WAZA Smart Plug EU – tanie inteligetne gniazdko

WAZA Smart Plug EU to inteligentne gniazdko z wtykiem europejskim. Z podstawowych funkcjonalności jakie można wymienić to aplikacja na telefon ze wsparciem Google Assistant oraz Amazon Alexa.

Wygląd gniazdka

Urządzenie nie jest przesadnie duże, dobrze leży w gniazdku. W przypadku podwójnych gniazdek albo listw, nie ma problemu aby obok tego urządzenia była inna wtyczka. Wszystkie części są dobrze spasowane, całość wygląda naprawdę solidnie. Na białej obudowie jest umieszczony przycisk którym można dodatkowo włączać/wyłączać podłączone urządzenie, bez potrzeby wyciągania z kontaktu gniazdka. Gdy podłączone urządzenie jest włączone, przycisk świeci na niebiesko a gdy jest wyłączone – nie świeci.

Aplikacja Tuya Smart

Do sterowania gniazdkiem służy aplikacja o nazwie Tuya Smart. Aplikacja jest szybka i czytelna, możemy ustawiać pomieszczenia, scenariusze. Jeśli chodzi o funkcjonalność gniazdka, mamy do dyspozycji funkcję Left Time (odliczanie czasu do wyłączenia), Timer (włączanie i wyłączanie o wybranej godzinie), dla osób korzystających z Google Assistant oraz Amazon Alexa istnieje integracja, która pozwala sterować urządzeniem głosowo, przez te usługi. Wszelkie komendy przesyłane do gniazdka wykonują się natychmiastowo. Przez ponad 2 miesiące użytkowania nie było z gniazdkiem żadnych problemów (WAZA Smart Socket włączał oświetlenie w akwarium). Na pewno dodatkowym plusem byłyby wykresy zużycia energii elektrycznej, tego niestety brakuje.

Czy warto kupić?

Inteligentne gniazdko firmy WAZA dostępne jest w przystępnej cenie (okolice 50zł). Na plus przycisk fizyczny, czytelna aplikacja, natychmiastowe wykonywanie komend, smukły design a do tego mamy jeszcze certyfikaty bezpieczeństwa (CE, ROHS). Gniazdko jest naprawdę ciekawym wyborem oraz patrząc na cenę przystępnym. Możliwość zintegrowania go z większą ilością urządzeń i sterowanie przez Google Assistant bądź Amazon Alexa to niewątpliwie kolejny plus, który nie zawsze występuje u konkurencji. Jedynym minusem jaki odkryłem jest lekkie nagrzewanie się gniazdka (jest ciepłe ale nie gorące).

Zważając na wszystkie plusy mogę zdecydowanie polecić to urządzenie.

Co myślisz?

Dominik Fajferek

Napisane przez Dominik Fajferek

Fan marki Xiaomi. Ciekawy nowych technologii. Informatyk z wykształcenia oraz zamiłowania. Twórca i założyciel TechUNBOX.

xiaomi mitu 2,4GHz

Xiaomi MITU Drone – zmiana pasma na 2,4 GHz

xiaomi mi band 3 język polski

Xiaomi Mi Band 3 język POLSKI – jak wgrać?