techunbox logo v2

Wyciekł patent Xiaomi na składanego smartfona

xiaomi foldable

Nowy patent został zgłoszony do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej. Wygląd jest bardzo podobny do pokazanego już egzemplarza. Ekran jest podwójnie składany, w tyle możemy zobaczyć, aż podwójną albo potrójną kamerę.

Składane smartfony to przyszłość?

Po ostatnich porażkach Galaxy Fold od Samsung temat niewątpliwie troszkę ucichł. Producenci próbują za wszelką cenę zbudować smartfon, który pozwoli na składanie, a przy tym będzie w stanie wytrzymać codzienne przygody użytkowników. Jak na razie możemy popatrzyć jedynie na szkice, które trafiły do patentu. Xiaomi nie wydało oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Najbardziej rzuca się w oczy przednia ogromna przestrzeń robocza, która nie ma nigdzie kamery Selfie. Ciekawe w jaki sposób Xiaomi chce umiejscowić tak ważna w dzisiejszych czasach kamerę? Podwójne złożenie ma na pewno swoje plusy. Dzięki złożeniu do środka, ekran będzie bardziej chroniony przed porysowaniami czy upadkami.  Można przyznać, że jest to troszkę inne podejście do tematu składanych smartfonów.

A jak Wam podoba się wygląd projekt składanego smartfona od Xiaomi?

Źródło: gizchina

udostępnij
autor
komentarze
może Ci się spodobać