techunbox logo v2

Fancy Bears Metaverse – o co tyle hałasu?

fancy bears metaverse o co tyle halasu

Fancy Bears Metaverse to nazwa, która od kilku dni pojawia się dosłownie wszędzie. A wszystko zaczęło się od zdjęcia profilowego Magdy Gessler, na którym kilka dni temu pojawił się niedźwiadek w kręconych, blond włosach. Należące do NFT miśki nbez wątpienia będą najgorętszym trendem tego roku. Dlatego też poniżej odpowiadamy na pytania, czym są miśki NFT oraz gdzie je kupić. Zapraszamy do lektury!

Czym tak właściwie jest Fancy Bears Metaverse?

Zanim przejdziemy do tego, czym są Fancy Bears Metaverse, zacznijmy od wyjaśnienia, co to jest NFT. NFT, czyli Non–Fungible Token, to w dużym skrócie certyfikat, którego nie da się podrobić, ani zhakować. Certyfikat ten potwierdza, że cyfrowy przedmiot, który go posiada jest unikalny i został umieszczony w rejestrze blockchainem. Ten z kolei można kojarzyć z kryptowalutami – to dzięki technologii blockchain działają m.in. BitCoin, Ethereum i inne kryptowaluty. Blockchain jest więc systemem, który służy do bezpiecznego przechowywania oraz przesyłania danych o transakcjach, jakie zawiera się każdego dnia w internecie. Na podstawie NFT można więc stwierdzić, kto w świetle prawa jest właścicielem danego wirtualnego przedmiotu. Może to być plik, animacja GIF, filmik wideo, piosenka, a w przypadku Fancy Bears Metaverse – kolorowa grafika z przedstawieniem misia lub innego zwierzęcia.

fancy bears metaverse

Jaki jest ich cel? Idea NFT opiera się na przekonaniu, iż w niedalekiej przyszłości powstaną platformy społecznościowe, na których będzie się weryfikować własność cyfrowych dóbr. Takie plany ma m.in. Twitter, który zamierza umożliwić posiadaczom NFT możliwość weryfikowania ich awatarów. Dodatkowo, przy tych „oryginalnych” mają pojawić się oznaczenia potwierdzające autentyczność NFT. Wygenerowane automatycznie przez stworzony do tego program komputerowy Fancy Bears Metaverse są zatem unikatowymi awatarami, które niosą ze sobą również i wartość artystyczną. Przedstawione na nich postacie (lub zwierzęta) różnią się od siebie – twórcy miśków NFT zapewniają bowiem, że nie ma dwóch identycznych awatarów. Mogą się one bowiem różnić m.in. kolorem, czy długością futra, ubraniem, włosami i akcesoriami. Tylko, co daje ich zakup?

Co daje zakup Fancy Bears Metaverse?

Jak się okazuje zakup Fancy Bears Metaverse, niesie ze sobą wiele korzyści – w tym otrzymanie unikatowego miśka NFT. Na tym jednak jeszcze nie koniec. Zgodnie z zapowiedziami twórców Fancy Bears Metaverse będzie można na nich również zyskać. W zamian za zakup awatara oferują oni bowiem wiele dodatkowych korzyści. Mowa tu m.in. o możliwości wygrania spotkania z celebrytami, wylosowania ubrań z misiami NFT lub otrzymania zniżek w partnerskich firmach. Na stronie twórców Fancy Bears Metaverse pojawia się informacja, że w przeszłości współpracowali oni z firmami takimi jak Samsung i L’Oréal. Należy jednak zaznaczyć, że projekty te są dopiero na etapie tworzenia… Jest to jednak całkiem normalne dla projektów, w których nazwach pojawia się hasło metaverse – w pierwszej kolejności tworzy się tokeny, a dopiero później buduje się wokół nich całą otoczkę… W rzeczywistości więc ich nabywcy na początku mogą liczyć jedynie na otrzymanie unikatowego awatara. W przyszłości mają oni jednak uzyskać dostęp do ekskluzywnych dóbr, takich jak:

  • Członkostwo w klubie Metaverse i krainy Metaverse – wraz z możliwością skanowania 3D oraz dostęp do społeczności FBM ;
  • Darmowa odzież z awatarem Fancy Bears Metaverse – po 3 miesiącach t-shirt, a po pół roku bluza z kapturem;
  • Honey Airdrops – który, może posłużyć do zakupu ziemi w Metaverse;
  • Spotkania z celebrytami;
  • Pełne prawa do posiadania miśka NFT – w tym również i komercyjnego wykorzystania posiadanego NFT.

Twórcy Fancy Bears Metaverse zapowiadają również, że 30% zysków ze sprzedaży miśków ma trafić na fundusz nagród loterii. W niej do wylosowania w marcu tego roku ma być m.in. Fancy Bear Ferrari. Należy jednak zaznaczyć, że na zakupie Fancy Bears Metaverse można również stracić. Kiedy dana kolekcja znudzi się i utraci na popularności – tym samym staje się ona bezwartościowa.

Jak kupić Fancy Bears Metaverse?

Miśki Fancy Bears Metaverse można zakupić i wyłącznie na stronie twórców projektu (www.fancybearsmetaverse.com), a zapłacić za nie można tylko w kryptowalucie Ethereum. Spośród puli 8888 wzorów miśków, 500 z nich zostało zarezerwowane dla celebrytów, a 260 dla zainteresowanych nimi marek i firm. Z kolei 240 sztuk ma trafić do rąk największych sympatyków NFT. Wynika więc z tego, że pozostałe 7888 z nich może kupić każdy. Ile kosztują Fancy Bears Metaverse? Wszystko zależy m.in. od zainteresowania nimi oraz kursu Ethereum. Grafiki, które wypuszczono do przedsprzedaży, kosztowały 0,15 ETH. W przeliczeniu na złotówki jest to ok. 2110 zł.

fancy bears metaverse team
FBM – team

Kto stoi za Fancy Bears Metaverse?

Twórcami Fancy Bears Metaverse jest polska firma Fanadise, która stała się pierwszym, polskim Metaverse, jaki poświęcono tylko i wyłącznie mediom społecznościowym. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie www.fanadise.com, zakup Fancy Bears jest równoznaczny z otrzymaniem dostępu do społeczności Fanadise, gdzie Internauci mogą wchodzić w interakcje z celebrytami oraz swoimi idolami. O jakich gwiazdach mowa?

fancy bears metaverse influencerzy
FBM – influencerzy

Jacy celebryci biorą udział w promowaniu Fancy Bears Metaverse?

Na stronie internetowej Fancy Bears Metaverse oraz ich twórców, firmy Fanadise, czytamy, że członkowie społecznośći FBM mogą „spędzać czas z artystami, najlepszymi sportowcami, influencerami, celebrytami i noblistami”. To jednak jeszcze nie wszystko. W dalszym części czytamy, że „w Metaclubie możesz uczestniczyć w koncertach, imprezach na basenie i grać w tenisa ze swoimi ulubionymi twórcami”. Ponadto zapewniają oni również, że raz do roku zorganizuja oni imprezę Fancy Bears, na której będzie można wygrać wiele cennych nagród, w tym Ferrari lub jacht. Z 500 misiów NFT zarezerwowanych dla celebrytów pierwsze z nich trafiły już do kilku osób. W ich gronie znalazły się gwiazdy oraz najwięksi, polscy influencerzy tacy jak: Magda Gessler, Malik Montana, Krzysztof Gonciarz i Ola Nowak. Wkrótce do ich grona powinno dołączyć więcej osób.

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać