techunbox logo v2

Xiaomi Mi Power Strip – recenzja, test i opinia. Porządna listwa zasilająca.

xiaomi mi power strip recenzja test i opinia porzadna listwa zasilajaca

Listwa zasilająca od Xiaomi to kolejny produkt od chińskiego giganta, który mogę szczerze polecić. Taki prosty produkt, ale zaskakuje jakością wykonania.

Xiaomi Mi Power Strip – informacje ogólne

Listwa oferowana w oficjalnej dystrybucji nie jest niestety wyposażona w funkcje smart. To zwykła listwa zasilająca, która dzięki dobremu wykonaniu i licznymi zabezpieczeniami przed przeciążeniem dobrze wypada na tle konkurencji. Mi Power Strip wyposażona jest w 3 gniazda zasilające oraz 3 porty USB. I właśnie te 3 złącza USB przekonały mnie to zakupu tego produktu. Niestety są to zwykłe porty USB Typu A, a w obecnych czasach przydałoby się już porty USB-C. Maksymalne obciążenie listy to 16A przy 230V (~3680W), niestety w przypadku portów USB jest to tylko 5V przy 3.1A (~ 15W). Pojedynczy port ma maksymalny prąd wyjściowy na poziomie 5V przy 2.1A (~ 10W).

Jak zbudowana jest listwa zasilająca Xiaomi?

Listwa wykonana jest z poliwęglanu, który jest trudnopalny (wytrzyma nawet 750°C). W tej wersji produkt dostępny jest tylko w kolorze białym. Budowa Mi Power Strip jest bardzo prosta. Z góry znajdują się porty zasilające oraz przycisk, a z dołu gumowe nóżki oraz naklejka z parametrami. Rogi listwy są przyjemnie zaokrąglone. Produkt niestety nie ma żadnej diody sygnalizującej aktualny stan. Kabel zasilający jest gruby i sprawia wrażenie naprawdę porządnego, w porównaniu do wszystkich innych listw zasilających, które używałem – Ever, Acar czy Qoltec. Spasowanie wszystkich elementów jest na bardzo wysokim poziomie.

xiaomi mi power strip dane kabel zasilajacy
Xiaomi Mi Power Strip – kabel zasilający

Jak sprawuje się Mi Power Strip?

W przypadku połączenia sprzętu przez gniazdko elektryczne nie wykryłem żadnych problemów (nie mam żadnej profesjonalnej aparatury, aby pomierzyć dokładnie). Dodatkowo warto dodać, że wtyczki dosyć mocno siedzą w porcie. Dlatego nawet jeśli listwa będzie wisiała pionowo, nie wypadną. Wszelkie urządzenia ładujące się przez port USB lądują się dostatecznie szybko. W moim przypadku jest to zazwyczaj jeden smartfon i mniejsze urządzenia, które nie wymagają dużej mocy. Warto dodać, że listwa bez problemu naładuje też małe urządzenia takie jak smart opaska. Niestety te maksymalne 15W przy podpięciu trzech telefonów na raz nie dostarczy pełnej mocy jaką mógłby przyjąć każdy smartfon. Mi Power Strip niestety nie obsługuje standardów szybkiego ładowania. Co nie zmienia faktu, że posiadanie portów USB do ładowania w listwie zasilającej jest po prostu bardzo wygodne.

xiaomi mi power strip dane techniczne
Xiaomi Mi Power Strip – dane techniczne

Jak jest moja opinia o Xiaomi Mi Power Strip?

Produkt zdecydowanie polecam. Nie jest to urządzenie idealne, bo nie obsłuży kilku smartfonów z pełną prędkością ładowania, ale moim przypadku zazwyczaj jest to jedno urządzenie oraz mniejsze smart opaski albo kamery. W tej cenie ciężko znaleźć listwę o podobnych możliwościach i spasowaniu elementów.

Zalety

  • 3 porty USB typ A
  • Jakość premium
  • Trudnopalny obudowy premiu
  • Zabezpieczenia antyprzepięciowe
  • Niska cena

Wady

  • Brak portu USB-C
  • Tylko 15W dla 3 USB
  • Brak diody sygnalizującej stan listwy
  • Tylko kolor biały i długość kabla 1.4m w polskiej dystrybucji

Ocena -5/5

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać