Wygraj licencję BitDefender Internet Security!

Wygraj Licencje Bitdefender Internet Security

Czym jest BitDefender Internet Security?

To program antywirusowy & Internet Security, który zapewnia kompleksową ochronę systemu Windows. Oprócz zaawansowanej ochrony przeciwko zagrożeniom, oprogramowanie posiada doradcę Wi-Fi, Firewall, VPN oraz kontrolę rodzicielską. Producent skupia się szczególnie na prywatności swoich użytkowników oraz ich urządzeń. Wielokrotnie nagradzane technologie zabezpieczeń chronią przed wszystkimi dzisiejszymi cyberzagrożeniami, od irytujących adware po niebezpieczne, złośliwe oprogramowania, które infiltrują, aby wykraść dane, przejąć płatności online, szpiegują lub szyfrują informacje dla okupu.

Jak wygrać w licencję BitDefender Internet Security?

Dzięki współpracy z producentem mamy dla Was 3 kody na licencję BitDefender Internet Security.

 1. Odpowiedz w komentarzu (do tego wpisu) na pytanie konkursowe: „Jakie zagrożenia czekają na nas w internecie?”.
 2. Konkurs kończy się o 12:00 AM – 31 sierpnia 2020 roku (polskiego czasu) – w ten sam dzień do godziny 23:59 w sekcji komentarzy odbędzie się ogłoszenie wyników.
 3. Nagrody będą rozdane poprzez pocztę elektroniczną 3 najciekawszym odpowiedziom, dlatego należy podać prawidłowy adres e-mail.

Powodzenia!

10 komentarzy do “Wygraj licencję BitDefender Internet Security!”

 1. Avatar
  Wielebny Byters

  W „wirtualnej rzeczywistości” czeka na jej użytkowników wiele zagrożeń. Mogą one dotyczyć zarówno sieci lokalnych, jak i sieci globalnej. Myślę, że zagrożenia można podzielić na takie, które wiążą się z psychicznym uzależnieniem od pewnych usług czy osób, ale także z zagrożeniem stricte technicznym, które może w nas uderzyć w każdej chwili.

  Jeśli chodzi o zagrożenie uzależnieniem, nie jest związane z typowo technicznymi aspektami, ale zwracają na nie dużą uwagę producenci oprogramowania zabezpieczającego implementując do swoich produktów mechanizmy kontroli rodzicielskiej. Nasze pociechy nie są zagrożone jedynie uzależnieniem, ale również, niestety łatwym dostępem do pornografii czy możliwością poznania osób wykorzystujących naiwność, które mogą się okazać, niestety, niebezpieczne. Walka z tymi zagrożeniami polega na technicznych blokadach (biosu, szyfrowanie dysku, hosts file), ale sądzę, że w tym przypadku jest rozmowa z naszymi pociechami, także my sami winniśmy uważać by za bardzo nie wsiąknąć w wirtualną rzeczywistość i zapomnieć o świecie.

  Drugą grupą zagrożeń są te, które są związane z socjotechnikami, jak i z czystą technologią. Często te dwie kwestie łączą się ze sobą. W chwili obecnej jednym z najbardziej spędzającym sen z powiek problemem jest nade wszystko ransomware, zaszyfrowanie, bez możliwości odszyfrownia (zakładając brak decryptora) zawartości dysku, utrata pracy magisterskiej, rodzinnych zdjęć, umów etc może boleć. Moim jednak zdaniem, w chwili obecnej największym zagrożeniem są wycieki danych, w momencie kiedy user ma wszędzie to samo hasło, a kee passa w głębokim poważaniu, może pożegnać się z iluzją bezpieczeństwa i stwierdzeniem „a kto by chciał mnie atakować”. Kolejnym wartym wspomnienia zagrożeniem jest powiązany z socjotechniką phishing wykorzystujący nasz brak wiedzy i zbyt małą ostrożność, czasem zbyt duży pośpiech. Czasem przez taką „akcje” możemy stracić kasę z konta bankowego.

  W sieciach lokalnych przede wszystkim zagrożeniem jest brak stosowania odpowiedniego szyfrowania, korzystanie z WPS, wyłączanie firewalla, rozgłaszanie SSID, a także zbyt proste hasło. Czasem niestety te „grzechy” są łączone. Wbicie na taką sieć i nasłuchiwanie nieszyfrowanej transmisji, niestety, do trudnych nie należy.

  Warto na koniec wspomnieć o sieciach hotelowych, z których może korzystać wiele osób, logując się do takiej sieci warto stosować VPN na cały system, mamy wówczas pewność, że ruch zostanie zaszyfrowany

 2. Avatar

  Chciałabym móc spać spokojnie dzięki tej licencji. Dlaczego? Ponieważ chroniłaby mnie m.in. przed próbami wyłudzania pieniedzy z konta bankowego, różnych ważnych danych; cyberprzemocą… W obecnych czasach warto posiadać na prawdę dobrą ochronę swojej wirtualnej rzeczywistości.

 3. Avatar
  Bóg, honor, Bachowsky

  Co tu dużo pisać. Każdy czasami zboczy gdzieś w czeluści internetu i może natknąć się na niechciane wirusy lub inne robaki. Jako tester oprogramowania testowałem już wiele rozwiązań jak chronić się przed wirusami. Jednak najskuteczniej jest jednak posiadać dobra zaporę antywirusowa w postaci antywirusa. Na rynku dostępne są dobre antywirusy ale ingwrujace w nasz komputer i jego wydajność, zmniejszając ja znaczaco. Co za tym idzie wybierając oprogramowanie musimy wiedzieć jakie są ryzyka z nim związane. Chciałbym dostać kluczyk do tego programu bo obecnie i tak szukam licencji do oprogramowania sprawdzonego i zaufanego.

 4. Avatar

  Znane mi zagrożenia w internecie:
  – FOMO – uzależnienie od dostępu do informacji
  – Flaming – sprowadzanie dyskusji na niebezpieczne tory
  – Patostreaming – niebezpieczne transmisje internetowe
  – Hejt – mowa nienawiści
  – Trolling – celowe irytowanie innych użytkowników
  – Cyberbullying – przemoc z użyciem nowoczesnych technologii
  – Sexting – przekazywanie treści erotycznych

  A oprócz takich psychologicznych to jeszcze wirusy, trojany 🙁

 5. Avatar

  W internecie jest wiele zagrożeń. Do tych najgorszych można między innymi zaliczyć takie coś jak Wirusy, Adware, Trojany, Ramsonware.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dane przetwarzane są zgodnie z naszą polityką prywatności.
Przewiń do góry