonu i pozwalają sprawnie usunąć zepsuty ekran. Serwis wymienia uszkodzony wyświetlacz na oryginalną część lub wysokiej jakości zamiennik. W zależności od modelu telefonu i rodzaju usterki, koszt naprawy będzie się różnić. Inną ceną objęta będzie wymiana ekranu iPhone X na oryginalną część Apple, inna w przypadku naprawy tańszym zamiennikiem.

Usterki iPhone są nieuniknionym elementem używania telefonów. W przypadku awarii dobrze zdać się na pomoc profesjonalistów. Serwis przystosowany do pracy z urządzeniami Apple zapewni dostęp do oryginalnych części zamiennych lub wysokiej jakości zamienników.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać