techunbox logo v2

Rodzaje przesyłek na AliExpress – jak śledzić przesyłki z Chin?

rodzaje przesyłek aliexpress

Na AliExpress występuje wiele rodzajów przesyłek, w tym wpisie chciałbym troszkę poruszyć ten temat.

Do najczęściej występujących przesyłek należą

  1. AliExpress Standard Shipping jest to jedna z najczęstszych form wysyłek na AliExpress. To tak właściwie uogólniona nazwa dla sprzedawców, oni sami sobie wybierają najdogodniejszą formę wysyłki. Najczęściej wysyłka realizowana jest przez: SG Post, CN Post, NL Post. Termin dostawy jest zróżnicowany ze względu na różnorodność form wysyłek ale średni czas dostawy to około 14-45 dni.
  2. Seller’s Shipping Method tak jak w przypadku AliExpress Standard Shipping forma dostawy wybierana jest przez dostawcę.
  3. China Post Ordinary Small Packet Plus to przesyłka, która idzie oficjalnymi usługami pocztowymi w Chinach. Kiedy paczka przybywa do Polski traktowana jest jako nierejestrowana ekonomiczna, taka forma dostawy zajmuje Poczcie Polskiej nawet dwa tygodnie. Ten typ dostawy może być śledzony tylko do magazynu w Europie. Średni czas dostawy to około 35-45 dni.
  4. China Post Air Mail – nierejestrowana przesyłka ale zazwyczaj darmowa forma dostawy, dostarczana jest do domu zwykłym listem przez usługi Poczty Polskiej.  Czas dostawy może dojść nawet do 60 dni.
  5. China Post Registered Air Mail – rejestrowana przesyłka, dostarczana jest do domu zwykłym listem przez usługi Poczty Polskiej. Czas dostawy to około 20-40 dni.
  6. ePacket to dosyć szybka forma dostawy, która jest dobra dla małych paczek. Średni czas dostawy to około 20-30 dni.
  7. NL Post/Netherland Post/PostNL – najbardziej polecana przeze mnie forma dostawy, jedna z najpewniejszych i szybszych. Paczka dociera wpierw do Holandii a potem do Polski. Czas dostawy to około 10-20 dni.
  8. DHL Express zdecydowanie najszybsza forma dostawy. Niestety na 99% trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami celnymi, na szczęście wszelkie formalności bierze na siebie firma DHL. Czas dostawy to około 7 dni.

Śledzenie paczek z AliExpress

Do śledzenia paczek zdecydowanie polecam polski serwis AliPaczka.pl. Strona posiada dodatkowo statystyki dotyczące średnich czasów dostaw – Statystyki na które warto zerknąć przed wybraniem formy dostawy. Jeśli nie podoba Ci się wyżej wymieniony polski serwis warto też zajrzeć na 17track.net.

 

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać