techunbox logo v2

Self Service Repair od Apple, co można naprawić?

self service repair

Jesteś posiadaczem iPhone 12 lub iPhone 13? Teraz możesz go samodzielnie naprawić. Niedawno firma Apple ogłosiła program Self Service Repair, który jest odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku.

Na czym on polega i gdzie jeszcze szybko możesz naprawić urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka?

Czym jest Self Service Repair?

To nowy program Apple umożliwiający samodzielne naprawienie urządzeń iPhone 12 i 13 poprzez wymianę baterii i wyświetlacza. Producent zapowiedział, że wkrótce systemem mają zostać objęte również inne jego urządzenia.

Self Service Repair umożliwia samodzielną naprawę sprzętu osobom, które lubią majsterkować i znają się na podstawowej obsłudze narzędzi. Usługę należy zamówić na stronie selfservicerepair.eu.

Zasady Self Service Repair

Przede wszystkim musisz mieć konto Apple ID, które jest niezbędne do korzystania z różnych funkcjonalności Apple, w tym usługi serwisowej. Dodatkowo należy skontaktować się z helpdeskiem w celu dokonania parowania nowej, wymienionej części.

iphone naprawa
iphone naprawa

Istnieje również konieczność posiadania kwoty 5 tys. zł na koncie bankowym w celu zabezpieczenia zwrotu maszyn potrzebnych do wymiany komponentu. Nie mając takiej kwoty, nie otrzymasz potrzebnych narzędzi do otwarcia urządzenia i sprasowania baterii lub wyświetlacza.

Ponadto należy pamiętać, że:

  • dostawa zestawu naprawczego jest darmowa, ale za samo wypożyczenie należy zapłacić,
  • limit na zamówione części jest kwartalny,
  • gwarancja na części wynosi 90 dni,
  • w celu otrzymania rabatu na nowy komponent należy zwrócić zużytą część,
  • zestaw naprawczy należy oddać w terminie 7 dni.

To tyle formalności, które należy spełnić, aby cieszyć się samodzielną naprawą. Należy jednak pamiętać, że usługa jest skierowana przede wszystkim do osób, które lubią majsterkować i znają się na tym. Jeśli nie wiesz, czym różni się wkrętak torx od krzyżakowego, lepiej zrezygnuj z tej usługi.

Wymiana baterii w iPhone 12 lub 13 wymaga pewnej wprawy. Wbrew pozorom nie jest to taka prosta czynność. Nieumiejętne obchodzenie się z urządzeniem lub narzędziami może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Szybka naprawa w iMad

Bazując na aktualnych trendach oraz fakcie, że klienci są mocno zabiegani i cenią sobie każdą sekundę swojego życia, iMad przygotował specjalną usługę serwisową. Szybka naprawa to nie tylko slogan. Z iMad wymienisz baterię lub wyświetlacz nawet szybciej niż samodzielnie.

apple sprzet zastepczy
apple sprzet zastepczy

Do dyspozycji masz wygodne kanały kontaktu z serwisem, umożliwiające zamówienie naprawy. Możesz to zrobić poprzez aplikację Booksy, kontakt telefoniczny lub stronę imad.pl.

Autoryzowany serwis Apple korzysta wyłącznie z oryginalnych części zamiennych, a także certyfikowanych narzędzi. Ponadto naprawy są wykonywane przez doświadczonych i wykwalifikowanych techników.

Z reguły naprawa iPhone zajmuje godzinę. W tym czasie możesz załatwić jakąś ważną sprawę na mieście lub wykorzystać wolną chwilę na zapoznanie się z nowymi produktami Apple.

Serwis iMad to duża wygoda i brak stresu związanego z samodzielną wymianą zużytej części. Dodatkowo otrzymujesz gwarancję na wykonaną naprawę, która wynosi aż 12 miesięcy!

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać