techunbox logo v2

Smartfony BlackBerry powracają na rynek! Klawiatura fizyczna i 5G w 2021.

smartfony blackberry powracaja na rynek klawiatura fizyczna i 5g w 2021

Kiedyś bardzo popularna marka urządzeń mobilnych straciła ostatnio mocno swoją popularność. Czy w roku 2021 może się to zmienić?

Nowe plany BlackBerry

Bez wątpienia smartfony BlackBerry były kiedyś bardzo popularne. Można śmiało powiedzieć, że były wyznacznikiem prestiżu, dobrej jakości i bezpieczeństwa. Firma w dalszym ciągu ma swoich zwolenników, ale to grono znacząco zmalało. W 2016 firma TLC kupiła prawa do nazwy. Pod tą marką zostały wydane między innymi KEYone, KEY2, KEY2 LE. W tym miesiącu traci ona prawa do produkowania smartfonów z nazwą BlackBarry.

Partnerstwo zostało ogłoszone z teksanskim startupem OnwardMobility. Nowe urządzenia BlackBerry mają mieć moduł 5G oraz legendarną fizyczną klawiaturą. Na chwilę obecną brak dokładnych informacji na temat specyfikacji urządzenia. Wiadomo na pewno, że firma współpracuje z FIH Mobile Limited (Foxconn) i premiera planowa jest w Europie oraz Północnej Ameryce w pierwszej połowie 2021 roku. Na stronie OnwardMobility widnieje jasna informacja, że jest to amerykańska firma, która poważnie bierze pod uwagę bezpieczeństwo urządzeń. Patrząc na aktualną technologiczną walkę USA z Chinami, taki ruch był pewniakiem. Takie urządzenia na pewno trafią do ważnych instytucji oraz firm. Czy w taki sposób USA chce walczyć z Chinami?

Źródło: AndroidPolice, XDA, OnwardMobility

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać